2016-07-Lipiec

2016-07-lipiec Warto odświeżyć pamięć : ) Zapraszamy :Lipiec    2015 - CLICK

                       -szukam-
                                                                            KLIKNIJ


RADIO CHRYSTUSA KRÓLA
 Jeśli chcesz słuchać RADIA-SZUKAM-
S�UCHAJ - CLICK
               DWUMIESIĘCZNIK
-szukam-

WARIATÓW I DEMONÓW MIĘDZY LUDŹMI NIESTETY NIE BRAKUJE.​ mk.
 

Projekt chipowania noworodków wygrał

w konkursie innowacyjnych technologii              

aa         

W Irlandzkim konkursie Młodzi Innowatorzy nagrodę

główną wygrał projekt, który zakłada aby mikroprocesory

były wszczepiane dzieciom tuż po urodzeniu, wśród

jurorów były największe światowe koncerny:

Dell, Intel, Analog, Johnson and Johnson, Cook Medical, Logitech.

 


Abdykacja Benedykta XVI wypełnia proroctwo Św. Pawła​ W przepowiedni jest napisane, że najpierw zdradzi Pana Boga Watykan​- papież. Wrogowie ludzkości wiedzą gdzie uderzyć - w Watykan! Mamy jasny dowód zdrady kard.Dziwisza, papieża Franciszka i innych tych, którzy obrali sobie za boga demonicznego Kolumba.!!! Jak to możliwe, żeby osoby duchowne nie chciały uznać Pana Boga Stworzyciela świata - KRÓLEM? Przecież powinni się cieszyć, że Pan Bóg chce nam pomagać, ale oni wybrali lucyfera i chcą zagłady ludzi i całej ziemi. A kto ich osądzi za zmiany PRAW BOŻYCH, i zmianę wiary? 
  Grożą Panu Bogu i jak lucyfer mówią - nie będziemy Ci służyć. mk

Sytuacja w Kościele jest dramatyczna ponad miarę.
 Mamy do czynienia z jawnym odejściem Watykanu od czystości nauki Jezusa Chrystusa...

https://gloria.tv/article/jqd2nwepFwT8MW5riNbeEUxg8
​SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM POLAKOM​, A NIE PRZEBIEAŃCOM

 
UWAGA- PATRIOCI POLSCY ZNOWU SĄ PRZEŚLADOWANI JAK
​ ZA ​
​CZASÓW KOMUNISTYCHNYCH​.
PO OWOCACH POZNACIE "KTO JEST KTO"​. TERAZ JUŻ WIEMY, KIM SĄ - RZĄD, KARDYNAŁOWIE I BISKUPI W POLSCE. NADESZŁY CZASY, ŻE PATRIOCI SĄ PRZEŚLADOWANI,(czy przez prawdziwych Polaków?) CIĄGANI PO SĄDACH I WPYCHANI DO WIĘZIEŃ. NIESTETY, JUŻ NIE BĘDZIE KOMU WSPOMINAĆ PATRIOTÓW POLSKI PONIEWAŻ NIE MOŻE DOCZEKAĆ SIĘ JEZUS CHRYSTUS UZNANIA ZA KRÓLA, WIĘC BÓG OJCIEC WSZECHMOGĄCY UŻYJE SWOJEJ MOCY I WZBUDZI KATAKLIZMY, MORZA WYLEJA, WIATRY ZDMUCHNĄ PIĘKNE BUDOWLE, A OGIEŃ STRAWI CO ZOSTANIE - MAGAZYNY Z BRONIĄ SAME WYBUCHNĄ.


A przecież są katolikami ludzie w Rządzie i w Episkopacie i modlą się:

"Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukzyżowany, umarł     i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał , wstąpił na niebioa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Swiętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen
 • Drodzy politycy i biskupi - bo to od was zależy pokój na świecie -Bóg Ojciec oddał władzę na ziemi Synowi - Jezusowi Chrystusowi a każdego człowieka Anioł Stróż zapisuje grzechy popełnione myślą, mową i uczynkiem, więc radzę wam, abyście bali się Pana Boga Jezusa Chrystusa Króla Sprawiedliwgo a nie rządów wrogich sąsiadów i zadbajcie o swoje
  miejce w wieczności. mk.​

 
 

Pożegnanie ks. Jacka Międlara - WAŻNE SŁOWA

Proszę Państwa o wsparcie mnie w tym co robię, przekazując dobrowolną darowiznę przelewem na moje konto bankowe:...
 
Ks. Jacek Międlar: Kazanie w Katedrze Białostockiej z okazji 82 rocznicy powstania ONR
 

Ks. Jacek Międlar: Kazanie w Katedrze Białostockiej z okazji 82 rocznicy po...

Przepełnione duchem Polskiego nacjonalizmu kazanie ks. Jacka Międlara, skierowane do nacjonalistów z ONR podczas...
 
 
 
 
 

Marsz Niepodległości 2015 - przemówienie - ks. Jacek Międlar

"Nie chcemy w Polsce radykalnych islamistów" - 'mocne' przemówienie księdza Jacka Międlara na ...

​ CÓŻ TAKIEGO ZŁEGO MÓWI TEN WIELKI PATRIOTA POLSKI? MÓWI TO, CO POWIE KAŻDY POLAK. TO MAŁO POCHOWALIŚCIE PATRIOTÓW? DO TEJ PORY ICH WSPOMINACIE! TAKICH PATRIOTÓW JAK KS.JACEK MIĘDLAR OSĄDZAJĄ WROGOWIE NARODU POLSKIEGO, BO NIE SĄ WYGODNI WROGOM POLSKI. TEN KAPŁAN MÓWI O PANU BOGU I PAŃSTWIE POLSKIM - TO DLACZEGO GO OSĄDZACIE I SKAZUJECIE DO WIĘZIENIAZA
​ZA ​
​TO, ​
ŻE JEST POLAKIEM
​?​
 TAK W
​Ł​
AŚNIE ROBILI KOMUNIŚCI.  
KTO RZĄDZI POLSKĄ?
mk.
 

​JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, PÓKI MY ŻYJEMY, BO BÓG JEST Z NAMI PATRIOTAMI
​ I MY POLACY NIE ZGINIEMY, ALE TYLKO PRAWDZIWI POLACY !​

   ===============================================Do wszystkich księży!
 
DLACZEGO KAPŁANI I RZĄD NIE CHCĄ UZNAĆ PANA BOGA - JEZUSA KRÓLEM?​
​        BO NIE POZWOLIŁBY NA KŁAMSTWA I NIEUCZCIWOŚĆ MIĘDZY LUDŹMI !!!​

JEŻELI NISZCZY KATOLIKÓW BEZBOŻNY CZŁOWIEK TO MOŻNA GO ZROZUMIEĆ - NIENAWIŚĆ DO PANA BOGA, ALE NIEZROZUMIAŁE JEST PRZEZ KATOLIKÓW JEŻELI NISZCZY KAPŁANA BISKUP - TO JEST STRASZNE !!! ZAWSZE POWINIEN PYTAĆ SIĘ KAŻDY BISKUP SWEGO PRZEŁOŻONEGO - PANA BOGA CZY MOŻE POSTĄPIĆ TAK CZY INACZEJ. JEŚLI NIE PYTA, TO JEST SAMOWOLA I TAKI BISKUP STAWIA SIĘ W MIEJSCU PANA BOGA, LUB DIABŁA I SAM DECYDUJE. mk. ​

 

„Cała Polska w obronie księdza Jacka Międlara”
Okrzyknięty przez „Gazetę Wyborczą” mianem „kapłan nienawiści” wciąż działa wśród narodowców i patriotycznej młodzieży. Rozmowa z ks. Jackiem Międlarem o fałszywym obrazie środowisk narodowych w społeczeństwie. O tym, czym jest naprawdę Marsz Niepodległości i dlaczego księża nie mogą zamykać się w kościołach i siedzieć cicho.
 Krzysztof Kwiatkiewicz: Zachęca ksiądz i sam jedzie na Marsz Niepodległości do Warszawy. Czy to jest miejsce dla księży?
Ks. Jacek Międlar: Każdy obywatel demokratycznego państwa, a więc także ksiądz, ma prawo uczestniczyć w legalnych zgromadzeniach publicznych. A tym bardziej takich, w których hołduje się wartościom patriotycznym i chrześcijańskim. Moja i innych kapłanów obecność na Marszu z jednej strony jest wyrazem poparcia dla tego typu inicjatyw wbrew mainstreamowej propagandzie, która przedstawia to wydarzenie jako pełne agresji i przemocy. Z drugiej strony to odpowiedź na zawołanie papieża Franciszka, by wyjść na peryferia wiary, do tych ludzi, do których wielu boi się pójść. Ja nie byłbym w stanie być duszpasterzem np., związku kolejarzy czy harleyowców, bo się na tym nie znam i nie miałem z nimi nigdy styczności. Jeżeli jednak wyrastam ze środowiska narodowego i kibicowskiego, łatwiej mi jest dogadać się z tymi ludźmi i, co najważniejsze, głosić wśród nich kerygmat czyli Ewangelię.
Czyli osoba księdza jest potrzebna narodowcom?
Ks. Jacek Międlar: Absolutnie tak. Tym bardziej, gdy dostrzegam na to zapotrzebowanie. Ci ludzie wyrażają chęć, aby ksiądz był z nimi, błogosławił im, prowadził do Chrystusa. W tych środowiskach istnieje wielkie zapotrzebowanie na duszpasterzy, a ci nie zawsze chcą się zająć ewangelizacją narodowców.
Może po prostu się boją. Dlaczego ludzie czują lęk przed marszami takimi jak np. ten w Warszawie czy Marsz Patriotów we Wrocławiu? Czy bezpodstawnie?
Ks. Jacek Międlar: To efekt mainstremowej propagandy takich mediów jak „Gazeta Wyborcza”, tygodnik „Nie” czy telewizje TVN lub reżimowa TVP. Tworzą oni specyficzną otoczkę wobec uczestników marszu, środowisk narodowych, stosując narzędzia łudząco podobne do tych używanych przez komunistyczny Komintern. Wszystko to, co narodowe wrzuca się do worka z napisem: „faszyzm”. Ludzie słyszą tę propagandę od dziesiątków lat, ulegają jej, a potem obawiają się nie tego co trzeba. Mam nadzieję, że to wybrzmi dosadnie, że patrioci odcinają się od jakichkolwiek prowokacji i form agresji. Przecież na Marszu Niepodległości nie doszło nigdy do żadnego śmiertelnego wypadku, a media nieustannie straszą nim Polaków. Powiem dla kontrastu: na jednym z Przystanków Woodstock ginie 5 osób i żadna z nich nie umiera naturalnie. 3 osoby umierają z przepicia i przećpania, jedna w niewyjaśnionych okolicznościach i jedna po śmiertelnym pobiciu. I jaki był oddźwięk? Żaden. Festiwal jest nadal wspaniały, bo „rób ta co chceta” Owsiaka to kwintesencja wolności. Gdyby takie incydenty miały miejsce podczas Marszu, wszyscy wieszaliby psy na patriotach.

Czyli nie boi się ksiądz niczego na Marszu Niepodległości?
Ks. Jacek Międlar: Mam obawy, owszem, ale dotyczą one prowokacji policyjnych. Sami policjanci mówią mi: „Czy ksiądz myśli, że te prowokacje organizowane są przez zwykłych ludzi? To rola specjalnie postawionych policjantów, których zadaniem jest stworzenie chaosu podczas marszu tak, aby wizerunek tego wydarzenia został zniszczony”. Z rozmów z afery podsłuchowej jasno wynika, że MSW oraz policja uczestniczyły w eskalacji przemocy podczas Marszu Niepodległości, choćby w przypadku podpalenia budki przed ambasadą rosyjską.
A chuligani?
Ks. Jacek Międlar: Jest coś takiego, jak psychologia tłumu. Jeżeli ktoś sprowokuje sytuację w takim środowisku jak kibice, którzy, powiedzmy sobie szczerze, mają w sobie werwę, powoduje wtedy lawinę. Być może i spotkamy na marszu ludzi agresywnych, a ich agresja wynika często z frustracji spowodowanej ciągłym kłamstwem i manipulacją, jaką serwują nam politycy i media. Poza tym wciąż pokutuje ocenianie tych środowisk przez pozory, czyli bardzo krzywdząco. Wielu już przekonało się, że strach ma wielkie oczy… ale mało mocy. I dalej, gdzie tu miłość chrześcijańska, której brak nam, narodowcom się zarzuca? A nasi przeciwnicy sami wykluczają nas z automatu.
Mówiąc np. że narodowiec = faszysta, łysy, niezbyt inteligentny agresor, który szuka zaczepki. A kto to jest tak naprawdę ten narodowiec?
Ks. Jacek Międlar: W brygadach narodowców wciąż się powtarza: „Nie ma zgody na jakąkolwiek agresję i chamstwo. Naszym zadaniem jest budowane Kościoła i Polski od podstaw w oparciu o wartości chrześcijańskie i patriotyczne”. Narodowiec kocha swój naród, ma szacunek do historii swojej ojczyzny i oddaje cześć bohaterom, którzy walczyli o jej wolność. Narodowcy to ludzie, którzy potrafią poświęcić swoje kariery naukowe i zawodowe na rzecz patriotycznej działalności. W środowisku powtarza się jak mantrę takie hasło: „Z ONR-em kariery nie zrobisz. Co więcej ONR może Ci zaszkodzić”. Świadczy to tylko o tym, jak wielkie i mocne ideały mają ci ludzie, ponieważ oni nie czerpią żadnych profitów ze swoich działań.
Ale, jak to zwykle bywa, znajdą się wśród takich grup czarne owce…
Ks. Jacek Międlar: Oczywiście, takie też znajdują się np. w Kościele. Jednak „jedna jaskółka wiosny nie czyni”. I chciałbym dodać wyraźnie to, o czym media się nawet nie zająkną: szeroką działalność charytatywną środowisk narodowych, jak np. współpraca z organizacją Caritas oraz czynne uczestnictwo w życiu Kościoła, swoich parafii.
Patrząc na księdza przez pryzmat medialnych informacji, wydaje się, że sprawiedliwości stało się zadość. Najpierw szum, kontrowersje, ataki oraz „brudne” insynuacje medialne, z drugiej strony ogromne wsparcie parafian i młodzieży. To drugie zostało i wciąż się rozwija. Pierwsze chyba odchodzi w niepamięć…
Ks. Jacek Międlar: Myślę, że dziennikarze „GW”, jak i innych mediów, które uderzały w moją osobę, nie zdawały sobie sprawy, że kosa trafiła na kamień. Co więcej, każdy atak w moim kierunku i w kierunku osób, z którymi współpracuję sprawiał, że nasza duma narodowo-chrześcijańska wciąż wzrastała. Myślę, że lewackie media nie zdawały sobie z tego sprawy. Burza wokół mnie ucichła, a prawda zwyciężyła. Choć wiem, że wrony nadal będą krakać, ale nic mnie nie zatrzyma przed głoszeniem Chrystusa i prawdy. Młodzież, która mnie otacza i której służę, wciąż zmienia się na lepsze, żyjąc prawdami Ewangelii i ideałami narodowymi. Młodzi, którzy nie chodzili do Kościoła, teraz tłumnie przychodzą do spowiedzi, nawracają się, uczestniczą w nabożeństwach. Uwaga, wkrótce otwieramy młodzieżową grupę duszpasterską. Cóż… „Gazeta Wyborcza” nieświadomie osiągnęła więc odwrotny efekt do zamierzonego. Zrobili nam wspaniałą robotę, za którą chciałem im podziękować (śmiech).

Powtórzę za św. Pawłem z Listu do Rzymian: „A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nieznane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego.

autor: Krzysztof Kwiatkiewicz
 
 
Ksiądz Międlar musi opuścić kolejną parafię, tym razem w Zakopanem
 
 
​  
     CZY BISKUPI W POLSCE, BO CHYBA NIE POLSCY SĄ KATOLIKAMI?
                       CZY BISKUPI W POLSCE SĄ POLAKAMI?
            CZY BISKUPI W POLSCE SĄ PATRIOTAMI OJCZYZNY POLSKI?
 JEŚLI NIE TO NIECH IDĄ TAM GDZIE JEST ICH BÓG I GDZIE JEST ICH OJCZYZNA. !!!​
​ Pan Jezus powiedział już dawno, że większość biskupów nie jest Jego, więc jeśli diabła to droga wolna i niech zdejmą te piękne i bogate stroje i niech nie wprowadzają do katolickiej Polski demonicznych reguł, bo katolicy uważają, że Panem jest Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej a nie biskup, czy kardynał.
​ CI WSZYSCY, KTÓRZY NIE CHCĄ UZNAĆ PANA BOGA KRÓLEM NIE SĄ KATOLIKAMI ANI POLAKAMI.​

Ksiądz Międlar musi opuścić kolejną parafię, tym razem w Zakopanem

Tylko trzy dni spędził w parafii w Zakopanem ksiądz Jacek Międlar. Po tym, jak duchowny wziął udział w niedzielnym wiecu Obozu Narodowo-Radykalnego pod zakopiańskim pomnikiem partyzanta Józefa Kurasia – przełożeni kapłana zdecydowali o ponownym przeniesieniu go, tym razem do zamkniętego zakonu. Wcześniej ksiądz narodowiec musiał opuścić wrocławską diecezję na Oporowie.

 
Ksiądz Międlar musi opuścić parafię w Zakopanem
Foto: Tomasz Pajączek / Onet Ksiądz Międlar musi opuścić parafię w Zakopanem
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png
Do Zakopanego ksiądz Jacek Międlar przyjechał w sobotę. Już następnego dnia duchowny uczestniczył w obchodach upamiętniających Józefa Kurasia, żołnierza Wojska Polskiego i Armii Krajowej, partyzanta na Podhalu w czasie drugiej wojny światowej. Wiec zorganizował bliski księdzu Obóz Narodowo-Radykalny. W czasie wystąpienia pod pomnikiem Kurasia, ks. Międlar mówił m.in. o swoim przywiązaniu do tradycji narodowej i katolickiej.
Jedno publiczne wystąpienie wystarczyło, by przełożeni księdza – Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo w Krakowie – zdecydowali o jego kolejnym przeniesieniu. Teraz ks. Międlar ma zamienić Zakopane na zamknięty klasztor. Gdzie dokładnie? Nie wiadomo.
Musiał opuścić Wrocław
Przypomnijmy, o młodym duchownym, który przez ostatnie pół roku sprawował posługę w parafii na wrocławskim Oporowie głośno zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy ksiądz Jacek Międlar wziął udział w antyislamskiej demonstracji, która przeszła przez miasto. Wznoszono wówczas okrzyki "Je...ać Araba". Na jednym pochodzie się nie skończyło. 11 listopada ks. Międlar wziął udział w warszawskim Marszu Niepodległości. Zasłynął z przemówienia, które wygłosił na błoniach Stadionu Narodowego. – Wrogowie ojczyzny i wrogowie Kościoła dzisiaj dostają szału, bo widzą wielką armię patriotów, armię narodowców i armię kibiców, którzy mają Boga, honor i ojczyznę w sercu i są gotowi oddać za nią życie. Jestem święcie przekonany, że lewacka propaganda dwoi się i troi, aby nas zniszczyć, aby zniszczyć Kościół i naród polski. Nie możemy na to pozwolić. Jesteśmy Kościołem walczącym, jesteśmy wojownikami wielkiej Polski – mówił ks. Międlar podczas swojego wystąpienia przed tłumem narodowców. – To my jesteśmy przyszłością wielkiej, katolickiej Polski – podkreślał. Przez kilka miesięcy ks. Międlar niezwykle aktywny był także w sieci, głównie udzielał się na Twitterze, pisał też bloga. Sam siebie określał jako kapłana nacjonalistę. Polityczna aktywność księdza Jacka zwróciła uwagę wrocławskiej kurii oraz przełożonych duchownego. Zanim podjęto decyzję o przenosinach ks. Międlara z wrocławskiej parafii do Zakopanego, ks. Międlar otrzymał zakaz publicznego głoszenia poglądów politycznych i udziału w manifestacjach środowisk narodowych. 16 stycznia zamieścił ostatni wpis na Twitterze: "Posłuszny zaleceniom Wyższego Przełożonego, na czas nieokreślony zawieszam swoją aktywność na TT. Szczęść Boże! CWP!". (Czołem Wielkiej Polsce – red.) Nieoficjalnie mówi się, że to wrocławska kuria naciskała przełożonych ks. Jacka na jego przenosiny. – Trudno mówić o naciskach, kiedy działalność księdza była publiczna – tłumaczył w rozmowie z Onetem ks. Rafał Kowalski, rzecznik wrocławskiej archidiecezji. Wiadomo jednak, że wrocławska kuria była mocno zaniepokojona faktem, że ze względu na polityczną aktywność księdza Jacka, część mieszkańców w geście protestu nie przyjęła w tym roku księdza po kolędzie. Ostatnią mszę w parafii św. Anny na wrocławskim Oporowie ks. Międlar odprawił w zeszłą środę. Mówił wtedy: – Wiedzcie, że to, co czyniłem, będę czynił nadal, gdyż każdy chrześcijanin, każdy do kogo zostanę posłany zasługuje na to, aby słyszeć te trzy wielkie prawdy: Bóg, honor i ojczyzna. I temu nigdy się nie sprzeniewierzę. W jego pożegnaniu uczestniczyło kilkaset osób, w tym wielu członków ONR-u. Były kwiaty, liczne podziękowania, słowa wzajemnej otuchy, a na koniec łzy i okrzyki "Czołem Wielkiej Polsce".
– Ksiądz Jacek zarażał nas miłością do Boga i ojczyzny. – Przykro mi się zrobiło bardzo, bo to dobry człowiek, wspaniały kaznodzieja, miał świetny kontakt z młodzieżą. Jego słowa trafiają do ludzi, bezpośrednio do serca. Czy można mu coś zarzucić? Czy coś złego czynił? Czy coś złego powiedział? Nie wiem czemu patriotyzm jest tak dzisiaj niedoceniany w Polsce. Dawniej młodzi ludzie życie oddawali za ojczyznę. Co się z nami stało dzisiaj? – to tylko niektóre opinie na temat ks. Międlara, jakie wówczas usłyszeliśmy od parafian.
 Kto tu rządzi?    

 
 ​ PAN BÓG ZAWSZE MÓWI PRAWDĘ I TAKŻE CO BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI, A MÓWIŁ, ŻE WROGOWIE      Z ZACHODU I ZE WSCHODU A TAKŻE Z POŁUDNIA (IZRAEL) BĘDZĄ CHCIELI ZABRAĆ POLSKĄ ZIMIĘ,   A BISKUPI NAWET NIE ZARZĄDZĄ MODLITW - CZYLI SĄ ZA WOJNĄ I ZA TYM ABY POLSKI NIE BYŁO. mk

Temat: Auschwitz to nie jest polska ziemia.Szewach Weiss: Milczenie papieża w Auschwitz będzie swojego rodzaju krzykiem

 

 

Dzisiaj, 29 lipca (09:10) 

  

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy/rozmowy/news-szewach-weiss-milczenie-papieza-w-auschwitz-bedzie-swojego-r,nId,2243453#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

"Dla nas żydów Auschwitz to ziemia bez Boga", a "milczenie papieża Franciszka będzie w tym miejscu swojego rodzaju krzykiem" - powiedział w RMF FM były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss. Gość Mariusza Piekarskiego mówił: "To miejsce powinno być pod Reichstagiem, bo jest coś niesprawiedliwego w tym, że Auschwitz jest na polskiej ziemi. To nie jest polska ziemia. To gehenna należąca do całego świata". 

 

NIESTETY Panie prof. Szewach Weiss 
CZY SIĘ TO PANU LUB PANU PODOBNYM PODOBA CZY NIE PROSZĘ PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI, I PRZEKAZUJ JĄ PAN DALEJ, KOMU TYLKO PAN ZDOŁASZ! ŻE POLSKA ZIEMIA RÓWNIEŻ TA ZIEMIA w Auschwitz UŚWIĘCONA PRZEDEWSZYSTKIM POLSKĄ KWIĄ JEST WŁODARSTWEM I ZIEMIĄ BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO – OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO I NIKOGO INNEGO!, JEZUS CHRYSTUS JEST KRÓLEM POLSKI I JEDYNYM PRAWNYM WŁODAŻEM ZIEMI POLSKIEJ. TYTUŁ KRÓLA NALEŻY SIĘ NA ZIEMI POLSKIEJ TYLKO BOGU.AMEN.
 

„BITWA O POLSKĘ TRWA !.”

 ​ WSPÓŁWINNI TEJ WOJNIE BĘDĄ - RZĄD I EPISKOPAT W POLSCE, GDYŻ NIE SĄ POSŁUSZNI PANU BOGU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI, KTÓRY JAKO KRÓL POLSKI JEST JEDYNYM RATUNKIEM NA POKÓJ NA ŚWIECIE. mk.

Temat: Niemcy i NATO

Niemcy i NATO przygotowują się na wojnę z Rosją

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcy-i-nato-przygotowuja-sie-na-wojne-z-rosja

 

​ ​
PAN BÓ​
G JEST TYLKO MIŁOSIERNY NA ZIEMI - PO ŚMIERCI JEST TYLKO SPRAWIEDLIWY.​

 


Pierwszy CUD po męczeńskiej śmierci ks. Jaquesa Hamela! Irański dziennikarz przechodzi na katolicyzm

           Pierwszy CUD po męczeńskiej śmierci ks. Jaquesa Hamela! Irański dziennikarz przechodzi na katolicyzm
- To odpowiedni moment, by ogłosić, że przechodzę na rzymski katolicyzm - napisał Sohrab Ahmari na Twitterze. To pochodzący
z Iranu, urodzony w Teheranie amerykański dziennikarz.

Męczeńska śmierć księdza Jacquesa Hamela wydaje owoce. To między innymi to wydarzenie spowodowało, że amerykański dziennikarz irańskiego pochodzenia

dokonał konwersji na katolicyzm.

Dziennikarz ogłosił, że właśnie pod wpływem świadectwa francuskiego księdza,

nawraca się na katolicyzm. Ahmari pisze do Wall Street Journal.

- Ahmari jako 13-latek musiał wraz z rodzicami opuścić rodzinny Iran. Jego nawrócenie

to efekt męczeńskiej śmierci ks. Jacquesa Hamela zamordowanego przez muzułmańskich

terrorystów podczas odprawiania Mszy świętej w kościele w Saint-Étienne-du-Rouvray.-

pisze portal wpolityce.pl

Ahmari zdecydował się usunąć swój wpis po tym, jak jego nawrócenie zaczęto głośno komentować. Jak wyjaśnia dziennikarz, nie chce budzić chorego zainteresowania ze strony "internetowych świrów"

http://www.fronda.pl/a/pierwszy-cud-po-meczenskiej-smierci-ks-jaquesa-hamela-iranski-dziennikarz-przechodzi-na-katolicyzm,75925.htmlKatastrofa wisi na włosku. Albo Erdogan stanie po jednej stronie z Rosją, Iranem i Syrią,
 albo Turcję czeka zniszczenie


https://gloria.tv/article/zh5rDcYMC6WXMXqi9yvodngrL

______________________


Papież Franciszek prowadzi katolików na rzeź... ?

https://gloria.tv/video/PrVqKYseaM51HpXqW4NXwHFjZPiątek, 29 lipca 2016
ŚW. MARTY
 
 
 
 
Kazanie św. Augustyna, biskupa

Szczęśliwi, którzy zasłużyli przyjąć Pana do swego domu

Słowa naszego Pana Jezusa Chrystusa przypominają nam, iż jeden jest cel, do którego zmierzamy wśród rozmaitych spraw tego świata. Zmierzamy jako wędrowcy, a nie mieszkańcy, jako ci, którzy są w drodze, a nie u kresu, ci, którzy pragną, ale jeszcze nie posiadają. Podążajmy jednak pilnie i wytrwale, abyśmy doszli kiedyś do celu. 
Maria i Marta były siostrami. Łączyło je nie tylko pokrewieństwo, ale także pobożność. Obydwie były oddane Bogu, obydwie ochoczo usługiwały Panu w ciele. Marta przyjęła Go tak, jak zwykło się przyjmować podróżnych. W rzeczywistości jednak, służebnica przyjęła Pana, chora Lekarza, stworzenie Stworzyciela. Ta, która miała otrzymać pokarm duchowy, przyjęła, aby zaofiarować pokarm dla ciała. Pan bowiem zechciał przyjąć postać sługi i w tej postaci - nie z konieczności bynajmniej, ale ze swej łaskawości - przyjmował posiłek ofiarowany Mu przez sługi. Albowiem przyjmowanie posiłku także było łaską. Jako człowiek odczuwał głód i pragnienie. 
Pan przeto został przyjęty jako podróżny, który "przyszedł do swoich, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim jednak, którzy Go przyjęli, dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi". Dopuścił niewolników do wspólnoty z sobą i uczynił ich braćmi; wykupił więźniów i uczynił współdziedzicami. 
Ale niech nikt z was nie powiada: "Jakże błogosławieni są ci, którzy mieli szczęście przyjąć Chrystusa do swego domu!" Nie smuć się i nie narzekaj, że żyjesz w czasie, kiedy już nie można zobaczyć Pana w ciele. Nie pozbawił cię przecież tego zaszczytu: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych - powiada - Mnieście uczynili". 
Zresztą, Marto, błogosławiona swym chwalebnym posługiwaniem, pozwól, że ci powiem: prosisz o spoczynek, jako nagrodę za twój trud. Teraz zajęta jesteś wieloma posługami - pragniesz pokrzepić śmiertelne, chociaż święte ciała. Lecz skoro przybędziesz już do ojczyzny, czy spotkasz tam wędrowca, by go przyjąć? Spotkasz głodnego, by nakarmić? Spragnionego, aby napoić? Chorego, aby odwiedzić? Skłóconego, aby pojednać? Umarłego, aby pogrzebać? 
W ojczyźnie tego wszystkiego już nie będzie. A co będzie? To, co wybrała Maria: tam będziemy nasyceni, a nie będziemy się posilać. To, co Maria wybrała tutaj, tam będzie doskonałe i pełne. Tutaj z zastawionego stołu zbierała okruszyny Bożego słowa. Chcesz wiedzieć, jak będzie w niebie? Oto sam Pan mówi o swoich sługach: "Zaprawdę powiadam wam: przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał".


Diego Velazquez: Chrystus w domu Marty i Marii

Marta pochodziła z Betanii, miasteczka położonego na wschodnim zboczu Góry Oliwnej, w pobliżu wioski Betfage, odległego od Jerozolimy o ok. 3 km drogi. Była siostrą Marii i Łazarza, których Chrystus darzył swą przyjaźnią. Bardzo wiele razy gościła Go w swoim domu. Św. Łukasz opisuje szczegółowo jedno ze spotkań (Łk 10, 38-42). Martę wspomina w Ewangelii św. Jan, odnotowując wskrzeszenie Łazarza. Wyznała ona wtedy wiarę w Jezusa jako Mesjasza i Syna Bożego (J 11, 1-45). Ewangelista Jan opisuje także wizytę Jezusa u Łazarza na sześć dni przed wieczerzą paschalną, gdzie posługiwała Marta (J 12, 1-11). Właśnie z Betanii Jezus wyruszył triumfalnie na osiołku do Jerozolimy w Niedzielę Palmową (Mk 11, 1). Wreszcie w pobliżu Betanii Pan Jezus wstąpił z Góry Oliwnej do nieba (Łk 24, 50).

Święta Marta - patronka zbłąkanych Na Wschodzie cześć św. Marty datuje się od wieku V, na Zachodzie - od wieku VIII. Już w wieku VI istniała w Betanii bazylika na miejscu, gdzie miał stać dom Łazarza i jego sióstr. Św. Marta jest patronką gospodyń domowych, hotelarzy, kucharek, sprzątaczek i właścicieli zajazdów. Legenda prowansalska głosi, że po wniebowstąpieniu Jezusa Żydzi wprowadzili Łazarza, Marię i Martę na statek bez steru i tak puścili ich na Morze Śródziemne. Dzięki Opatrzności wszyscy wylądowali szczęśliwie u wybrzeży Francji, niedaleko Marsylii. Łazarz miał zostać pierwszym biskupem tego miasta, Marta założyła w pobliżu żeński klasztor, a Maria pokutowała w niedalekiej pustelni.

Jan Vermeer: Chrystus w domu Marii i Marty

W ikonografii św. Marta przedstawiana jest w skromnej szacie z pękiem kluczy za pasem, czasami we wspaniałej sukni z koroną na głowie. Często pojawia się na obrazach również z siostrą, św. Marią. Są prezentacje, w których prowadzi smoka na pasku lub kropi go kropidłem. Nawiązują one do legendy, iż pokonała potwora Taraska. Jej atrybutami są: drewniana łyżka, sztućce, księga, naczynie, różaniec.

O cudowna Swieta Marto !

Uciekam sie pod Twoja opieke

powierzajac sie Tobie calkowicie

o pomoc w moich potrzebach

i wsparciu w moich doswiadczeniach..

Pocieszaj mnie w smutkach i potrzebach

O co usilnie prosze przez Twoja wielka radosc,

ktora napelnia, kiedy w domu Twoim w Betanii

goscilas Zbawiciela swiata  Jezusa.

Prosze Cie upros dla mnie i dla mojej rodziny

abysmy w naszych sercach Boga zachowali,

a przez to na lekarstwo w naszych troskach zasluzyli,

a szczegolnie w aktualnej potrzebie ( ………wymienic jaka )

Ja Ciebie prosze Wspomozycielko

We wszystkich potrzebach.

Pokonaj wszystkie trudnosci tak,

Jak zwyciezylas smoka, kladac go u stop swoich.

Ojcze nasz…Zdrowas Mario…

Chwala Ojcu …3x Sw.Marto pros za nami.

(Modlitwe nalezy odmawiac we wtorki

przy zapalonej swiecy

 Ta modlitwa jest tak silna,ze nawet

przed dziewiatym Wtorkiem  jest wysluchana,

bez wzgledu na to jak jest trudna sprawa

 

https://www.youtube.com/watch?v=TUer7EFKSMs

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!!

https://www.youtube.com/watch?v=NMPTAiZhIj4


Islam w Europie bez poprawności politycznej.

 


CHORA UTOPIA, CHORA UNIA EUROPEJSKA zniewolona nadmiarem naszych pieniędzy​

Bogusław Wolniewicz 85 CHORA UTOPIA. Warszawa 15.06.2016

 
To ten sympatyczny chłopak poderżnął gardło 84-letniemu księdzu. Miał założoną opaskę elektroniczną!

 

To ten sympatyczny chłopak poderżnął gardło 84-letniemu księdzu. Miał założoną opaskę elektroniczną!

To ten sympatyczny chłopak poderżnął gardło 84-letniemu księdzu. Miał założoną opaskę elektroniczną!

Młody islamista, który dokonał tej okrutnej zbrodni w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray był dobrze znany francuskim służbom. Nie bez przyczyny był pod policyjnym dozorem i nosił opaskę elektroniczną, która jednak była wyłączana od godz. 8.30 do 12.30, aby mógł się cieszyć większą swobodą i szybciej resocjalizować. Skorzystał z tego i w tym czasie poszedł zabijać.

Widać tu doskonale, z kim i z czym mamy do czynienia czy to jest tylko terrorysta, morderca - NIE NA RAZIE JEST TO POJEDYNCZY PRZYPADEK, ALE JUŻ ZA CHWILĘ BĘDZIE ICH WIELU BĘDĄ MILIONY ARMIA, KTÓRA BĘDZIE MORDOWAĆ, ALE W SPOSÓB MASOWY ! .  


Robert Winnicki i Ruch Narodowy konferencja prasowa - 25.07.2016

 
 
O islamskim terroryźmie
Temat: „transformacja” całego kontynentu?


Czy w Watykanie mają miejsce praktyki satanistyczne

     

Ks. Natanek Polsko, oczekuj Mnie -

Pan Jezus

https://www.youtube.com/watch?v=8LHr6ciER14

Temat: BITWA O POLSKĘ TRWA !


Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz - Konferencja i dyskusja - 25 czerwca 2016 r.

  

https://www.youtube.com/watch?v=RF7moEObZ54 

„BITWA O POLSKĘ TRWA !.”​DZIĘKUJEMY WSPANIAŁYM WĘGROM, KTÓRZY WIEDZĄ CZEGO CHCĄ. WIEDZĄ CO MÓWIĄ I WIEDZĄ CO ROBIĄ.
    NIE DADZĄ SIĘ ZMANIPULOWAĆ DEMONICZNYM RZĄDZĄCYM UNIĄ EUROPEKSJĄ.mk.

Wielkie wyzwanie dla małej armii. Węgierskie wojsko broni granic Europy! 

 • wtorek, 26.07.2016, 20:23
 
 
http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/7957-wielkie-wyzwanie-dla-malej-armii-wegierskie-wojsko-broni-granic-europy

Mszą Świętą zainaugurowano Światowe Dni Młodzieży
 
    
Mszą św. na krakowskich Błoniach oficjalnie zainaugurowano Światowe Dni Młodzieży. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz
​ ​
św. Jana Pawła II. „Pragniemy żyć w pokoju i modlimy się o
​ ​
dar pokoju” – mówił metropolita krakowski do młodych z całego świata.

„Wybiła godzina, na którą czekaliśmy od trzech lat” – tymi słowami

ks. kard. Stanisław Dziwisz przywitał młodzież z całego świata,

​ ​
uczestniczącą w Eucharystii inaugurującej Światowe Dni Młodzieży.

 

Jak poinformował PAP, we Mszy św. udział wzięło ok. 200 tys. wiernych

​ ​
z różnych krajów.

 

– Witam was wszystkich bardzo serdecznie w mieście Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II. On w tym mieście dorastał do służby Kościołowi, stąd wyruszył na drogi świata, by głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. Witam was w mieście, w którym w sposób szczególny przeżywamy tajemnicę i dar Bożego Miłosierdzia – podkreślił metropolita krakowski.

Ksiądz Kardynał zaapelował o modlitwę w intencji pokoju i ofiar

​ ​
zamachów terrorystycznych. Przypomniał brutalne morderstwo na kapłanie,
​ ​
do którego doszło w jednym z normandzkich kościołów na północy Francji.

 

więcej: http://www.radiomaryja.pl/informacje/msza-swieta-zainaugurowano-

   swiatowe-dni-mlodziezy/


TYLKO JEZUS CHRYSTUS KRÓL USTANOWI POKÓJ NA ŚWIECIE, ALE DEMONICZNI RZĄDZĄCY ŚWIATEM WYBIERAJĄ NIESZCZĘŚCIA I ŚMIERĆ - WYROKI LUCYFERA.​  
mk​

Francja: atak podczas Mszy Świętej - zginął ksiądz.

Napastnicy zostali zneutralizowani przez policję


Francja: atak podczas Mszy Świętej - zginął ksiądz. Napastnicy zostali zneutralizowani przez policję

Dwóch uzbrojonych napastników, którzy wzięli zakładników i zabarykadowali się w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray (północna Francja, koło Rouen) zostało „zneutralizowanych”.

Wśród przetrzymywanych było – wedle różnych doniesień –

od 4 do 6 osób. Wśród nich ksiądz, dwie siostry zakonne oraz wierni.

Do ataku miało dojść w trakcie porannej Mszy. Do świątyni miało wtargnąć dwóch napastników. Według mediów krzyczeli oni:

Daesh (nazwa tzw. Państwa Islamskiego)

Akcja policji, w której brała udział specjalna brygada interwencyjna,

została zakończona. Funkcjonariusze zastrzelili napastników, gdy ci opuszczali

teren kościoła.

„Le Figaro” informuje, że napastnicy - zanim ich obezwładniono - zamordowali przetrzymywanego księdza. Duchownemu najprawdopodobniej poderżnięto gardło. Francuska policja informuje, że wygląd napastnika mógł sugerować, że był on muzułmaninem.

Różne źródła informowały, że w kościele przetrzymywanych było od czterech do sześciu osób.Wśród nich był ksiądz, dwie zakonnice i wierni.

http://www.pch24.pl/francja--atak-podczas-mszy-swietej---zginal-ksiadz--napastnicy-zostali-zneutralizowani-przez-policje,44911,i.html#ixzz4FaIeb5ep
JEZUS CHRYSTUS JEST KRÓLEM POLSKI.

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz - Wykład - 22 kwietnia 2016 r.

 

Opublikowany 27.07.2016

 

Chrzest, jako brama do szczęścia, cz.1

https://www.youtube.com/watch?v=pKqxWeCsv3I

Nasza doskonałość bazuje na dwóch porządkach: natury i łaski – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz. W piątek, 22 kwietnia 2016 r., ks. prof. Tadeusz Guz gościł w Bolesławcu, gdzie wygłosił wykład pt. ”Chrzest święty, jako brama do szczęścia doczesnego i wiecznego". Bolesławiec, cz. 1.

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz - Konferencja cz. 1 - 28 maja 2016 r.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6gNMRkSN7ic

CZY POLSKA JEST WŁODARSTWEM BOGA. CZY MOŻE POLAKÓW, CZY KOGOŚ INNEGO?, JEZUS CHRYSTUS JEST KRÓLEM POLSKI. TYTUŁ KRÓLA NALEŻY SIĘ NA ZIEMI POLSKIEJ TYLKO BOGU. 

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz - Konferencja cz. 2 i dyskusja - 28 maja 2016 r.

https://www.youtube.com/watch?v=AJ1Vkye4650

„CZY POLSKA WYTRZYMA?, JAKO POLSKA BOŻA.”


Czwartek, 28 lipca 2016
ŚW. SARBELIUSZA MAKHLUFA, PREZBITERA
 
 
 
 
Z listów św. Ammoniusza, pustelnika
 

Lekarzami dusz zostali ustanowieni ci, którzy są najbliżej Boga

Umiłowani w Panu, pouczeni doświadczeniem grzechu, wiecie, że dusza nie może poznać Boga, jeżeli sama się nie oddali od ludzi i wszystkich spraw. Wtedy dopiero dostrzega swojego przeciwnika, gdy zaprze się samej siebie. A rozpoznawszy swojego przeciwnika w walce i niejednokrotnie zwyciężywszy go w bitwie, staje się następnie mieszkaniem Boga i od smutku przechodzi w stan radości i szczęścia. Jeśli jednak sama w walce zostaje pokonana, ogarnia ją smutek i znużenie wraz z innymi podobnymi uczuciami, oraz doznaje różnych przykrości. 
Z tego właśnie powodu Ojcowie wiedli życie w pustynnych samotniach, zarówno prorok Eliasz, jak i Jan Chrzciciel. Nie sądźcie, że byli oni wśród ludzi sprawiedliwi dlatego, że znaleźli się wśród nich, czyniąc jedynie dzieła sprawiedliwości. Bynajmniej, lecz dlatego, że wcześniej przez długi czas pozostawali w osamotnieniu i dzięki temu otrzymali Boże moce po to, aby sam Bóg w nich zamieszkał. I dopiero wtedy, kiedy już zdobyli wszystkie cnoty, posłał ich Bóg do ludzi, aby byli Bożymi szafarzami i leczyli ich słabości. Byli bowiem lekarzami dusz, pragnąc uleczyć ich bezsilność. W tym celu więc, wyrwani z samotności, są posyłani do ludzi. Ale dopiero wtedy, kiedy wszystkie ich osobiste słabości zostały już uzdrowione. Nie może bowiem być tak, że dusza jest posyłana dla ich zbudowania, podczas gdy sama nosi w sobie jakieś niedoskonałości. Jeśli zaś niektórzy wyruszają przed osiągnięciem doskonałości, to idą z własnej chęci, nie zaś z woli Boga. Bóg bowiem o takich ludziach mówi z wyrzutem: "Nie Ja ich posłałem, lecz pospieszyli sami". Dlatego nie będą mogli ustrzec nawet własnej duszy, a tym mniej utwierdzać dusze innych. 
Ci jednak, którzy są posyłani przez Boga, niechętnie porzucają samotność. Wiedzą bowiem, że sami w odosobnieniu zdobyli Bożą moc. Ale takimi nie mogą być ci, którzy są nieposłuszni Stwórcy. Dla duchowego zbudowania wyruszają tacy, którzy naśladują samego Boga: jak Ojciec posłał Syna swego prawdziwego z nieba, aby uleczył wszystkie choroby i słabości ludzi. Napisano bowiem: "On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby". Toteż wszyscy święci, którzy idą do ludzi z zamiarem ich uleczenia, we wszystkim naśladują Stworzyciela. Tym bowiem sposobem stają się godni przybrania za synów Bożych oraz - tak jak Ojciec i Syn - sami również stają się nieśmiertelni. 
Oto, umiłowani, ukazałem wam moc samotności, w jaki sposób wszystko uzdrawia i jak miła jest Bogu. Dlatego napisałem wam, abyście się okazali mocni w tym, czemu się oddajecie, i abyście poznali, że dzięki odosobnieniu doszli do doskonałości wszyscy święci. Dlatego zamieszkała w nich moc Boża, dano im poznać tajemnice niebieskie, a łaska Jego położyła kres skażeniu tego świata. I ten, kto pisze do was te słowa, dzięki odosobnieniu doszedł do takiej godności. 
Jest dzisiaj wielu anachoretów, którzy nie mogą wytrwać w samotności, ponieważ nie byli w stanie pokonać swojej woli. I dlatego ci, którzy nie są w stanie zaprzeć się samych siebie i odstąpić od przyzwyczajenia wynikającego z ludzkiej natury oraz zmagać się w walce, uparcie mieszkają wśród ludzi. Stąd porzuciwszy samotność, pozostają razem ze swoimi bliskimi, czerpiąc z tego pociechę przez całe swoje życie. Tym samym nie uznali się za godnych Bożego pocieszenia ani tego, by zamieszkała w nich moc Boża. Kiedy bowiem objawia się im moc Boża, zastaje ich na pocieszaniu się wśród ludzi tego świata oraz oddanych duchowym i cielesnym namiętnościom i z tego powodu nie może na nich zstąpić. Owszem, ani umiłowanie pieniędzy, ani próżna chwała ze strony ludzi, ani najróżniejsze cielesne słabości i zajęcia nie pozwalają, aby moc Boża na nich zstąpiła. 
Wy zaś okażcie się mocni w tym, czemu się oddajecie. Porzucający bowiem samotność nie mogą pokonać swoich namiętności, a kiedy są im poddani, nie umieją toczyć walki ze swoim przeciwnikiem. Wy zaś pokonujecie zarówno swoje namiętności, jak też cieszycie się obecnością mocy Bożej. 
 
Nowenna do Świętego Charbela
 

Józef Makhluf urodził się 8 maja 1828 r. w Beka Kafra, małej wiosce położonej wysoko w górach Libanu. Był synem ubogiego wieśniaka. Nauki pobierał w szkółce, która funkcjonowała dosłownie pod drzewami. W 1851 r. wstąpił do maronickich antonianów (baladytów). Przebywał najpierw w Maifuq, potem w Annaya, w klasztorze pod wezwaniem św. Marona (Mar Maroun). Składając śluby zakonne, przybrał imię Sarbela (Szarbela, Sarbeliusza), męczennika z Edessy. W 1859 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Powrócił wówczas do klasztoru św. Marona i przebywał tam przez następne szesnaście lat.
W 1875 r. za przyzwoleniem przełożonych udał się do górskiej samotni. Spędził w niej 23 lata, które wypełnił pracą, umartwieniami i kontemplacją Najświętszego Sakramentu. Zmarł 24 grudnia 1898 r. Bez zwłoki otoczyła go cześć świadczona świętym Pańskim oraz sława cudów. Do grobu Abuna Szarbela ciągnęli nie tylko chrześcijanie, ale i muzułmanie. Wielu fascynowało także to, że ciało świętego mnicha nie ulegało jakiemukolwiek zepsuciu.
Święty Sarbeliusz MakhlufSarbeliusza beatyfikował w ostatnich dniach Soboru Watykańskiego II, 5 grudnia 1965 r., papież Paweł VI. Mówił wtedy: "Eremita z gór Libanu zaliczony zostaje do grona błogosławionych. To pierwszy wyznawca pochodzący ze Wschodu, którego umieszczamy wśród błogosławionych według reguł obowiązujących aktualnie w Kościele katolickim. Symbol jedności Wschodu i Zachodu! Znak zjednoczenia, jakie istnieje między chrześcijanami całego świata! Jego przykład i wstawiennictwo są dzisiaj bardziej konieczne, niż były kiedykolwiek. (...) Właśnie ten błogosławiony zakonnik z Annaya powinien służyć nam za wzór, ukazując nam absolutną konieczność modlitwy, praktykowania cnót ukrytych i umartwiania siebie. Kościół bowiem wykorzystuje również dla celów apostolskich ośrodki życia kontemplacyjnego, gdzie wznoszą się do Boga, z zapałem, który nigdy nie stygnie, uwielbienie i modlitwa". Ten sam papież kanonizował Sarbeliusza 9 października 1977 r.
 
 
 

Saint Charbel / Św. Charbel mistyk i cudotwórca

 
 
 

Litania do Świętego Charbela

 

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z Nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, Królowo Pustelników, módl się za nami.
Święty Charbelu, módl się za nami.

Święty Charbelu, żyjący Cudzie Boga – powtarza się: umocnij naszą wiarę.
Święty Charbelu, bohaterze pobożności, miłości i wiary,
Święty Charbelu, czyste źródło zaspokajające wszelkie pragnienie,
Święty Charbelu, lekarstwo uzdrawiające duszę i ciało,
Święty Charbelu, hojny dawco, przepełniający wszystko,
Święty Charbelu, pustelniku zdumiewającymi cudami słynący,
Święty Charbelu, wzgardzicielu wszelkich bogactw tego świata,
Święty Charbelu, baranku pokorny z sercem pełnym współczucia,
Święty Charbelu, aromacie drogocenny przenikający świat,
Święty Charbelu, wielki sługo Najświętszego Sakramentu i Najświętszej Maryi Panny,
Święty Charbelu, przykładzie pobożności, zdumiewający dwugodzinnym dziękczynieniem po przyjęciu Ciała Chrystusa,
Święty Charbelu, hojny dawco napełniający błogosławieństwami stworzenia,
Święty Charbelu, wonne kadzidło cedrów Libanu,
Święty Charbelu, światło oświecające Kościół Boży,
Święty Charbelu, światłości wspaniała, którego grób przez 40 dni nadziemskim blaskiem jaśniał,
Święty Charbelu, wdzięczny powierniku wysłuchujący próśb wiernych,
Święty Charbelu, niewinny i posłuszny ponad wszelką chwałę,
Święty Charbelu, biedaku kochający i przyjmujący z miłością każde cierpienie,
Święty Charbelu, głosie wołający i budzący sumienia,
Święty Charbelu, doskonały wzorze dany ludzkości naszego stulecia,
Święty Charbelu, aniele w naturze człowieka,
Święty Charbelu, bezcenny klejnocie zakonów,
Święty Charbelu, skarbie nasz i wieczna chlubo.

PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

P. Módl się za nami św. Charbelu, wielki pustelniku Boga
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:
Boże, Ty św. Charbela, kapłana i pustelnika porwałeś i zra­niłeś pięknością Swojego Oblicza już tu na ziemi, przez co stał się mocarzem ducha i heroicznym wzorem modlitwy oraz pokuty. Dzięki Kościołowi, Mistycznemu Ciału Chrystusa był w nieustannym zjednoczeniu ze swoim Panem i z ludźmi, poprzez okazywane im miłosierdzie. Spraw, prosimy, abyś za jego wstawiennictwem zaszczepił w nasze serca zrozumienie dla ważności życia duchowego, pragnienie zadośćuczynienia oraz tego, co jest konieczne dla naszego uświęcenia i zbawienia, ponieważ nie potrafimy go tak doskonale naśladować w samotności, umartwianiu i sposobach uświęcania się. Wszechmocny, wieczny Boże, który dałeś nam w osobie św. Charbela wzór, jak mamy nieustannie realizować i doceniać życie nadprzyrodzone, a także potrzebę pokory i wyrzeczenia się, racz nam udzielić za jego wstawiennictwem łaski (wymienić łaskę), o którą Cię prosimy. Przez Chrystusa, Pana naszego Amen.
 
TYKO JEZUS CHRYSTUS KRÓL POWSTRZYMA WSZELKIE ZŁO NA ŚWIECIE.​

Powstrzymajmy pochód satanizmu i antypolonizmu.

 
​ JA POWIEM  TAK -TO MUSI BYĆ WARIAT PODOBNY TYM SATANISTOM RODEM Z PIEKŁA, KTÓRY POZWOLIŁ NA WYSTĘPOWANIE TEŻ TAKIM DEMONOM - WARIATOM. TUTAJ WIDZĘ PRACĘ POŻYTECZNĄ DLA BISKUPÓW, BO ZWYKŁEMU WIKAREMU NIE RADZĘ, ALE BISKUP, JEŚLI PODEJDZIE DO NICH W SWOJEJ DUŻEJ CZAPIE I W PIĘKNYM STROJU, TO CI AKTORZY Z PIEKŁA RODEM MOŻE
​S​
I
​Ę​
WRESZCIE PRZESTRASZĄ. mk.
​-----------------------------------------------------------------------------------------------------------​

Powstrzymajmy pochód satanizmu i antypolonizmu.

                            Nie dla Behemotha!

                                          Powstrzymajmy pochód satanizmu i antypolonizmu. Nie dla Behemotha!
 

Już wkrótce rusza w Polsce trasa koncertowa satanistycznego zespołu Behemoth, który chce występować pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”. Po raz kolejny wielu młodych

Polaków zachęca się do udziału w festiwalu upadku i zepsucia.

Nie pozwólmy, aby tak upokarzające działanie miało miejsce!

Grupa Behemoth jest uosobieniem moralnej zgnilizny i całkowitego zepsucia. Profanowanie Pisma Świętego i symboli chrześcijańskich na stałe wpisały się w „repertuar” satanistycznej grupy.

Przypomnijmy kilka „ekscesów” z udziałem zespołu, które przez liberalno-lewicowe media określany były mianem „artystycznego show”.  W  1998 roku zespół nagrał

utwór „Chwała mordercom Wojciecha”, wysławiając w nim mord na świętym Wojciechu, patronie Polski.

W roku 2007 Wokalista Adam „Nergal” Darski podarł Pismo Święte, co jako obraza

uczuć religijnych oznaczało popełnienie przestępstwa. Stając w procesie karnym przed niebezpieczeństwem skazania, Darski tłumaczył swoje zachowanie… „działalnością artystyczną”.

Skrywanie się za zasłoną „sztuki” stało się specjalnością wielu współczesnych tzw. ludzi kultur. Wytwarzane przez nich „dzieła” ranią boleśnie katolickie serca. Trudno bowiem być obojętnym wobec bluźnierczego wykorzystywania najświętszych dla katolików symboli, czy wizerunków. Do takich należą bez wątpienia „wytwory” Behemota.

W tym roku grupa muzyczna poszła jednak o krok „dalej”. Za cel obrała sobie nie tylko poniżanie katolików, ale również wszystkich Polaków, hańbiąc godło narodowe. Cały obraz orła z odwróconym krzyżem, trupimi czaszkami i wężami znad skrzydeł ma symbolizować Polskę, jako oddaną szatanowi.

Warto przypomnieć, że znieważenie godła narodowego grozi kara pozbawienia wolności do roku zgodnie z art. 137 Kodeksu karnego.

Jest jeszcze czas aby powstrzymać nadciągająca falę satanizmu i antypolonizmu.

http://www.pch24.pl/powstrzymajmy-pochod-satanizmu-i-antypolonizmu--nie-dla-behemotha-,44827,i.html#ixzz4FVszgUp7PETYCJI JEST DUŻO WIĘCEJ, ALE CZY MUSZĄ BYĆ? 
CZY W POLSCE SĄ W RZĄDZIE I EPISKOPACIE PATRIOCI KOCHAJĄCY POLSKĘ?​


​ I ZNOWU LUDZIE ŚWIECCY WALCZĄ O PRAWDĘ. CZY RZĄD W POLSCE JEST POLSKI? CZY EPISKOPAT W POLSCE JEST POLSKI? TO DLACZEGO LUDZIE ŚWIECCY BRONIĄ TEMATÓW POLSKICH A NIE RZĄD, CZY BISKUPI? KOMU ZALEŻY, ABY POLSKA NIE BYŁA POLSKA?​ W NASZYM ŻYCIU JEST BÓG I DIABEŁ - WIĘC UWAŻAJCIE RZĄDZĄCY POLSKĄ I KOŚCIOŁEM W POLSCE -  BÓG WSZYSTKO WIDZI I WSZYSTKO SŁYSZY. mk


http://citizengo.org/pl/20927-prosba-o-odwolanie-zajec-z-jogi-tanca-i-tai-chi-w-klasztorze-dominikanow-w-rzeszowieMam nadzieję, że papież Franciszek zabierze głos w sprawie agresji islamistów
​              ==============================================================​

W związku z atakiem na kościół we Francji i mordem kapłana polecam dwa swoje felietony

Mam nadzieję, że papież Franciszek zabierze głos w sprawie agresji islamistów

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mam-nadzieje-ze-papiez-franciszek-zabierze-glos-w-sprawie-agresji-islamistow/7knej5?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Szczęść Boże!

​   ​
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
​    ​
www.isakowicz.pl

Polecam także i proszę o rozpowszechnienie

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/establishment-trzeciej-rp-winien-przeprosic-rodziny-ofiar-upa-i-ss-galizien/r6meme?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

​   ​
www.isakowicz.pl

Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!


Dzisiejszy dzień jest wielkim sukcesem Kresowian i ich potomków oraz wspierających ich ludzi Dobrej Woli. Możemy wszyscy nawzajem sobie pogratulować. W jedności siła! Tak trzymać!

 

Następnym krokiem winno być przyjęcie ustawy, która zabraniałaby na polskiej ziemi gloryfikacji OUN-UPA, tak jak zabroniona jest gloryfikacja SS, Gestapo i NKWD.

 

 

W Polsce zwyciężyła prawda. Czy będzie odwet ze strony Ukrainy?

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-polsce-zwyciezyla-prawda-czy-bedzie-odwet-ze-strony-ukrainy/5k1zwd?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 

Sejm za prawdą o ludobójstwie Polaków na Kresach. Wreszcie!

 

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sejm-za-prawda-o-ludobojstwie-polakow-na-kresach-wreszcie,nId,2240800#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

 

Cerkiew greckokatolicka wciąż lęka się prawdy

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cerkiew-greckokatolicka-wciaz-leka-sie-prawdy/gbqemc?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 

 

Inne felietony na tematy bieżące i historyczne są pod linkiem

 

http://wiadomosci.onet.pl/autorzy/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski

 

Jeszcze inne pod linkiem

 

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi

 

  

Fundacja im. Brata Alberta

www.albert.krakow.pl

 

Odpis 1% - KRS 0000028246  

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008114164039

 

Twitter

​     ​
https://twitter.com/IsakowiczZalesk


Uwaga! Żydzi nie chorują na nowotwory


Mason Wysokiego Stopnia Wyznaje Kogo Czczą Masoni

 
 

Wtorek, 26 lipca 2016
ŚWIĘTYCH JOACHIMA I ANNY,
RODZICÓW NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
 
 
 
 
Homilia św. Jana Damasceńskiego, kapłana
 

Z owoców poznacie ich

Gdy Bogarodzica Dziewica miała narodzić się z Anny, natura nie ośmieliła się wyprzedzić łaski: pozostała więc bez właściwego sobie owocu, dopóki łaska nie wydała swego. Wypadało bowiem, aby pierworodną była Ta, z której miał się narodzić "Pierworodny wszelkiego stworzenia, w którym wszystko istnieje". 
O szczęśliwi małżonkowie, Joachimie i Anno! Wam dłużne są wszystkie stworzenia. Oto za waszym pośrednictwem złożyły swemu Stwórcy dar najwspanialszy: przeczystą Matkę, jedynie godną swojego Stwórcy. 
"Raduj się, Anno niepłodna, któraś nie rodziła; wykrzykuj z radości i wołaj, któraś nie znała bólów rodzenia". Raduj się, Joachimie, albowiem z twej Córki "Dziecię nam się narodziło i Syn został nam dany. I nazwą Go Zwiastunem Bożych zamiarów", Zwiastunem zbawienia całego świata i "Bogiem mocnym". Sam Bóg jest tym Dziecięciem. 
O Joachimie i Anno, szczęśliwi małżonkowie bez skazy! Z waszego owocu dajecie się poznać według słów Pana: "Z owocu poznacie ich". W ten sposób prowadziliście swe życie, aby miłe było Bogu oraz godne Tej, która z was się narodziła. Przez wasze święte i czyste życie wydaliście na świat perłę dziewictwa. Ona to była dziewicą przed porodzeniem, dziewicą w czasie rodzenia, dziewicą po porodzeniu. Ona jedna zachowała nieskalane dziewictwo duszy, ducha i ciała. 
O przeczyści małżonkowie, Joachimie i Anno! Zachowując wyznaczoną prawem natury czystość, otrzymaliście za łaską Bożą to, co przewyższa naturę; wydaliście bowiem na świat Tę, która nie znając męża, stała się Matką Boga. Wiodąc życie ludzi, pobożne i święte, wydaliście na świat Córkę doskonalszą od Aniołów, która teraz jest Królową Aniołów. 
O najpiękniejsza i najsłodsza Dziewico! Córko Adama i Matko Boga! Błogosławieni ojciec twój i matka! Błogosławione ręce, które Cię nosiły! Błogosławione usta twoich rodziców, okrywające Cię czystymi pocałunkami, abyś na zawsze zachowała dziewiczość! "Radośnie wykrzykujcie Panu, wszystkie ziemie, cieszcie się, weselcie i psalmy śpiewajcie. Podnieście wasz głos, radujcie się, a nie lękajcie".
 
 
 
Ewangelie nie przekazały o rodzicach Maryi żadnej wiadomości. Milczenie Biblii dopełnia bogata literatura apokryficzna. Ich imiona są znane jedynie z apokryfówProtoewangelii Jakuba, napisanej ok. roku 150, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Najbardziej godnym uwagi może być pierwszy z wymienionych apokryfów, gdyż pochodzi z samych początków chrześcijaństwa, stąd może zawierać ziarna prawdy zachowanej przez tradycję.

Święta Anna z Maryją


Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Hebrajskie imię Anna w języku polskim znaczy tyle, co "łaska". Od IV wieku do dzisiaj pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie miejsce, gdzie stał dom Anny i Joachima. Obecnie wznosi się na nim trzeci z kolei kościół. Wybudowali go krzyżowcy.
Św. Anna jest patronką diecezji opolskiej, miast, m.in. Hanoveru, oraz kobiet rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota, młynarzy, powroźników i żeglarzy.

Święty Joachim z Maryją Joachim miał pochodzić z zamożnej i znakomitej rodziny z Galilei. Już samo jego imię miało być prorocze, gdyż oznacza tyle, co "przygotowanie Panu". W dawnej Polsce czczony był jako "protektor Królestwa". Kiedy Maryja była jeszcze dzieckiem, miał pożegnać ziemię. Razem ze św. Anną patronują małżonkom.
Od dawna biblistów interesował problem, dlaczego Ewangeliści podają dwie odrębne genealogie Pana Jezusa: inną przytacza św. Mateusz (Mt 1, 1-18), a inną - św. Łukasz (Łk 3, 23-38). Przyjmuje się dzisiaj dość powszechnie, że św. Mateusz podaje rodowód Chrystusa Pana wymieniając przodków św. Józefa, podczas gdy św. Łukasz przytacza rodowód Pana Jezusa wymieniając przodków Maryi. Według takiej interpretacji ojcem Maryi nie byłby wtedy św. Joachim, ale Heli. Być może imię Joachim jest apokryficzne. Możliwe także, że Heli miał drugie imię Joachim. Sprawa jest nadal otwarta.


Święci Joachim i Anna, rodzice MaryiApokryficzna Protoewangelia Jakuba z II wieku podaje, że Anna i Joachim byli bezdzietni. Małżonkowie daremnie modlili się i dawali hojne ofiary na świątynię, aby uprosić sobie dziecię. Joachim, będąc już w podeszłym wieku, udał się na pustkowie i tam przez dni 40 pościł i modlił się o Boże miłosierdzie. Wtedy zjawił mu się anioł i zwiastował, że jego prośby zostały wysłuchane, gdyż jego małżonka Anna da mu Dziecię, które będzie radością ziemi. Tak też się stało. Przy narodzinach ukochanej Córki, której według zwyczaju piętnastego dnia nadano imię Maria, była najbliższa rodzina. W rocznicę tych narodzin urządzono wielką radosną uroczystość. Po urodzeniu się Maryi, spełniając uprzednio złożony ślub, rodzice oddali swą Jedynaczkę na służbę w świątyni. Kiedy Maryja miała 3 lata, oddano Ją do świątyni, gdzie wychowywała się wśród swoich rówieśnic, zajęta modlitwą, śpiewem, czytaniem Pisma świętego i haftowaniem szat kapłańskich. Wcześniej miał pożegnać świat Joachim. Według jednej z legend Annie przypisuje się trinubium - po śmierci Joachima miała wyjść jeszcze dwukrotnie za mąż.

Kult świętych Joachima i Anny był w całym Kościele - a więc także na Wschodzie - bardzo dawny i żywy. W miarę jak rozrastał się kult Matki Chrystusa, wzrastała także publiczna cześć Jej rodziców. Już w IV/V w. istniał w Jerozolimie kościółek przy dawnej sadzawce Betesda w pobliżu świątyni pod wezwaniem św. Joachima i św. Anny. Istnieje on do dzisiaj. Tu nawet miał być według podania ich grób. Inni miejsce grobu sytuowali przy wejściu na Górę Oliwną. Cesarz Justynian wystawił w Konstantynopolu około roku 550 bazylikę ku czci św. Anny. Kazania o św. Joachimie i św. Annie wygłaszali na Wschodzie święci tej miary, co św. Epifaniusz (+ 403), św. Sofroniusz (+ po 638), św. Jan Damasceński (+ ok. 749), św. German, patriarcha Konstantynopola (+ 732), św. Andrzej z Krety (+ 750), św. Tarazjusz, patriarcha Konstantynopola (+ 806), a na Zachodzie: św. Fulbert z Chartres (+ 1029), św. Bernardyn ze Sieny (+ 1444) czy bł. Władysław z Gielniowa (+ 1505).
Szczególną czcią była zawsze otaczana św. Anna. Jej kult był i jest do dnia dzisiejszego bardzo żywy. Na Zachodzie pierwszy kościół i klasztor św. Anny stanął w roku 701 we Floriac koło Rouen. Dowodem popularności św. Anny jest także to, że jej imię było i dotąd jest często nadawane dziewczynkom. Bardzo liczne są też kościoły i sanktuaria pod jej wezwaniem. Ku czci św. Anny powstało 5 zakonów żeńskich. W dawnej liturgii poświęcono św. Annie aż 118 hymnów i 36 sekwencji (wiek XIV-XVI).

Święta Anna SamotrzeciaPolska chlubi się wieloma sanktuariami św. Anny: na Górze św. Anny w pobliżu Brzegu Głogowskiego, w Jordanowie, w Selnikach, w Grębocicach, w Stoczku koło Lidzbarka Warmińskiego, w Kamiance. Największej jednak czci doznaje św. Anna w Przyborowie koło Częstochowy i na Górze Św. Anny koło Opola. Sanktuarium opolskie należy do najsłynniejszych w świecie - tak dalece, że figura św. Anny doczekała się uroczystej koronacji papieskimi koronami 14 września 1910 r. Sanktuarium to nawiedził św. Jan Paweł II 21 czerwca 1983 roku podczas swej drugiej pielgrzymki do Polski. Cudowna figura św. Anny wykonana jest z drzewa bukowego i liczy 66 cm wysokości. Przedstawia ona św. Annę piastującą dwoje dzieci: Maryję, której była matką, i Pana Jezusa, dla którego była babką (św. Anna Samotrzecia). Wszystkie trzy figury są koronowane. Początkowo była tylko jedna postać św. Anny (wiek XV). Potem dodano postacie Maryi i Jezusa (wiek XVII), umieszczając je przy głowie św. Anny.

Liturgiczny obchód ku czci rodziców Maryi pojawił się najpierw na Wschodzie. Wprowadził go w 710 r. cesarz Justynian II pod tytułem Poczęcie św. Anny. Wspomnienie obchodzono w różnych dniach, łącznie (św. Joachima i św. Anny) lub oddzielnie. Na Zachodzie wprowadzono je późno. W Neapolu jest znane w wieku X. Papież Urban VI bullą Splendor aeternae gloriae z 21 czerwca 1378 r. zezwolił na obchodzenie tego święta w Anglii. Juliusz II w 1522 r. rozszerzył je na cały Kościół i wyznaczył na 20 marca. Paweł V zniósł jednak to święto w 1568 r., opierając swoją decyzję na tym, że o rodzicach Maryi z ksiąg Pisma świętego nic nie wiemy. Przeważyła jednak opinia, że należy im się szczególna cześć. Dlatego Grzegorz XIII święto Joachima i Anny ponownie przywrócił (1584). Z tej okazji wyznaczył jako dzień pamięci 26 lipca. Papież św. Pius X w 1911 roku wprowadził osobno święto św. Joachima, wyznaczając dzień pamiątki na 16 sierpnia. Św. Anna miała nadal swoje święto dnia 26 lipca. Reforma liturgiczna z roku 1969 połączyła na nowo imiona obojga pod datą 26 lipca.
 
 
 

Święci Joachim i Anna, rodzice Maryi W ikonografii św. Anna ukazywana jest w scenach z apokryfów oraz obrazujących życie Maryi. Przedstawiana jako starsza kobieta z welonem na głowie. Ulubionym tematem jest św. Anna ucząca czytać Maryję. Niektóre jej atrybuty: palec na ustach, księga, lilia.
Św. Joachim ukazywany jest jako starszy, brodaty mężczyzna w długiej sukni lub w płaszczu. Występuje w licznych cyklach mariologicznych oraz z życia św. Anny. Jego atrybutami są: anioł, Dziecię Jezus w ramionach, dwa gołąbki w dłoni, na zamkniętej księdze lub w małym koszyku, jagnię u stóp, laska, kij pasterski, księga, zwój.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
O wy obojga święci małżonkowie, Joachimie i Anno, proście za mnie i mojego męża (moją żonę), aby nam Bóg udzielił przez wasze zasługi łaski, żyć wspólnie w prawej małżeńskiej jedności i czystości, jak wy ze sobą żyliście, dając wszystkim małżonkom prawdziwy przykład. O święty Joachimie i święta Anno, zachowajcie mnie i mojego męża (moją żonę) od wszelkiej niewierności, niechęci, zwady i niezgody i pokus złego nieprzyjaciela, jako też od każdej pychy i od niemiernej pożądliwości do tego świata, i uproście nam poufałą, czystą miłość, nierozłączną jedność i pomoc Boską, postępować według waszego przykładu i przynosić prawdziwe owoce Bogu podobającego się małżeństwa. Amen.
​OTO JEZUS CHRYSTUS "KRÓL POLSKI" TYLKO URATUJE POL
​S​
KĘ I INNE KRAJE OD NIESZCZĘŚĆ KLIMATYCZNYCH I WOJNY, KTÓRĄ CHCĄ WYWOŁAĆ MASONI - WROGOWIE KATOLIKÓW. OBRAZ TEN JUŻ "CUDOWNY" JEST ZAMKNIĘTY W PIWNICACH JASNOGÓRSKIEGO KLASZTORU. JAK CI KSIĘŻA BOGA SIĘ NIE BOJĄ, JAK IM NIE WSTYD - BOGA ZAMKNĄĆ A LUDZIE TAK BARDZO PROSZĄ O URATOWANIE ŚWIATA, A TYLKO BÓG CZYNI CUDA. JUŻ MAJĄ DOŚWIADCZENIE PO HLONDZIE ZDRAJCY PANA BOGA I POLAKÓW. ​
 
MATKA BOŻA KRÓLOWA POLSKI PŁACZE, ŻE TAKŻE SĄ ZDRAJCAMI KSIĘŻA PAULINI - ŻADNI OJCOWIE.
 
SWOIM POSTĘPOWANIEM DOPROWADZAJĄ RÓWNOCZEŚNIE Z MASONAMI DO WOJNY. mk
 
   
Podyktował Pan Jezus
 
Apel do ludności aby takie Msze św. zamawiali
 
" MSZA ŚWIĘTA INTRONIZACYJNA, ABY JEZUS CHRYSTUS - SYN BOGA WSZECHMOGĄCEGO MÓGŁ BYĆ UZNANY PRZEZ RZĄD I EPISKOPAT W POLSCE JAK NAJSZYBCIEJ I NATYCHMIAST KRÓLEM POLSKI".
 

  APEL TEN JEST KIEROWANY DO WSZYSTKICH LUDZI, KOMU ZALEŻY NA POKOJU W POLSCE I NA ŚWIECIE!!!!
 JEŻELI MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ  ZAMAWIAJ  MSZĘ ŚW. W POWYŻSZEJ INT.


                                         NIEDLA BEHEMOTHA!

Razem powstrzymamy pochód antypolonizmu i
satanizmu w Polsce – kliknij w poniższy link:
www.protestuj.pl

Już wkrótce rusza w Polsce trasa koncertowa satanistycznego zespołu Behemoth, który chce występować pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”. Po raz kolejny wielu młodych Polaków zachęca się przekonać do udziału w festiwalu upadku i zepsucia.

Myślisz, że używając takich słów przesadzamy? Wobec tego koniecznie przeczytaj dalszy ciąg tego listu...

MEDIA NIE MÓWIĄ PRAWDY

W największych miastach Polski czeka nas ogromna porcja antypolonizmu i nienawiści do chrześcijaństwa – wszystko opakowane w „artystyczne show”.

Nie daj się zwieść liberalnym mediom, nazywającym jawnych satanistów „artystami”. Wiesz przecież dobrze, zasłony pseudo-sztuki używa się po to, by uniknąć odpowiedzialności za łamanie prawa i obrażanie wiary dziesiątków milionów ludzi.
 • Zespół w 1998 roku nagrał utwór „Chwała mordercom Wojciecha”, wysławiając w nim mord na świętym Wojciechu, patronie Polski.
 • Wokalista Adam „Nergal” Darski w 2007 roku podarł Pismo Święte, co jako obraza uczuć religijnych oznaczało popełnienie przestępstwa. Stając w procesie karnym przed niebezpieczeństwem skazania, Darski tłumaczył swoje zachowanie… „działalnością artystyczną”.
 • Ten bluźnierca nie omieszkał kolejny raz sprofanować świętości chrześcijańskiej, używając jako rekwizyt do prowadzenia czarnej mszy, przerobionej na ohydny sposób Hostii.

Takich przykładów jest więcej! Ale oczywistym jest, iż żaden szanujący się Polak nie nazwie tego „muzyką” lub „sztuką”. Czy naprawdę chciałbyś udawać, że pada deszcz, kiedy ktoś jawnie pluje Ci w twarz?! Nie pozwól, aby tak upokarzające działanie miało miejsce.

PO ATAKU NA KOŚCIÓŁ – ATAK NA POLSKOŚĆ

Grupa Behemoth jest uosobieniem moralnej zgnilizny i całkowitego zepsucia. Profanowanie Pisma Świętego i symboli chrześcijańskich to nie wszystko.

Zespół w swoim „repertuarze” ma również zarzut zbiorowego gwałtu na nieprzytomnej dziewczynie. Co więcej Adam Darski jest wręcz dumny z tego paskudnego czynu, chwaląc się tym w swojej książce.

W tym roku grupa muzyczna poszła o krok „dalej”. Za cel obrała sobie nie tylko poniżanie katolików, ale również wszystkich Polaków, hańbiąc godło narodowe. Cały obraz orła z odwróconym krzyżem, trupimi czaszkami i wężami znad skrzydeł ma symbolizować Polskę, jako oddaną szatanowi.

Dodajmy, że za znieważenie godła narodowego grozi kara pozbawienia wolności do roku zgodnie z art. 137 Kodeksu karnego, o co również będziemy walczyli.

JUŻ RAZ SIĘ UDAŁO!

Miejmy tę świadomość, że jeśli sami nie weźmiemy spraw w swoje ręce, nikt inny się tym nie zajmie. Razem możemy pokazać, że nie zgadzamy się na propagowanieantypolonizmu i satanizmu w Polsce.

Czy wiesz, że w 2012 roku wielu Polaków odpowiedziało na nasz apel w sprawie bluźnierczego koncertu znanej na całym świecie wokalistki „Madonny”? Wysłaliśmy 70 000 petycji do władz Warszawy i organizatorów koncertu.

Efekt? Sprzedażowa porażka koncertu (wiele pustych miejsc na stadionie), później wieloletnie śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy organizacji koncertu!

Dzisiaj staje przed nami wyzwanie – zatrzymać jeszcze drastyczniejszą kampanię, która uderza w podstawowe wartości Narodu Polskiego!

Dlatego tak ważny jest Twój udział w naszej akcji.Dzięki Twojemu zaangażowaniu zatrzymamy „zarazę zła”, która przetacza się przez nasze społeczeństwo i zmierza do naszych dzieci.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zespół Protestuj.pl

Maryjo, Matko i Królowo Pokoju, módl się za nami.
 
               
    Orędzie, 25. lipca 2016
  
Drogie dzieci! Patrzę na was i widzę was zagubionych;
          i nie macie modlitwy ani radości w sercu.
 Dziatki, powróćcie do modlitwy i umieśćcie Boga na pierwszym miejscu, a nie człowieka. Nie traćcie nadziei, którą wam niosę. Dziatki, niech ten czas każdego dnia będzie dla was bardziej szukaniem Boga w ciszy waszego serca
i módlcie się, módlcie się, módlcie się, aż modlitwa stanie się radością. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.   

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani przesyłam orędzie i mamy jeszcze wolne miejsca na Festiwal - wyjazd w niedziele 31.07, ok 20. po spotkaniu z Papieżem, z Krakowa przez Żywiec na granice w Zwardoniu. Koszt 380zł i 140 euro. Gospa dziekuje, za odpowiedź na Jej wezwanie.

Pozdrawiam
​ ​
Z Panem Bogiem
​     -    ​
Ewa Jurasz
​       
Pisz do mnie na adres: ewajurasz@ceti.plList otwarty mocno zaniepokojonego katolika, do głowy Kościoła Katolickiego, Papieża Franciszka.
https://gloria.tv/article/HmmM2rXCouDBSKBjRhmFR4npc

_____________________

Szok pielgrzymów ŚDM na koncercie – „Ta muzyka przypomina satanistyczną”
https://gloria.tv/article/ycxYxJXSSbT4KLqjfKAaRwYjF
Temat:

​Czy ​
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, agentem Moskwy
  


Oto co Bóg powiedział św. Katarzynie ze Sienny odnośnie

grzechu homoseksualizmu! KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

        Oto co Bóg powiedział św. Katarzynie ze Sienny odnośnie grzechu homoseksualizmu! KONIECZNIE PRZECZYTAJ!
 
Grzech ten jest tak obrzydliwy dla Mnie, który jestem najwyższą i wieczną czystością,
że przez ten jeden grzech zniszczyłem pięć miast z wyroku mej boskiej sprawiedliwości
(por. Mdr 10,6; Rdz 19,24-25; Iz 13,19; Rz 9,29), która nie mogła go ścierpieć.
Tak wstrętny był Mi ten grzech. I nie tylko Mnie, lecz i samym diabłom
(których ci nieszczęśni obrali sobie za swych panów). Nie aby czuli odrazę do złego:
nie lubią oni dobra, lecz z powodu swej natury, która była naturą anielską, odpycha ich
widok tego potwornego grzechu, popełnianego obecnie. Wprawdzie rzucają oni zatrutą
strzałę pożądliwości, lecz, gdy dochodzi do samego grzechu, uciekają z powodu, który ci podałem.

CXXIV – Jak tymi kapłanami rządzi grzech przeciwny naturze; i o pięknym widzeniu, którezwiązku z tym

​ ​
przedmiotem miała dusza.

 

Oznajmiam ci, najdroższa córko, że żądam od was i od kapłanów moich, w przyjmowaniu tego

Sakramentu, tak wielkiej czystości, do jakiej człowiek jest zdolny w tym życiu. Co do was winniście

czynić wszelkie wysiłki, aby zdobywać ją bez przerwy. Winniście myśleć, że gdyby natura anielska

mogła stać się jeszcze czystsza, sami aniołowie musieliby się oczyścić do tego misterium.

 

Lecz nie jest to możliwe: aniołowie nie potrzebują się oczyszczać, gdyż jad grzechu nie

 

może ich dotknąć. Chcę tylko, abyś przez to wiedziała, jakiej czystości żądam od was i od nich,

 

a zwłaszcza od nich, w tym Sakramencie. Lecz oni czynią przeciwnie. Zbrukani przystępują do

 

tego misterium i to nie tylko z powodu nieczystości, do której jesteście skłonni przez ułomność

 

waszej natury (choć rozum, gdy wolna wola chce tego, może opanować ten bunt), jednak ci

nieszczęśni nie tylko nie powściągają tej skłonności, lecz czynią jeszcze gorzej, popełniając

 

przeklęty grzech przeciw naturze. Są jak ślepcy i szaleńcy! Światło ich intelektu gaśnie i nie

 

widzą już zgnilizny i nędzy, w której są pogrążeni.

 

więcej: http://www.fronda.pl/a/oto-co-bog-powiedzial-sw-katarzynie-ze-sienny-odnosnie-

 

grzechu-homoseksualizmu-koniecznie-przeczytaj,75440.html


Temat: Niech się rabin Schudrich modli
​.............​


Polska historyk naraziła się B’nai B’rith. Słowa o ekshumacji w Jedwabnem nie do zniesienia dla żydowskiej loży

 
 
Jak powiedziała w telewizyjnym studiu Ewa Kurek, bez dokonania ekshumacji trudno ustalić, ile osób zginęło w Jedwabnem. Historyk goszcząca w programie „Cztery strony” Magdaleny Uchaniuk zarzuciła też naczelnemu rabinowi Polski Michaelowi Schudrichowi kłamstwo dotyczące rzekomej niedopuszczalności ekshumacji zwłok w myśl prawa żydowskiego. Niech się rabin Schudrich modli, aby mu Pan Bóg żydowski wybaczył kłamstwa, jakie firmuje lub niewiedzę powiedziała dr Kurek.


Temat:
Kazanie księdza Międlara pod lupą prokuratury. ONR protestuje w obronie kapłana

​   JAK SIĘ OKAZUJE, TO KAPŁANI MOGĄ MÓWIĆ NA KAZANIACH TYLKO O EWANGELII -
​ ​
S
​T​
A
​RY TESTENT​
-
​ ​
 TESTAMENT​
I TAK OGÓLNIE, A PRZECIEŻ WOKOL TYLE GRZECHU, TYLE BLADZACYCH LUDZI, TYLE PROBLEMOW ŻYCIOWYCH I  PATRIOTYCZNYCH.  JESZCZE NIE SŁYSZAŁAM PRZEZ 20 LAT ABY JAKIŚ KAPŁAN  MÓWIŁ O GRZECHU ABORCJI​, ZDRADZIE MAŁŻEŃSKIEJ,GRZECHU NIECZYSTOŚCI, MORALNOSCI....

​ PRZECIEŻ DO PROKURATURY KTOŚ MUSIAŁ PODAĆ WNIOSEK I ZNOWU BRONIĄ KAPŁANA LUDZIE ŚWIECCY. A GDZIE SĄ JEGO PRZEŁOŻENI, KTÓRZY POWINNI BEZWARUNKOWO BRONIĆ SWOICH KAPŁANÓW.  PRZECIEŻ BISKUPI WIEDZĄ, ŻE BÓG OJCIEC ODDAŁ WŁADZĘ NA ZIEMI SYNOWI JEZUSOWI CHRYSTUSOWI I ONI SŁUDZY JEGO POWINNI SAMI WYWYŻSZYĆ  ZBAWICIELA A ONI JEGO WŁAŚNIE UCZYNILI SWOIM SŁUGĄ. KTO PODA ICH DO PROKURATURY? KTO OSKARŻY BISKUPÓW, KTÓRZY W CHICAGO NIE CHCIELI ABY WYKRYTO  MORDERCÓW KS.WACŁAWA 
PAMIĘTAM JAK KSIĘŻA W KOŚCIOŁACH ZAKAZYWALI KUPOWANIA KSIĄŻEK O ŚW. FAUSTYNIE A TERAZ CAŁUJĄ JEJ RELIKWIE I MODLĄ SIĘ DO NIEJ.​ mk

Kazanie księdza Międlara pod lupą prokuratury. ONR protestuje w obronie kapłana

         Ks. Jacek Międlar
   Jeszcze w tym tygodniu prokuratorskie dochodzenie dotyczące obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego zostanie przedłużone. Przedmiotem analizy śledczych jest m.in. kazanie, jakie 16 kwietnia w białostockiej katedrze wygłosił ks. Jacek Międlar. Zdaniem wrocławskich przedstawicieli ONR działania prokuratury to efekt politycznej nagonki na duchownego.
   Ja, podobnie jak większość działaczy ONR, byłem obecny na tej mszy. Kazania słuchaliśmy naprawdę bardzo dokładnie i chociaż było powiedziane w faktycznie ostrych słowach, to naszym zdaniem nigdzie te ramy prawne nie zostały przekroczone – tak o wystąpieniu ks. Jacka Międlara podczas 82. rocznicy powstania ONR mówi Onetowi Krzysztof Szałecki z wrocławskiego ONR.
 Białostocka prokuratura tłumaczy, że dochodzenie nie jest prowadzone przeciwko komuś, a w sprawie. – W sprawie publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz publicznego znieważenia ludności z powodu ich przynależności wyznaniowej – mówi w rozmowie z Onetem prokurator Alicja Derpołow z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
Pod lupą prokuratury jest kazanie, jakie ks. Jacek Międlar wygłosił w białostockiej katedrze, ale też to, co działo się podczas przemarszu ONR ulicami miasta. Wszystkie wydarzenia miały miejsce 16 kwietnia w Białymstoku.Do tej pory w sprawie kwietniowych wydarzeń nikomu nie postawiono zarzutów. Czy tak się stanie, będzie wiadomo dopiero po zakończeniu dochodzenia, które w najbliższych dniach zostanie przedłużone.
– Według nas cała ta sprawa jest jedynie nagonką polityczną, która ma uderzyć w księdza Międlara i w nas, a być może szerzej – w środowiska nacjonalistyczne. Stoimy po stronie księdza Jacka nie tylko jako jego przyjaciele, ale też świadkowie tego kazania – podkreśla Szałecki.  
Szok pielgrzymów ŚDM na koncercie – „Ta muzyka przypomina satanistyczną”

 
 

Szok pielgrzymów ŚDM na koncercie – „Ta muzyka przypomina satanistyczną”

 

TM2,3 Szema Izrael,Adonai Elohenu,Adonai Ehadd - ŚDM - Świa

​​

tynia Opatrzności Bożej 23-07-2016

 
https://www.youtube.com/watch?v=ZMlxDlfd3d4


  Temat: Polska jak w 1939 roku

​ PAN JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE ZE WSCHODU, Z ZACHODU I Z POŁUDNIA - ŻYDZI - WROGOWIE NASI BĘDĄ NAS ATAKOWAĆ, ALE RZĄD W POLSCE I EPISKOPAT NIE WIERZĄ. CZY MAŁO NAM WOJEN I NIESZCZĘŚĆ?  NA CO CZEKAJĄ BISKUPI - AŻ NAS WSZYSTKICH WYBIJĄ? WIEM, ŻE JESTEŚCIE NARODU POLSKIEGO WROGAMI, ALE PAMIĘTAJCIE - I MY I WY ZGINIEMY, LECZ MIEJSCA WIECZNE DĘDĄ ZUPIEŁNIE INNE.​ MORDERCA Z
​ZA​
MORDOWANYM NIE MOGĄ BYĆ RAZEM.
NIE ZGADZAJĄC SIĘ NA WYWYŻSZENIE PANA BOGA JEZUSA CHRYSTUSA NA "KRÓLA POLSKI" I ODDANIE POLSKI POD JEGO PANOWANIE - JESTEŚCIE MORDERCAMI NARODU POLSKIEGO, BO WIECIE CO BYŁO GDY NIE POSŁUCHAŁ HLOND ZDRAJCA PANA BOGA? - II WOJNA ŚWIATOWA. LECZ PO TEJ III  WOJNIE JUŻ NIE BĘDZIE ZWYCIĘZCÓW, BO NIE BĘDZIE NIKOGO. BÓG OJCIEC POWIE "STOP" PONIŻANIU TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I HAŃBIENIE JEJ PRZEZ DEMONICZNE POMYSŁY RZĄDZĄCYCH POLITYCZNYCH I RELIGIJNYCH W POLSCE.
BÓG OJCIEC UPOMINA SIĘ JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU O POŚWIĘCENIE MU PIERWSZEJ NIEDZELI KAŻDEGO MIESIĄCA
​, A SZCZEGÓLNIE PIERWSZA NIEDZIELA SIERPNIA​
I SPECJALNE MODLITWY I CO? I NIC - DALEJ CIESZĄ SIĘ W PAŁACACH BISKUPICH JEGO APOSTOŁOWIE. A ONI POWINNI SAMI WYCHODZIĆ Z POMYSŁAMI, ABY SIĘ PANU BOGU PODOBAĆ I LUDZKOŚĆ URATOWAĆ:  MODLITWY - ADORACJE, CZUWANIA NOCNE A NIE WYLEGIWANIE SIĘ W PAŁACACH. NAWET NIE RACZĄ PRZYCHODZIĆ DO KOŚCIOŁÓW CELEBROWAĆ MSZE ŚW. -
​ ​
W KAŻDYM KOŚCIELE INNY BISKUP I TAK PRZEZ CAŁY ROK - MAŁO ICH JEST? NIESTETY, TRZEBA ICH ZAPRASZAĆ I PŁACIĆ ZA TO? PARĘ
​L​
AT TEM KAZIMIERZ Z CHICAGO POSŁAŁ ZA 1000 DOL. OBRAZ CHRYSTUSA KRÓLA DO ŁOMŻY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE BISKUPA FRANKOWSKIEGO A TEN KRÓL NIGDY NIE UJRZAŁ KATEDRY ŁOMŻYŃSKIEJ -  GDZIE JEST?  POWIEDZIELI MU GDY DZWONIŁ, ŻE ODDALI DO MUZEUM.
​              ​
BÓG W MUZEUM.....TO STRASZNE,
​JEŻELI BÓG NIE, TO KTO?​
​ ​
TO CZYLI MAJĄ AKTUALNIE LUCYFERA. mk

​  TO SĄ SŁOWA ROZPACZY NA GŁUPOTĘ, PYCHĘ I SAMOUWIELBIANIE SIEBIE I LUCYFERA W POLSCE PRZEZ RZĄD I EPISKOPAT.​mk

Noworosyjski dowódca: Polska znajduje się w takiej samej sytuacji jak w 1939 roku

on: Lipiec 12, 2016
 
​    ​
29 LIPCA ROZPOCZYNAMY Nowennę do Boga Ojca 

      

 
                                                         https://www.youtube.com/watch?v=nvPHLhtiiq4
 
  Nowenna do Boga Ojca 
przed Świętem Boga Ojca 7 sierpnia - o którego ustanowienie prosił sam Bóg Ojciec w czasie objawień siostry Eugenii E.Ravasio.
 

 Modlitwa Matki Eugenii

O, mój Ojcze niebieski, jak jest słodko i miło wiedzieć, że Ty jesteś moim Ojcem, a ja – Twoim dzieckiem! Przede wszystkim wtedy, gdy niebo mojej duszy jest czarne, a mój krzyż zbyt ciężki, odczuwam potrzebę, aby Ci powiedzieć: “Ojcze, wierzę w Twoją miłość do mnie!” Tak, wierzę, że Ty jesteś moim Ojcem, a ja -Twoim dzieckiem! Wierzę, że czuwasz w dzień i w nocy nade mną i że nawet jeden włos nie spadnie z mojej głowy bez Twojego pozwolenia! Wierzę, że jako nieskończenie Mądry wiesz lepiej niż ja, co jest dla mnie korzystne! Wierzę, że jako nieskończenie Mocny wyprowadzasz dobro ze zła! Wierzę, że jako nieskończenie Dobry, sprawiasz, iż wszystko służy dobru tych, którzy Cię kochają i pomimo rąk, które mnie ranią, całuję Twoją dłoń, która leczy!

Wierzę, lecz pomnóż moją wiarę, a zwłaszcza moją nadzieję i moją miłość! Naucz mnie dobrze widzieć Twoją miłość, która kieruje wszystkimi wydarzeniami mojego życia. Naucz mnie zdawać się na Twoje prowadzenie jak dziecko w ramionach swej matki.
Ojcze, Ty wiesz wszystko. Ty widzisz wszystko. Ty znasz mnie lepiej, niż ja znam samą siebie. Wszystko możesz i kochasz mnie! O, mój Ojcze, ponieważ chcesz, abyśmy prosili Cię o wszystko, przychodzę z ufnością prosić Cię z Jezusem i Maryją o…. (należy wymienić laskę, o którą się prosi).

W tej intencji ofiaruję Ci – w jedności z ich Najświętszymi Sercami – wszystkie moje modlitwy, ofiary i umartwienia oraz największą wierność moim obowiązkom.
Udziel mi światła, siły i łaski Twojego Ducha!
Umocnij mnie w tymże Duchu tak, żebym nigdy go nie straciła, nie zasmuciła ani nie osłabiła we mnie.
Mój Ojcze, proszę Cię o to w Imię Jezusa Chrystusa, Twego Syna. A Ty, o Jezu, otwórz Swe Serce i włóż w nie moje serce, a potem razem z Sercem Maryi ofiaruj je naszemu Boskiemu Ojcu! W zamian za to wyproś mi łaskę, której tak potrzebuję!
Mój Boski Ojcze, spraw, by Cię poznali wszyscy ludzie. Niech cały świat ogłasza Twoją dobroć i Twoje miłosierdzie! Bądź moim czułym Ojcem i chroń mnie wszędzie jak źrenicy Twoich oczu. Niech na zawsze zachowam godność Twojego dziecka. Zmiłuj się nade mną!
Boski Ojcze, słodka Nadziejo naszych dusz, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi!
Boski Ojcze, nieskończona Dobroci objawiająca się wszystkim narodom, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi! Boski Ojcze, dobroczynna Roso dla ludzkości, bądź znany, czczony i kochany przez ludzi!

  AKTY MIŁOŚCI KU CZCI BOGA OJCA
Ojcze, kocham Cię serdecznie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię czule, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię delikatnie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię jak Twoje dziecko, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię żarliwie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię płomiennie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię niewypowiedzianie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bezgranicznie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię nade wszystko, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bez miary, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię niewymownie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię ponad miarę, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bez końca, Ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kochają
wszyscy Aniołowie i święci, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochał Cię na ziemi
św. Józef i jak Cię teraz kocha w Niebie, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochała Cię na ziemi
Maryja i jak Cię kocha teraz w Niebie, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kocha Twój Syn i
Duch święty, ratuj dusze!

OJCIEC NIEBIESKI PRZYRZEKŁ:
“Kto Mi te akty ofiaruje, kto w dodatku czyni
wszystko, by Mi je rozpowszechniać,
będzie w szczególny sposób dzieckiem,
a Ja mu będę kochającym Ojcem.
Jakże tęsknie za tym, żeby i o Mnie możliwie
często i serdecznie myślano. Duch święty jest
mało czczony, ale Mnie się czci jeszcze mniej.
Nabożeństwo do Mnie wynagradzam
w całkiem wybitny sposób.
Ofiarujcie Mi często akty miłości,
które tak radują Moje Serce.”

Imprimatur
Kuria Diecezjalna w Kielcach
dn. 27 VI 1998 r.
Nr OJ-162/98
Ks. Jan Szarek
Wikariusz Generalny

 Druga Nowenna do Boga Ojca z litania 
(litania z trzech podanych ponizej, do wyboru)

Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Wielkie i dziwnesą dzieła Twoje, Panie, Boże Wszechmogący.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Sprawiedliwe i prawdziwe są drogi Twoje, o Królu wieków.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Któż się nic ulęknie Ciebie, o Panie, i nic uwielbi Twego Imienia.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Tyś jedynie Święty, a wszystkie narody przyjdą i hołd Ci złożą.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Albowiem Twoje sądy jawnymi się stały dla wszystkich ludzi.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Jak była na początku teraz i zawsze, i na wieki wieków.
Tyś jedynie Święty Panie, Boże nasz.
Modlitwa
Boże, Ojcze Wszechmogący i Panie Miłosierny, który słowem swoim wszystko stworzyłeś i w mądrości swojej uczyniłeś człowieka, aby panował nad tym, co stworzyłeś. Świat cały przy Tobie jak ziarnko na szali, kropla rosy porannej, co spada na ziemię. Nad wszystkim masz litość, bo wszystko w Twojej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili. Miłujesz bowiem wszystkie stworzenia, oszczędzasz wszystko, bo to wszystko Twoje, Panie, Miłośniku życia. Bo we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie. Gdy człowiek przez nieposłuszeństwo, stracił Twoją przyjaźń, nie pozostawiłeś go pod władzą śmierci. Posłałeś Jednorodzonego Syna Swojego, aby nas zbawił. Ty wraz ze Swym Synem, zesłałeś Ducha Świętego, aby prowadził nas prostą drogą do pełnej świętości. Ty również każdego dnia naszego życia obdarzasz nas w obfitości wszelkimi dobrami. Szczerym przeto sercem dziękujemy Ci, najlepszy Ojcze, za wszelkie dobra naturalne i nadprzyrodzone. Zwłaszcza za dobra i łaski wyproszone przed tym świętym Twoim Wizerunkiem. Jakże jednak często sprzeniewierzamy się Tobie i nasze drogi nic są drogami Twoimi. Dodaj nam przeto mocy do zwalczania w nas tego wszystkiego, co jest Tobie przeciwne. Ojcze nasz, który jesteś tak szczodry i łaskawy, obdarz nas, niegodnych zwać się Twoimi dziećmi, tym dobrem, które jest pragnieniem naszego serca. Prosimy Cię, ale Twoja niech się stanie wola, bo Ty najlepiej wiesz, co dla nas jest dobre. Mamy dobrą wolę, postanowienie i pragnienie iść drogą Twoich przykazań, życiem głosić Twoją chwałę i dobroć, szerzyć cześć i nabożeństwo do Ciebie, Boże Ojcze, przedstawiony w tym łaskami słynącym Wizerunku. Tobie chwała na wieki. Amen

  1. LITANIA DO BOGA OJCA
Kyrie eleison.
Chryste eleison. Kyrie eleison.
Chryste, uslysz nas.
Chryste, wysluchaj nas.
Ojcze z nieba Boze, zmiluj sie nad nami.
Synu, Odkupicielu swiata, Boze, zmiluj sie nad nami.
Duchu Swiety, Boze zmiluj sie nad nami.
Swieta Trójco, jedyny Boze zmiluj sie nad nami.

Ojcze, Stworzycielu swiata zmiluj sie nad nami.
Ojcze, podrzymujacy swiat w istnieniu
Ojcze, madrosci wieczna
Ojcze, dobroci nieskonczona
Ojcze, niewyslowiona Opatrznosci
Ojcze, zrodlo wszelkich rozkoszy
Ojcze najswietszy
Ojcze najslodszy
Ojcze niewyczerpanego Milosierdzia
Ojcze, nasz Obronco
Ojcze, nasza Milosci
Ojcze, nasza Swiatlosci
Ojcze, nasza radosci i nasza chlubo
Ojcze, hojny dla wszystkich Twych stworzen
Ojcze, panujacy nad wszystkimi narodami
Ojcze, chwalo Kosciola Swietego
Ojcze, nadziejo chrzescijan
Ojcze, madrosci przywodcow
Ojcze, wspanialosci krolow
Ojcze, pociecho ludow
Ojcze, radosci kaplanow
Ojcze, nagrodo sprawiedliwych
Ojcze, wzorze dla ojcow
Ojcze, darze zycia rodzinnego
Ojcze, wesele dziewic
Ojcze, przewodniku mlodych
Ojcze, przyjacielu dzieci
Ojcze, podporo nieszczesliwych
Ojcze, wolnosci niewolnikow
Ojcze, swiatlosci pograzonych w ciemnosci
Ojcze, kruszacy pyche grzesznikow
Ojcze, nasza ucieczko w strapieniu
Ojcze, nasza nadziejo w rozpaczy
Ojcze, zbawczy porcie w niebezpieczenstwach
Ojcze, ratunku ubogich
Ojcze, pokoju nasz i obrono w niedostatku
Ojcze, przychodacy z pomoca w naszych potrzebach
Ojcze, pociecho zasmuconych
Ojcze, obrono sierot
Ojcze, pokoju starcow
Ojcze, ucieczko umierajacych
Ojcze, zycie umarlych
Ojcze, chwalo swietych
Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, przepusc nam Panie.
Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, wysluchaj nas Panie.
Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, zmiluj sie nad nami.
Modlmy sie: Ojcze nieskonczenie dobry i milosierny, Ty goraco pragniesz rozszerzyc Swe krolestwo milosci w sercach swoich stworzen dla Twej radosci i szcescia; prosimy Cie, niech sie spelnia Twoja Wola, abys byl znany, kochany i czczony przez ludzi i zeby nasze rodziny trwaly w jednosci i Twoim pokoju. Przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana, oraz przez wstawiennictwo Najswietszej Maryi Panny i wszystkich swietych. Amen.

********

  2. LITANIA DO BOGA OJCA

Kyrie, eleison - Chryste, eleison - Kyrie, eleison.
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchał nas.
Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Boże, Ojcze nasz, któryś jest w niebie - przyjm uwielbienie nasze.
Boże, Ojcze nasz, wieczny i nieskończony,
Boże, Ojcze nasz, którego chwała przewyższa nasze pojęcie,
Boże, Ojcze nasz, doskonały i niezmienny,
Boże, Ojcze nasz, któryś jest początkiem i celem wszystkich stworzeń,
Boże, Ojcze nasz, który od wieków rodzisz umiłowanego Syna Swego - Słowo Swoje,
Boże, Ojcze nasz, któryś tak umiłował ludzi, żeś Syna Swego wydał na śmierć dla zbawienia naszego,
Boże, Ojcze nasz, którego najłaskawsza Opatrzność, czuwa i zachowuje,
Boże, Ojcze nasz, którego niepojętą świętość wysławiają aniołowie i święci w niebie,
Boże, Ojcze nasz, przez Ducha Świętego rządzący Kościołem Chrystusowym na ziemi,
Boże, Ojcze nasz, któryś nas stworzył na obraz i podobieństwo Swoje,
Boże, Ojcze nasz, godny najwyższej czci i najgłębszej miłości,
Boże, Ojcze nasz, przez miłość Twoją ku Jezusowi Chrystusowi Synowi Twojemu - Ciebie błagamy, zmiłuj się nad nami.
Boże, Ojcze nasz, przez Wcielenie Syna Twojego Jezusa Chrystusa,
Boże, Ojcze nasz, przez Mękę i Śmierć Syna Twojego Jezusa Chrystusa,
Boże, Ojcze nasz, przez Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie Syna Twojego Jezusa Chrystusa,
Boże, Ojcze nasz, przez niezliczone niekrwawe ofiary, jakie składa Ci za nas Twój Syn Jezus Chrystus,
Boże, Ojcze, usłysz nas,
Boże, Ojcze, wysłuchaj nas,
Od pychy umysłu - zachowaj nas, Boże, Ojcze.
Od niewdzięczności i oziębłości względem Twojego Ojcowskiego serca,
Od niewierności wobec Twojego Syna Jezusa Chrystusa,
Od lekceważenia natchnień Ducha Twojego Świętego,
Od zwątpienia w najmiłosierniejszą miłość Twoją,
Od oschłości serca i zamknięcia się w sobie,
Pod płaszczem Swej najłaskawszej Opatrzności
Umysł otwarty na prawdę Twoją - racz nam dać, Boże, Ojcze.
Wolę zjednoczoną z Twoją wolą,
Zjednoczenie z Tobą coraz doskonalsze,
Wytrwanie do końca przy Tobie,
Gorliwość o zbawienie innych dusz,
Pokorę prawdziwej mądrości,
Umiłowanie czystości,
Prawdziwą radość serca zjednoczonego z Tobą,.
Najdoskonalsze podobieństwo do Twego Syna Jedynego Jezusa Chrystusa.
Boże, Ojcze, usłysz nas,
Boże, Ojcze, wysłuchaj nas,
Boże, Ojcze, zmiłuj się nad nami.


 

********
  3. LITANIA DO BOGA OJCA

Ojcze, Przedwieczny Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami
Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami

Ojcze, Początku wszelkiego istnienia, zmiłuj się nad nami
Ojcze, Który byłeś, Który jesteś i Który będziesz wiecznie,
Ojcze, Nieśmiertelny Królu wieków,
Ojcze, Boże w Trójcy św. Jedyny, poza Którym nie ma innego boga,
Ojcze, Boże Wszechmogący,
Ojcze, Mądrości odwieczna,
Ojcze, Stwórco wszechświata,
Ojcze, Stwórco Nieba i Ziemi,
Ojcze, Stwórco wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych,
Ojcze, Stwórco duchów Niebieskich,
Ojcze, Stwórco wszelkiego dobra,
Ojcze, Dawco życia, od którego wszelkie życie pochodzi,
Ojcze, źródło wszelkich łask i błogosławieństwa Bożego,
Ojcze, nieogarniony żadnym umysłem,
Ojcze, źródło nieskończonego Miłosierdzia,
Ojcze, Potęgo Bożej Sprawiedliwości,
Ojcze, który z miłości stworzyłeś i w Raju umieściłeś pierwszego człowieka, Ojcze, Boska Opatrzności, który troszczy się o każde stworzenie,
Ojcze, Dobro najwyższe, które ucisza, koi i nasyca dobrocią i miłością każdą duszę,
Ojcze, który objawiłeś się Mojżeszowi w krzaku gorejącym,
Ojcze, który w Obłoku ognistym prowadziłeś naród wybrany do Ziemi Obiecanej,
Ojcze, który przez Mojżesza dałeś nam Dziesięć Przykazań Bożych,
Ojcze, który przez Proroków dałeś obietnicę zbawienia upadłej ludzkości, Ojcze, który dałeś nam Niepokalaną Maryję na Matkę Zbawiciela,
Ojcze, który z miłości do ludzi wydałeś na śmierć krzyżową Jedynego Swego Syna Jezusa dla odkupienia rodzaju ludzkiego,
Ojcze, który przez Ofiarę Jezusa i Jego Zmartwychwstanie przywróciłeś ludziom życie wieczne i otworzyłeś nam bramy Nieba,
Ojcze, który objawiłeś się nam w Ewangelii i podczas Chrztu Świętego Jezusa w wodach Jordanu,
Ojcze, Nieskończenie dobry i Miłosierny, którego najwyższym pragnieniem jest kochać ludzi, dawać Łaski, przebaczać grzechy i zbawić każdą duszę, aby cieszyć się z nią wiekuistym szczęściem,
Ojcze, który za Swą niepojętą Miłość do łudzi, pragniesz jedynie miłości, czci i wdzięczności od człowieka
Ojcze, który z otwartymi ramionami czekasz na każdego człowieka jak na powrót syna marnotrawnego
Ojcze, nasz kochany, najczulszy i najbardziej kochający z ojców,
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU,, Synu Ojca, Który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, Synu Ojca, Który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, 
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU,, Synu Ojca, Który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami

Módlmy Się:
Wszechmogący i Miłosierny Ojcze nasz i Stwórco, który rozciągasz Swą władzę nad żywymi i umarłymi i pragniesz naszego zbawienia, stajemy przed Tobą z sercem skruszonym i upokorzonym. Przebacz nam nasze grzechy i słabości i przygarnij nas w Twoje Ojcowskie ramiona. Prosimy Cię o odwagę, łaski i środki do wypełnienia Twojej Woli na drodze zbawienia przez Miłość Twego Syna, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Twojej Niepokalanej Córki Błogosławionej Dziewicy Maryi, Współodkupicielki i Pośredniczki Wszystkich Łask.
Amen
.
 
 
 Poniedziałek, 25 lipca 2016
ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA
Święto
 
 
 
 
 
 
Homilia św. Jana Chryzostoma, biskupa, do Ewangelii św. Mateusza
 

Uczestnicy męki Chrystusa


Synowie Zebedeusza nalegają na Zbawiciela: "Powiedz, by jeden z nas siedział po prawej, a drugi po lewej stronie". I cóż na to Chrystus? Otóż aby ujawnić przyziemność ich prośby, aby pokazać, iż gdyby wiedzieli, o co proszą, nigdy by tego nie uczynili, powiada: "Nie wiecie, o co prosicie", to jest: nie wiecie, jak wielka to rzecz, jak przedziwna, jak bardzo przewyższa nawet moce anielskie. Potem dodaje: "Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, i przyjąć chrzest, którym mam być ochrzczony?" Rozprawiacie ze Mną o godnościach i zaszczytach, Ja zaś zapowiadam wam zmagania i trudy. Czas obecny nie jest czasem nagród i nie teraz ukaże się moja chwała; życie obecne jest czasem męczeństwa, walki i niebezpieczeństw. 
Zobacz, jak samym nawet pytaniem wzywa ich i zachęca. Nie mówi: "Czy jesteście gotowi ponieść śmierć? Czy potraficie przelać własną krew?" Ale cóż powiada? "Czy możecie pić kielich?" I aby ich zachęcić oraz uczynić bardziej ochotnymi obietnicą wspólnoty z sobą, dodaje: "który Ja mam pić". Ów kielich nazywa chrztem wskazując, iż stanie się on oczyszczeniem całego świata. Uczniowie odpowiadają: "Możemy". W gorącości ducha obiecują natychmiast. Nie zdają sobie sprawy, co mówią, ufają jednak w spełnienie prośby. 
A Jezus? "Kielich mój wprawdzie pić będziecie - odpowiada - i chrzest, który mam przyjąć, wy również przyjmiecie". Zaiste, wielkie zapowiedział im dobra: staniecie się godni męczeństwa, będziecie cierpieć jak i Ja, zakończycie życie śmiercią męczeńską. W tym wszystkim będziecie mieć udział ze Mną. "Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których mój Ojciec je przygotował". Skoro więc udoskonalił ich myślenie, uszlachetnił oraz przygotował na cierpienia, wtedy dopiero poprawia ich prośbę. 
"Wtedy dziesięciu pozostałych oburzyło się na tych dwóch braci". Zobacz, jak bardzo są jeszcze niedoskonali. Zarówno ci dwaj, którzy pragnęli wywyższyć się ponad dziesięciu, jak też ci ostatni, którzy zazdrościli tamtym dwom. Ale - jak powiedziałem - zobacz, kim stali się później, a ujrzysz ich wolnymi od tych ułomności. Oto Jan, ten sam, który tutaj wysuwa się z prośbą, zawsze - jak opowiadają Dzieje Apostolskie - ustępuje pierwszeństwa Piotrowi, czy to w przemawianiu, czy w czynieniu cudów. Jakub zaś oddał życie niedługo po tych wydarzeniach. Od początku pełen żarliwości, oderwany od spraw tego świata, osiągnął tak wysoki stopień cnoty, iż wkrótce stał się dojrzałym do męczeństwa.
 
Modlitwa do św. Jakuba Starszego ApostoŁa (do prywatnego odmawiania) 

Święty Jakubie, Patronie nasz, Twojej się opiece w szczególniejszy sposób dzisiaj polecam i proszę Cię, abyś mnie i moich bliskich swoim wstawiennictwem przed Bogiem wspierał i ratował we wszystkich potrzebach naszych. 

Proszę Cię, wyjednaj mi łaskę wiernego naśladowania cnót Twoich. 

Spraw to, o drogi Patronie, abym Bogu dochował wierności pośród wszelkich przygód tego życia i zasłużył sobie na łaskę szczęśliwej śmierci. Amen. 
Święty Jakub Większy
Wśród apostołów było dwóch Jakubów. Dla odróżnienia nazywani są Większym i Mniejszym albo też Starszym i Młodszym. Prawdopodobnie nie chodziło w tym wypadku o ich wiek, ale o kolejność przystępowania do grona Apostołów. Rozróżnienie to wprowadził już św. Marek (Mk 15, 40). Imię Jakub pochodzi z hebrajskiego "skeb", oznaczającego "chronić" - a zatem znaczy "niech Jahwe chroni". Etymologia ludowa tłumaczy to imię jako "pięta". Według Księgi Rodzaju, kiedy Jakub, wnuk Abrahama, rodził się jako bliźniak Ezawa, miał go trzymać za piętę (Rdz 25, 26).
Św. Jakub Większy jest tym, który jest wymieniany w spisie Apostołów wcześniej - był powołany przez Jezusa, razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów (Mt 4, 21-22): święci Mateusz i Łukasz wymieniają go na trzecim miejscu, a święty Marek na drugim. Jakub i jego brat Jan byli synami Zebedeusza. Byli rybakami i mieszkali nad jeziorem Tyberiadzkim. Ewangelie nie wymieniają bliżej miejscowości. Być może pochodzili z Betsaidy, podobnie jak święci Piotr, Andrzej i Filip (J 1, 44), gdyż spotykamy ich razem przy połowach. Św. Łukasz zdaje się to wprost narzucać, kiedy pisze, że Jan i Jakub "byli wspólnikami Szymona - Piotra" (Łk 5, 10). Matką Jana i Jakuba była Salome, która należała do najwierniejszych towarzyszek wędrówek Chrystusa Pana (Mk 15, 40; Mt 27, 56).

Jakub został zapewne powołany do grona uczniów Chrystusa już nad rzeką Jordan. Tam bowiem spotykamy jego brata, Jana (J 1, 37). Po raz drugi jednak Pan Jezus wezwał go w czasie połowu ryb. Wspomina o tym św. Łukasz (Łk 5, 1-11), dodając nowy szczegół - że było to po pierwszym cudownym połowie ryb.
Jakub należał do uprzywilejowanych uczniów Pana Jezusa, którzy byli świadkami wskrzeszenia córki Jaira (Mk 5, 37; Łk 8, 51), przemienienia na górze Tabor (Mt 17, 1nn; Mk 9, 1; Łk 9, 28) oraz modlitwy w Ogrójcu (Mt 26, 37). Żywe usposobienie Jakuba i Jana sprawiło, że Jezus nazwał ich "synami gromu" (Mk 3, 17). Chcieli bowiem, aby piorun spadł na pewne miasto w Samarii, które nie chciało przyjąć Pana Jezusa z Jego uczniami (Łk 9, 55-56). Jakub był wśród uczniów, którzy pytali Pana Jezusa na osobności, kiedy będzie koniec świata (Mk 13, 3-4). Wreszcie był on świadkiem drugiego, także cudownego połowu ryb, kiedy Chrystus ustanowił Piotra głową i pasterzem swojej owczarni (J 21, 2). Ewangelie wspominają o Jakubie Starszym na 18 miejscach, co łącznie obejmuje 31 wierszy. W porównaniu do innych Apostołów - jest to bardzo dużo.

Święty Jakub WiększyDzieje Apostolskie wspominają o św. Jakubie dwa razy: kiedy wymieniają go na liście Apostołów (Dz 1, 13) oraz przy wzmiance o jego męczeńskiej śmierci. Z tej okazji św. Łukasz tak pisze: "W tym samym czasie Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana..." (Dz 12, 1-2). Jakuba stracono w 44 r. bez procesu - zapewne po to, aby nie przypominać ludowi procesu Chrystusa i nie narazić się na jakieś nieprzewidziane reakcje. Było to więc posunięcie taktyczne. Dlatego także zapewne nie kamieniowano św. Jakuba, ale ścięto go w więzieniu. Euzebiusz z Cezarei, pierwszy historyk Kościoła (w. IV), pisze, że św. Jakub ucałował swojego kata, czym tak dalece go wzruszył, że sam kat także wyznał Chrystusa i za to sam natychmiast poniósł śmierć męczeńską. Jakub był pierwszym wśród Apostołów, a drugim po św. Szczepanie, męczennikiem Kościoła (zgodnie z przepowiednią Chrystusa - Mk 10, 39).
W średniowieczu powstała legenda, że św. Jakub udał się zaraz po Zesłaniu Ducha Świętego do Hiszpanii. Do dziś św. Jakub jest pierwszym patronem Hiszpanii i Portugalii.

Święty Jakub WiększyWedług tradycji, w VII wieku relikwie św. Jakuba miały został sprowadzone z Jerozolimy do Compostelli w Hiszpanii. Nazwa Compostella ma się wywodzić od łacińskich słów Campus stellae (Pole gwiazdy), bowiem relikwie Świętego, przywiezione najpierw do miasta Iria, zaginęły - dopiero w IX w. miał je odnaleźć biskup, prowadzony cudowną gwiazdą. Hiszpańska nazwa Santiago znaczy zaś po polsku "święty Jakub". Te dwie nazwy łączy się w jedno, stąd nazwa miasta brzmi dziś Santiago de Compostella. Do dziś znajduje się tam grób św. Jakuba. W wiekach średnich po Ziemi Świętej i Jerozolimie było to trzecie sanktuarium chrześcijaństwa. W katedrze genueńskiej oglądać można artystyczny relikwiarz ręki św. Jakuba, wystawiany na pokaz podczas rzadkich okazji.
Święty jest patronem Hiszpanii i Portugalii; ponadto m. in. zakonów rycerskich walczących z islamem, czapników, hospicjów, szpitali, kapeluszników, pielgrzymów, sierot.

W ikonografii św. Jakub przedstawiany jest jako starzec o silnej budowie ciała w długiej tunice i w płaszczu lub jako pielgrzym w miękkim kapeluszu z szerokim rondem. Jego atrybutami są: bukłak, kij pielgrzyma, księga, miecz, muszla, torba, turban turecki, zwój.
 
 
 
 Bergoglio - Papiez FRANCISZEK boi się krzyża - straszne !!!!!!!!...prosze obejrzec do konca

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bergoglio-boi-sie-krzyza-video-2016-07

 Czy jest jego zamysłem wprowadzić w Kościele odstępstwo od wiary i ohydę spustoszenia?

Będziecie wiedzieli i widzieli na własne oczy
 
 ŚDM - 

satanistyczna monstrancja

 
https://gloria.tv/article/s9qZKFzk3AesKoSnAskMxeysG

 Szczęść Boże!...Prosimy o walkę z OWSIAKIEM i jego Woodstock
​iem !!!​
 

​   TO JEST STRASZNE - 
​RZĄDZĄCY KOŚCIOŁEM KATOLICKIM​ 
W POLSCE PODAJĄ DO PROKURATURY WIELKICH PATRIOTÓW OJCZYZNY NIEBIESKIEJ I ZIEMSKIEJ - POLSKI A DEMONICZNEMU​  OWSIAKOWI​
​ ​
- NISZCZYCIELOWI MŁODZIE
​RZ​
Y POLSKIEJ DAJĄ WOLNOŚĆ "RÓBTA CO CHCETA"- CZYŻBY SIĘ GO BALI, CZY IM ZAPŁACIŁ ZA MILCZENIE?
 
CZY RZĄD W POLSCE NIE MA SIŁY I DOWODÓW, ABY ZAMKNĄĆ TO HANIEBNE ZGROMADZENIE? DLACZEGO ŻADEN BISKUP NIE INTERWENIUJE W OBRONIE ŻADNEGO KAPŁANA?
 
NO, ALE PRZECIEŻ BISKUPI KAPŁANÓW CHRYSTUSA KRÓLA ZWALNIAJĄ Z PRACY I NIE DAJĄ INNEJ - CZYLI PASTWIĄ SIĘ NAD SŁUGAMI PANA BOGA-
​ KRÓLA​
.
 
 
JAK ONI SIĘ BOGA SPRAWIEDLIWEGO NIE BOJĄ? I ZNOWU O KAPŁANÓW BOŻYCH, O WIARĘ I PRAWORZĄDNOŚĆ WALCZĄ LUDZIE ŚWIECCY - TO PO CO NA
​M​ 
SĄ POTRZEBNI BISKUPI? CZY TYLKO 
​P​
O TO, ABY JEZU
​S​
A
 
CHR
​Y​
STUSA - SĘDZIEGO SRAWIEDLI
​W​
EGO HAŃBIĆ?  NIE CHCĄ CZCIĆ ANI BOGA OJCA, ANI DUCHA ŚWIĘTEGO, ANI JEZUSA CHRYSTUSA - PANA I KRÓLA.
 
ACHA, ODPOWIEDZIELI
​​ 
BOGU ZBAWICIELOWI
​CI PRZEŚLADOWCY​
​ ŚWIĘTOŚCI​
- JESTEŚ NASZYM SŁUGĄ I BĘDZIESZ ZAMKNIĘTY W CIEMNICY W CZĘSTOCHOWIE I ZMUSZAJĄ MARYJĘ KRÓLOWE POLSKI DO LAMENTOWANIA NAD ICH PYCHĄ.
​ mk​
 

 

DOM OWSIAKA

Dlaczego nie daję Owsiakowi – argumenty w punktach

http://albatros.salon24.pl/560527,siema-i-troche-wiecej-bo-trzy-kozy-szadowo-mlyn,13

 

My POLACY - RODZICE, DZIADKOWIE wstydzimy się za Burmistrza Kostrzyna Andrzeja Kunt i marszałek województwa lubuskiego Elżbiete Polak (PO), którzy deklarowali, że wspierają szefa WOŚP:


"W przyszłym roku również będziemy tutaj z tobą",
"Przystanek będzie w Kostrzynie, tak długo, jak będzie chciał tego Jurek Owsiak".

Dobrze, ze Owsiak i Jemu podobni jeszcze nie decydują w tym kraju - wstydzimy sie za nich.


Przez "Ordo Iuris" i "CitizenGo będziemy chcieli ukrócic
ochydnosci promowane przez Owsiaka zbierając
100 tys podpisów pod inicjatywą obywatelską, która będzie
rozpatrzona przez Sejm.


http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7879-woodstock-bez-retuszu-i-jest-robta-co-chceta-169-przestepstw-zniewazenie-policji-a-nawet-gwalt“Woodstock” bez retuszu i jest „róbta co chceta”!
169 przestępstw, znieważenie policji, a nawet gwałt! - 2016r.
Mimo niezadowolenia organizatora, lubuska Policja czuwała
nad uczestnikami „Przystanku Woodstock”.
W specjalnym komunikacie podano oficjalne dane
na temat odnotowanych zdarzeń:
- policyjne działania związane z zabezpieczaniem
podoperacji „Woodstock” trwały
od 11 lipca od godz. 8.00 do 16 lipca godz. 16.00 -
w tym czasie zarejestrowano łącznie 169 przestępstw:
118 dotyczy zdarzeń narkotykowych;
33 kradzieży – gł. dokumentów i pieniędzy;
3 - nietrzeźwych kierujących;
4 - znieważeń policjanta;
2 - zawiadomień dotyczących zgwałcenia;
2 - kradzieży pojazdów; 1 - rozboju; 2 -
używania środków pirotechnicznych;
1 - uszkodzenia mienia; 1 - wypadku samochodowego;
1 - paserstwa; 1 - kierowania pojazdem
wbrew zakazowi sądowemu. Odnotowano 189 wykroczeń
– m.in. spożywanie alkoholu, nieobyczajne wybryki, kradzieże.
Zatrzymano łącznie 83 osoby.
Brawo!

PROMOWANIE HARE KRYSZNA

MASAKRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nowa edukacja młodziezy

 

 

Prosimy najechac na link ponizej - skonczmy z tym haniebnym obrazem POLSKI promowanej przez OWSIAKA i finansowanej z WOŚP

https://www.google.pl/search?q=woodstock-fotki&sa=X&rlz=1C1NNVC_enPL491PL496&biw=1366&bih=667&tbm=isch&imgil=

C8WN9MS8FTZWuM%253A%253BXfharI_7fZ30MM%253Bhttp%25253A%25252F%

25252Fpoznan.naszemiasto.pl%25252Fartykul%25252Fprzystanek-woodstock-2015-wystartowal-wielka-zabawa-trwa-w%25252C3467391%25252Cartgal%25252Ct%25252Cid%25252Ctm.html&source=

iu&pf=m&fir=C8WN9MS8FTZWuM%253A%252CXfharI_7fZ30MM%252C_&usg=__

cNurlOBOZ4gQ51Im6JeVT34alFE%3D&ved=0ahUKEwiF4qiJ3YnOAhUjMJoKHW2

jAjMQyjcISg&ei=3HWTV4WEGKPg6ATtxoqYAw#tbm=isch&tbs=rimg%3ACfBCTeS54F99

IjhZiGrulL8OSYZYh6_1odqVUaJByjZLav3ZyuNUHsIOK4hDu0xkmalxKX12rRI7dx2

CuExXKVBWL0yoSCVmIau6Uvw5JEXZ3QPKgsqnYKhIJhliHr-h2pVQRHDqgSIo_1Y60qEglokHKNktq_1dhG8wb-uzMT40yoSCXK41Qewg4riER6GM97psBatKhIJEO7TGSZqXEoRS8Scs7mj9-IqEglfXatEjt3HYBGOUS1I37IXNyoSCa4TFcpUFYvTERfbTE4afQ1u&q=woodstock-fotki

TE FILMY DEDYKUJĘ WSZYSTKIM SŁUŻĄCYM DWOM BOGOM; WSZYSTKIM, KTÓRZY NIE CHCĄ UZNAĆ SWEGO PANA - JEZUSA CHRYSTUSA  - "KRÓLEM POLSKI". NIECH SIĘ PRZYJRZĄ  CO ICH CZEKA, ŻEBY NIE MÓWILI - NIE WIEDZIAŁEM​. Powiem wyraźnie - OTO ŚWIADECTWO DLA RZĄDZĄCYCH KOŚCIOŁEM KATOLICKIM, GDYŻ ONI SWOIM POSTĘPOWANIEM DĄŻĄ DO ZAGŁADY LUDZKOŚCI I ZNISZCZENIA PLANETY ZIEMI, BO BÓG OJCIEC JUŻ NIE MOŻE PATRZEĆ JAK JEGO APOSTOŁOWIE RZĄDZĄ SIĘ BEZBOŻNE NA JEGO WŁASNOŚCI. mk.

 

Obrazy z Piekła

 Atak w Monachium. Napastnik zabił 9 osób i popełnił samobójstwo


            Atak w Monachium. Napastnik zabił 9 osób i popełnił samobójstwo
 

Około godziny 18:00 w największym centrum handlowym na terenie Bawarii

 

doszło do strzelaniny, w której zginęło co najmniej 10 osób. Niemiecka policja

 

 

ustaliła, że sprawcą ataku w centrum handlowym jest 18-letni

 

Niemiec pochodzenia irańskiego.

 

Młody mężczyzna zastrzelił dziewięć osób, a potem popełnił samobójstwo.

 

 

Napastnik miał niemieckie i irańskie obywatelstwo, w Monachium mieszkał

 

co najmniej dwa lata. "Nie możemy jeszcze nic powiedzieć o motywach"

 

- zaznaczył szef policji w Monachium Hubertus Andra.

 

 

Na temat liczby ofiar śmiertelnych krążyły z początku sprzeczne informacje.

 

 

Lokalne media pisały nawet o „wielu” bądź „kilkunastu” zabitych.

 

 

Policja potwierdziła śmierć 10 osób i odniesienie ran przez kolejne.

 

Funkcjonariusze odgrodzili teren w dzielnicy Moosach. Władze miasta

 

wstrzymały ruch komunikacji publicznej na zagrożonym obszarze.

 

Ewakuowano dworzec kolejowy. Na miejsce tragicznego zdarzenia dotarła

 

elitarna grupa policyjna. Operacja specjalna ruszyła w całej Bawarii.

 

Jeden ze świadków mówił o pojedynczym sprawcy, który po zamachu

 

 

zbiegł w kierunku metra. Później zaczęły docierać wieści, że napastników

 

było kilku. Policja przyznała, że nie wie, gdzie przebywają.

 

http://www.pch24.pl/atak-w-monachium--napastnik-zabil-9-osob-i-popelnil-
 
samobojstwo,44850,i.html#ixzz4FDnEEHW2
 
 
 
 
 
DZIEŃ X - SZTURM NA EUROPĘ
 
http://www.cda.pl/video/587001c9B. ważne - co zrobiłby szatan bęąc na najwyższych stanowiskach w świecie ? zobaczmy - b. ciekawe
https://gloria.tv/article/Xfe7MuJBVVhoLUQiZyZzCdbiN

co Islam da Europie ?
https://gloria.tv/video/wFkyQKLkFiYP299sbLjWtHPzB

komu nie podoba się ks. Międlar ? - https://gloria.tv/video/3vsfj9ukfP3PCw3Dxp7kVRjgV

ważne - Politycy nie są zwolnieni z przestrzegania prawa Bożego  tylko 1,5 minuty -
https://gloria.tv/video/2AkzMhQ5Vy5o4mJTkfqkxVZ2u


ZŁY DUCH W RODZINIE- Ks. Marian Rajchel, egzorcysta

 
https://www.youtube.com/watch?v=pMxOnw2UdnY


KS. EUGENIUSZ MIŁOŚ : DZIŚ JUŻ SZATAN WDARŁ SIĘ NA NAJWYŻSZE STANOWISKA ŚWIECKIE I KOŚCIELNE I KIERUJE BIEGIEM WYDARZEŃ !

https://gloria.tv/article/Xfe7MuJBVVhoLUQiZyZzCdbiN
​ MY APELUJEMY Z MIŁOŚCIĄ A KARDYNAŁ DZIWISZ GDYBY KOCHAŁ POLAKÓW TO NIE POTRZEBOWAŁBY NAPOMINANIA ANI PRÓŚB, TYLKO Z MIŁOŚCI DO JEZUSA CHRYSTUSA I POLSKI CZYM PRĘDZEJ UZNAŁBY JEZUSA CHRYSTUSA BOGA ZA KRÓLA, KTÓRY JAKO KRÓL JEST JEDYNĄ OBRONĄ I NADZIEJĄ NA POKÓJ MIĘDZY LUDŹMI I MIĘDZY NARODAMI I OCALENIE ŚWIATA.​mk

 

 

​Jaka szkoda, że papież Jan Paweł II nie zapytał Nieba, czy może być przy nim Stanisław Dziwisz.​ mk


 

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/galerie/zdjecie,iId,2109764,iAId,207977

Apelować z miłością do Naszego Kardynała Dziwisza o tę Monstrancję - która jest na Jasnej Górze.Monstrancja z Koroną dla Chrystusa Króla -

  jest to prorocza Monstrancja na te Czasy http://www.jasnagora.com/nastronach_opracowanie.php?ID=23...

                                         Henryk
Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

ARDYNAŁ DZIWISZ POWINIEN NOSIĆ NA PIERSI ZNAK - LOGO MASOŃSKIE, JAKIE ZATWIERDZIŁ NA SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ, A NIE KRZYŻ CHRYSTUSA. mk​

W Namiocie Adoracji w Parku Jordana podczas Światowe Dni Młodzieży oprócz symboli wydarzenia obecny będzie Najświętszy Sakrament w skromnej, drewnianej monstrancji. Przygotowali ją bezdomni ze wspólnoty Emaus. Dziś w południe poświęcił ją kard. Stanisław Dziwisz.
           
Spalić a dać Tradycyjną ze złota i z Kamieniami szlachetnymi - bo to Jezus Chrystus Król i Bóg Nasz w Trójcy Jedyny.....
a tutaj drewno co za profanacja i ze znakiem satanistycznym.... sama boleść i boleść....
                                     Henryk

    
Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

a to dla kochanego Rządu aby brali przykład tego Pana - usunąć słowo Demokracja   a zastąpić tym słowem służba i poświęcenie :http://www.popularne.pl/jose-mujica/Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!

 

Jutro, w piątek 22 lipca br. rano w Sejmie głosowanie w sprawie uchwały o uczczeniu ofiar banderowskiego ludobójstwa na Kresach. Oby wśród posłów zwyciężyła prawda, a nie "poprawność polityczna". Dziś o godz. 18.00 odprawiłem w Radwanowicach mszę św. o dary Ducha Świętego dla głosujących. Proszę też wszystkich o wspólną modlitwę w tej intencji.


Polecam swoje aktualne felietony dotyczącego tego tematu.  


UPA nie walczyła z Niemcami, panie pośle Marcinie Święcicki

 

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-upa-nie-walczyla-z-niemcami-panie-posle-marcinie-swiecicki,nId,2240307#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

O naciskach na Sejm przed podjęciem uchwały ws. ludobójstwa na Kresach


http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-kolejne-naciski-na-sejm-rp-tym-razem-ze-strony-cerkwi,nId,2238314#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Cerkiew greckokatolicka wciąż lęka się prawdy


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cerkiew-greckokatolicka-wciaz-leka-sie-prawdy/gbqemc?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

 

O plusach i minusach projektu uchwały ws. ludobójstwa na Kresach.


Inne felietony na tematy bieżące i historyczne są pod linkiem


http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-dla-kresowpl-o-plusach-i-minusach-uchwaly-wolynskiej

 

http://wiadomosci.onet.pl/autorzy/ks-tadeusz-isakowicz-zaleski

 

Jeszcze inne pod linkiem

 

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi

 


Szczęść Boże!

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

www.isakowicz.pl

 

 

Fundacja im. Brata Alberta

www.albert.krakow.pl

 

Odpis 1% - KRS 0000028246  

 

 

FB

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008114164039

 

Twitter

https://twitter.com/IsakowiczZalesk

Temat: Szczesc Boze!....bardzo wazne dla POLSKI
 

Jezus pomógł muzułmanom a nie Allah

- https://youtu.be/GldZrXmlMm0


Siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy: " Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (...). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa." Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann: "Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta. Wy możecie czuć się spokojni (...). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie.". "W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy."


Sw. ojciec Pio: "Całej ludzkości grozi niebezpieczeństwo. Niebo czekało długo i ostrzegało, ale ludzie się tym nie przejmują. Gdy będzie za późno, wyłoni się duży głaz z nocnej mgły. Nocą nagle, bez wypowiedzenia, rozpocznie się wojna. Z południa przylecą czarne i szare ptaki z taką potęgą, że zmienią widok nieba i ziemi. Czołgi będą miażdżyć domy z ludźmi, z których zwisać będą martwe, zwęglone twarze. Wskutek powodzi znikną wsie i miasta. Kto spojrzy w kierunku zniszczeń wojennych, umrze, bo jego serce nie wytrzyma tak straszliwych widoków. W jedną noc zginie więcej ludzi niż podczas ostatnich dwóch wojen światowych."


Ojciec Andrzej Klimuszko: "Przez Europę przejdzie fala wojen i kataklizmów, tylko nad Polską nie widzę krwi i zniszczeń, lecz promienne blaski przyszłości". " Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (...). Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak  słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym.". " Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości."

 


Błogosławiony Bronisław Markiewicz: „Pokój wam, słudzy i służebnice Pańscy! Ponieważ Pan najwyższy was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z waszych grzechów stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej . Oto już stoją zbrojne miliony wojsk z bronią w ręku, straszliwie morderczą. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa. Groza jej będzie tak wielka, że wielu ze strachu postrada rozum. Za nią przyjdą następstwa jej: głód, mór na bydło i dwie zarazy na ludzi, które więcej ludzi pochłoną aniżeli sama wojna. Ujrzycie zgliszcza, gruzy naokół i tysiące dzieci opuszczonych, wołających chleba. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa przeciwne obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie powszechne bankructwo i nędza, jakiej świat nigdy nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem i nawrócą się, a pomiędzy nimi wielu żydów. Wojnę powszechną poprzedzą wynalazki zdumiewające i straszliwe zbrodnie popełniane na całym świecie. Wy, Polacy, przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim. I tym sposobem wprowadzicie dotąd niewidzialne braterstwo ludów, Bóg wyleje na was wielkie łaski i dary, wzbudzi między wami ludzi świętych i mądrych i wielkich mistrzów, którzy zajmą zaszczytne stanowiska na kuli ziemskiej. Języka waszego będą się uczyć w uczelniach na całym świecie. Cześć Maryi i Najśw. Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim. Szczególnie przez Polaków Austria podniesie się i stanie się federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa. Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża. Ufajcie przeto w Panu, bo dobry jest, miłosierny i nieskończenie sprawiedliwy. On pokornych podwyższa i daje im łaskę, a pysznych poniża i odrzuca na wieki. Szukajcie przede wszystkim Królestwa niebieskiego, dóbr duchowych, które trwają na wieki, bo co nie trwa na wieki, nie jest dobrem prawdziwym. Tym sposobem zapełnicie niebo, a na tej ziemi znajdziecie szczęście, jakiego świat dać nie może. Polacy, Bóg żąda od was nie walki, jaką staczali najlepsi przodkowie wasi na polach bitew w chwilach stanowczych, ale bojowania cichego, pokornego i znojnego na każdy dzień, szczególnie przeciw nieprzyjaciołom waszych dusz; żąda od was walki w duchu Chrystusowym i w duchu Jego świętych. On chce od was, abyście każdy na swoim stanowisku wiedli przede wszystkim na każdy dzień b ó j  b e z k r w a w y.  Tylko pod tym warunkiem dostaniecie się do nieba, a w dodatku zajmiecie już na tej ziemi świetne stanowisko pomiędzy narodami. Pokój wam!”


Kardynał Augustyn Hlond: "Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.". "Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka, a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych.". "Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: Bramy piekielne go nie przemogą. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. Od nas zależy, by godzinę triumfu przyspieszyć. Każdy z nas w tym boju ma wyznaczone stanowisko. Kto na swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa."

 

​~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~​

 

 

KARDYNALE HLOND - TY MIAŁEŚ NAJWIĘKSZE SZANSE ZAPROWADZIĆ POKÓJ MIĘDZY NARODAMI, BO DO CIEBIE ZWRÓCIŁ SIĘ BÓG JEZUS CHRYSTUS, A TY GO NIE POSŁUCHAŁEŚ!!! WOLAŁEŚ UCIEC Z POLSKI I ZOSTAWIĆ NARÓD POLSKI NA PASTWĘ WROGÓW ZE WSCHODU I  Z ZACHODU. DAWAŁEŚ POLAKOM NADZIEJĘ, ŻE MARYJA NAS OCHRONI, A MATKA BOŻA ZAWSZE MÓWI: "CZYŃCIE WSZYSTKO CO MÓWI WAM MÓJ SYN", BO JEST BOGIEM A MARYJA CZŁOWIEKIEM I MUSI U BOGA O WSZYSTKO UPRASZAĆ. ​
​ NO I CO KARDYNALE DEMONIE, LUDZIE MODLILI SIĘ NA RÓŻAŃCU I NIESTETY BYŁA WOJNA Z TWOJEJ PRZYCZYNY. WARUNKIEM POKOJU BYŁO UZNANIE JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLEM A TY TEGO NIE UCZYNIŁEŚ - WYBRAŁEŚ WIECZNE POTĘPIENIE!!! TRZEBA BYĆ POSŁUSZNYM BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU. TAK SAMO BĘDĄ POTRAKTOWANI PRZEZ SĘDZIEGO SPRAWIEDLIWEGO JEZUSA CHRYSTUSA, KTÓREMU BÓG OJCIEC ODDAŁ WŁADZĘ NA ZIEMI - OBECNI RZĄDZĄCY KOŚCIOŁEM KATOLICKIM I TEŻ TRAFIĄ DO HLONDA ZA NIEPOSŁUSZEŃSWO BOGU. KTO NIE CHCE UZNAĆ PANA JEZUSA ZA KRÓLA POLSKI BO PRZEZ NIEGO BĘDZIE TRZECIA I OSTATNIA WOJNA ŚWIATOWA NIESTETY SAMI WYBIORĄ DROGĘ  DO PIEKŁA NA WIECZNE POTĘPIENIE. NIESTETY PRZEZ TYCH BISKUPÓW I KARDYNAŁÓW SŁUŻĄCYCH BELZEBUBOWI BĘDZIE WOJNA I BĘDĄ MIELI NA SUMIENIU MILIARDY LUDZI. mk.
Nie wspominajcie nigdy więcej Hlonda demona, bo nieposłuszeństwo księdza Bogu przekreśliło jego dobre uczynki.mk  

 


Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński:  "W Ojczyźnie naszej dopełnia się szczególne misterium, którego znaczenia może jeszcze w pełni nie rozumiemy (...) Tej tajemnicy nie zdołamy przeniknąć! ...są to tajemnice Boże."

 

Św. Malachiasz (1128 rok): " Polska, powstając majestatycznie jak feniks z popiołów, mężnie zrzuci pęta niewoli i stanie się jednym z mocartsw w Europie.". Matka Najświętsza do Giulio Mancinelliego (1608 rok): " Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.". "Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego Narodu, który jest mi bardzo drogi, więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj Mnie nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz, miłosierną."


 Franciszkanin, prorok: "Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie. Pod hegemonią Polski Słowianie połączą się i utworzą własne katolicko-Słowiańskie mocarstwo Europy, którego granicami będą: Odra, Nysa, Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne, Dniepr i Dźwina. Wspólnie wypędzą Turków z Europy. Z Konstantynopola zniknie Półksiężyc, a zapanuje z powrotem Krzyż. Przy końcu wojny europejskiej czarny lud przyjdzie Polsce z pomocą, w czasie gdy liście z drzew opadać zaczną. Z gruzów i popiołów powstanie Polska i dojdzie wreszcie do porządku i spokoju w sprawach wewnętrznych. Będzie mieć swojego króla z prastarego rodu książęcego, krwi słowiańskiej, o wielkim umyśle i duchu, a języka polskiego uczyć się będą na wszystkich uczelniach świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski. Najwyżej Bóg wyniesie Polaków, gdy dadzą światu wielkiego papieża. Polska zawrze wieczną przyjaźń z Turcją, która po wieki zachowana będzie."Jak ma być dobrze w POLSCE i jaka ma być nasza młodziez skoro PROMOWANA jest DEWIACJA przez OWSIAKA i popierana przez media ...Czy powinien odbywac się w Polsce taki Przystanek Woodstock - 2016: gdzie Gwałt i narkotyki. Do końca festiwalu lubuska policja zarejestrowała 220 przestępstw (rok wcześniej było ich 174) i 256 wykroczeń (232 zakończyły się mandatami, w stosunku do 24 osób sporządzono wniosek o ukaranie do sądu). Zatrzymano 94 osoby. Dlaczego nie jest ukarany organizator OWSIAK ????. Inni zwykli Polacy juz dawno zostali by uwięzieni, ze ZŁA - robi się i reklamuje DOBRO !!!!...Boze zlituj się nad nimi - ratuj tą polską młodziez. Maryjo ochraniaj Polske Niebianskim Plaszczem http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tak-sie-bawia-na-woodstock-zdjecia-z-przystanku-woodstock/3yqhctc


W koncu, za rok, jeszcze nic nie wiadomo, czy Owsiak dożyje i jaka bedzie sytuacja w Polsce!...Niech najpierw zacznie Owsiak modlić sie o rozum i światlo Boze. Z darem modlitwy POLACY Czy Dziwisz jest masonem? Dr Zbigniew Kękuś będzie czekać na odpowiedź przed Kurią

 

Ks. Natanek - Papież Franciszek wypowiada herezję

 
https://www.youtube.com/watch?v=aRU-ZKx7GpM
 

Ks. Natanek - Współczesne znaki interwencji Boga

https://www.youtube.com/watch?v=QetO4CyRv24
 
 

Ks. Natanek - Uwagi o Woodstocku 2016

 
https://www.youtube.com/watch?v=b-a948xgAGE
 


Niedziela, 24 lipca 2016
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 
 
 
 
 
 
 
 
(Łk 11,1-13)
Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów. A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie. Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=jtD3Ha3DRq4
 
 
 
Homilia św. Jana Chryzostoma, biskupa, do Drugiego Listu do Koryntian
 

Pełnia radości pośród utrapień


Na nowo święty Paweł podejmuje temat miłości, łagodząc surowość napomnień. Kiedy bowiem upomniał ich i zganił, iż tak bardzo umiłowani, nie odpłacili mu podobną miłością, ale się od niego odwrócili i złączyli z ludźmi przewrotnymi, od razu łagodzi ostrość swych upomnień, mówiąc: "Otwórzcie się dla nas", to znaczy: Miłujcie nas. Prosi o niewielką łaskę, w dodatku bardziej pożyteczną dla tych, którzy wyświadczają, niż tych, którzy przyjmują. Nie powiedział: "Miłujcie nas", ale z wielką delikatnością: "Otwórzcie się dla nas". 
Któż - powiada - usunął mnie z waszych serc? Kto wyrzucił? Dlaczego jest nam tak ciasno w waszych sercach? Ponieważ uprzednio powiedział: "Ciasno jest w waszych sercach", dlatego teraz wyraźnie mówi: "Otwórzcie się dla nas". W ten sposób na nowo zdobywa ich dla siebie. Nic bowiem tak bardzo nie skłania umiłowanego do miłości, jak świadomość, iż miłujący gorąco jej pragnie. 
"Powiedziałem wam wcześniej - rzecze - iż jesteście w naszych sercach na wspólną śmierć i wspólne z nami życie". Potęga miłości wyraża się w tym, że nawet odrzucony przez ludzi, pragnie z nimi żyć i umierać. Nie jesteście w naszym sercu w zwyczajny sposób, ale tak, jak powiedziałem wcześniej. Zdarza się bowiem, iż ktoś kocha, ale w obliczu niebezpieczeństw odchodzi: otóż z nami tak nie jest. 
"Pełen jestem pociechy". Jakiej pociechy? Tej, która pochodzi od was. Skoro bowiem powróciliście na właściwą drogę, sprawiliście radość swym postępowaniem. Rzeczą właściwą dla kochającego jest się żalić, iż nie dość jest się miłowanym, oraz obawiać, aby nadmiernymi wymówkami nie przysporzyć przykrości temu, kogo się kocha. Dlatego powiada: "Pełen jestem pociechy, opływam w radość". 
To tak jak gdyby powiedział: "Bardzo się martwiłem z waszego powodu, ale oto uczyniliście dla mnie więcej, niż należało, a przez to sprawiliście mi radość. Nie tylko bowiem usunęliście przyczynę smutku, ale napełniliście obfitą pociechą". 
Swą wielkość okazuje Paweł nie tylko w słowach: "opływam w radość", ale także dodanych zaraz potem: "w każdym ucisku". Tak wielka jest radość, której od was doznałem, iż największe nawet utrapienia nie są w stanie jej przysłonić; swą wielkością przewyższa wszystkie spotkane przykrości i nie pozwala poddać się zniechęceniu.
 
                             
                                                 
 
 

„Panie, na wieki trwa Twoja łaska; nie porzucaj dzieła rąk Twoich” (Ps 138, 8)

Modlitwa człowieka i miłosierna hojność Boga to tematy, które przeplatają się w dzisiejszych czytaniach. Na pierwszym miejscu występuje wzruszająca i śmiała modlitwa Abrahama w intencji grzesznych miast (Rdz 18, 20-32; I czytanie), przepiękny wyraz jego ufności w Bogu i troski o zbawienie innych. Bóg objawił mu swój plan zniszczenia Sodomy i Gomory, zepsutych do gruntu, patriarcha zaś usiłuje odwrócić karę w przewidywaniu sprawiedliwych,, którzy by mogli znaleźć się wśród grzeszników. Lecz z ustalonej liczby pięćdziesięciu sprawiedliwych jest zmuszony stopniowo rezygnować aż do niewielkiej liczby dziesięciu: „O racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?” (tamże 32), Ani życzliwa łaskawość Boga, który za każdym razem godzi się na zmniejszoną liczbę, ani pełne troski błaganie Abrahama nie zdołały oszczędzić miast na skutek ogólnego zepsucia; tylko rodzina Lota będzie ocalona, aby świadczyć o miłosierdziu Bożym i potędze pośrednictwa Abrahama. Wydarzenie zostaje na zawsze dowodem straszliwych następstw zatwardziałości w złu oraz wynagradzającej siły dobra, dzięki której tylko dziesięciu sprawiedliwych — gdyby się byli znaleźli — mogło przeszkodzić zniszczeniu miast.

Lecz oto Nowy Testament otwiera nową i cudowną kartę miłosierdzia Bożego: jeden sprawiedliwy „Sługa Pański”, zapowiedziany przez proroków, wystarcza, aby zbawić nie dwa miasta, nie jeden lud, lecz całą ludzkość. W przewidywaniu męki Chrystusa, Bóg przebaczył ludziom wszystkie grzechy, „skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi przygwoździwszy do krzyża” (Kol 2,14; II czytanie). Dosadne zdanie św. Pawia wyraża dobrze, jak ogromny dług grzechów całego rodzaju ludzkiego został zniesiony przez śmierć Chrystusa, lecz nawet Jego przeobfita ekspiacja nie pomoże poszczególnym ludziom, jeśli nie będą współdziałać z Panem przez wyrzeczenie.

Ewangelia z dnia (Łk 11, 1-13) podejmuje temat modlitwy, Jezus na prośbę Apostołów uczy ich modlić się: „Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo” (tamże 2). Abraham, przyjaciel Boga, nazywał Go: „mój Pan”; chrześcijanin, którego Jezus upoważnił, mówi do Niego: „Ojcze”, i nazwa ta nadaje jego modlitwie całkiem nowy ton, synowski. Dzięki temu może on swobodnie przelać swoje serce w serce Boga, przedkładając Mu własne potrzeby w najprostszej i spontanicznej formie, na jaką wskazuje Ojcze nasz. Ponadto, bezpośrednio po nauce Modlitwy Pańskiej podając przypowieść o natrętnym przyjacielu, Jezus naucza modlić się wytrwale i natarczywie — jak to uczynił Abraham — bez obawy natręctwa: „prościej szukajcie, kołaczcie”. Nie ma godzin nieodpowiednich dla Boga: pokorna i ufna modlitwa Jego dzieci nigdy nie jest naprzykrzaniem Mu się, owszem. On sobie w niej podoba: „Każdy, kto prosi, otrzymuje, kto szuka, znajdzie; a kołaczącemu otworzą” (tamże 10). A chociaż nie zawsze człowiek otrzymuje to czego pragnie, może być jednak pewny, że jego modlitwa nigdy nie jest daremna, ponieważ Ojciec niebieski odpowiada na nią zawsze swoją miłością i łaskami, chociaż może w sposób zakryty lub odmienny od oczekiwań człowieka. Nie jest ważne otrzymać to lub owo. Ważne jest, żeby nie brakło nigdy łaski wierności względem Boga na każdy dzień. Łaska wierności jest zapewniona każdemu, kto prosi i nie ustaje: „Jeśli wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą!” (tamże 13). W darze Ducha Św. zamknięte są wszystkie dobra nadprzyrodzone, jakich Bóg pragnie udzielić swoim dzieciom.

O Boże mój prawdziwy, jak dziwna to rzecz, o co Ci? proszę, byś miłował tych, którzy Ciebie miłują, byś otworzył tym, którzy nie kołaczą, byś zdrowie przywrócił tym, którzy kochają się w słabości swojej i robią, co mogą, aby ją jeszcze pogorszyć!... Ale Ty, Panie, powiedziałeś, żeś przyszedł szukać grzeszników. Oto ich masz, Panie, prawdziwych grzeszników! O, nie patrz na naszą ślepotę, a tylko na bezcenną krew, którą Syn Twój za nas przelał! Im złość oporniejsza, tym wspanialej niech nad nią zajaśnieje Twoje miłosierdzie! Pomnij, Panie, na Twoje stworzenia. Racz nas wspomóc w swojej miłosiernej łaskawości (św. Teresa od Jezusa: Wołania duszy do Boga 8, 3).

O Jezu, wierzymy, że Ty możesz wszystko i że udzielisz wszystkiego tym, którzy Cię proszą z wiarą. Udzielisz nam swojej łaski, ponieważ jesteś nieskończenie dobry i wszechmocny. Udzielisz nam jeszcze więcej, niż wyraźnie obiecałeś. Udzielisz nam tego, dając rzecz, o którą prosiliśmy, czy też dając jeszcze lepszą. Jeśli każesz nam czekać, jeśli otrzymujemy z opóźnieniem lub nie otrzymujemy wcale, jesteśmy pewni, że oczekiwanie jest rzeczą lepszą dla nas, a otrzymać z opóźnieniem lub też nigdy, jest dla nas rzeczą lepszą niż otrzymać natychmiast (Ch. de Foucauld).

O. Gabriel od św. Marii Magdaleny, karmelita bosy
Żyć Bogiem, t. II, str. 452

 

                                                  

                                                                https://www.youtube.com/watch?v=iEoMfzX-Z70

 

Modlitwa o pokój serca

Panie, daj mi pokój serca.
Oddal ode mnie gniew, nienawiść, pragnienie zemsty.
Modlę się za tych, którzy mnie zranili słowem,
czynem, obojętnością, niezrozumieniem.
Proszę też za tymi, którym ja zadałem ból.
Pomóż mi wejść jak najszybciej na drogę pojednania
bez dramatyzowania sytuacji i formułowania oskarżeń.
Daj mi siłę, bym umiał przebaczać.
Jezu, który powiedziałeś „błogosławieni cisi”,
uciszaj moje wewnętrzne burze i pomóż mi lepiej rozumieć siebie.
Powiedziałeś „błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”,
uczyń ze mnie człowieka wnoszącego pokój, a nie zamęt.
Niech „nad moim gniewem nie zachodzi słońce”
nie chcę „dawać miejsca diabłu” (Ef 4, 26)

                                                          24 lipca 2016
                                                            ŚW. KINGI, DZIEWICY

 

Święta Kinga
Kinga (Kunegunda) urodziła się w 1234 r. jako trzecia z kolei córka Beli IV, króla węgierskiego z dynastii Arpadów, i jego żony Marii, córki cesarza bizantyjskiego Teodora I Laskarisa. Miała dwóch braci i pięć sióstr, wśród nich były św. Małgorzata Węgierska oraz bł. Jolenta. Św. Elżbieta z Turyngii była jej ciotką.
O latach młodości Kingi nie wiemy nic poza tym, że do piątego roku życia przebywała na dworze królewskim prawdopodobnie w Ostrzychomiu. Możemy przypuszczać, że otrzymała głębokie wychowanie religijne i pełne jak na owe czasy wykształcenie.
W Wojniczu małoletnia jeszcze Kinga spotkała się z Bolesławem Wstydliwym; tam też doszło do zawarcia umowy małżeńskiej. Ze względu na małoletność obydwojga były to zrękowiny, po których w kilka lat później miał nastąpić akt właściwych zaślubin.
Pierwsze swoje lata Kinga spędziła w Sandomierzu pod opieką Grzymisławy i pedagoga Mikuły, wraz ze swoim przyszłym mężem Bolesławem. Były to czasy najazdów Tatarów. Wieści o ich barbarzyńskich mordach dochodziły do Polski coraz bliżej. Na wiadomość o zdobyciu Lublina i Zawichostu Bolesław z Kingą i Grzymisławą opuścili Sandomierz i udali się do Krakowa. Po klęsce wojsk polskich pod Chmielnikiem koło Szydłowa (18 marca 1241 r.) uciekli na Węgry w nadziei, że tam będzie bezpieczniej. Jednak i tu nie znaleźli spokoju. Wojska węgierskie poniosły klęskę nad rzeką Sajo (11 kwietnia 1241 r.). Dlatego Kinga uciekła z Bolesławem na Morawy, gdzie zapewne zatrzymali się w Welehradzie w tamtejszym konwencie cystersów. Wódz tatarski Batu-chan stanął w Krakowie w Niedzielę Palmową, 24 marca; stąd Tatarzy ruszyli na Śląsk.
Po bitwie pod Legnicą w 1241 r. Tatarzy wycofali się z Polski. Po bohaterskiej śmierci Henryka Pobożnego w bitwie z Tatarami rozgorzała walka o jego dziedzictwo śląskie i krakowskie. Dopiero po pokonaniu Konrada Mazowieckiego młodzi książęta mogli wrócić do Krakowa (1243). Ponieważ zamek w Krakowie, jak też w Sandomierzu, Tatarzy zupełnie zniszczyli, tak że się nie nadawał do zamieszkania, Bolesław i Kinga pozostali w Nowym Korczynie. Tu właśnie Kinga nakłoniła swego przyszłego męża do zachowania dozgonnej czystości, którą ślubowali oboje na ręce biskupa krakowskiego Prandoty. Dlatego historia nadała Bolesławowi przydomek "Wstydliwy". W tej formie czystości małżeńskiej Kinga spędziła z Bolesławem 40 lat. Wtedy także zapewne Kinga wstąpiła do III Zakonu św. Franciszka. Zaślubiny odbyły się na zamku krakowskim około roku 1247, bowiem wtedy Bolesław był władcą księstwa krakowsko-sandomierskiego. W posagu od ojca Kinga otrzymała 40 000 grzywien srebra, co Szajnocha przeliczył na około 3,5 miliona złotych. Była to ogromna suma.
Kinga w tym czasie zapewne kilka razy odwiedzała rodzinne Węgry. Sprowadziła stamtąd do Polski górników, którzy dokonali pierwszego odkrycia złoży soli w Bochni (1251). Stąd powstała piękna legenda o cudownym odkryciu soli. Aby dopomóc w odbudowaniu zniszczonego przez Tatarów kraju, Kinga ofiarowała Bolesławowi część swojego posagu; Bolesław za to przywilejem z 2 marca 1252 r. oddał jej w wieczyste posiadanie ziemię sądecką. Kinga pomagała Bolesławowi w rządach nad obu księstwami (krakowskim i sandomierskim). Wskazuje na to spora liczba wystawionych przez obu małżonków dokumentów. Hojnie wspierała katedrę krakowską, klasztory benedyktyńskie, cysterskie i franciszkańskie. Ufundowała kościoły w Nowym Korczynie i w Bochni, a zapewne również w Jazowsku i w Łęcku. Do Krakowa sprowadziła z Pragi Kanoników Regularnych od Pokuty i wystawiła im kościół św. Marka. Do Krzyżanowic nad Nidą sprowadzono norbertanki, gdzie im wystawiono kościół i klasztor. W Łukowie książę Bolesław osadził templariuszy. Swojej siostrze, bł. Salomei, Bolesław pozwolił i dopomógł wznieść w Zawichoście kościół, klasztor i szpital. Kinga w sposób istotny przyczyniła się do przeprowadzenia kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa (1253). To ona miała wysłać do Rzymu poselstwo w tej sprawie i pokryć koszty związane z tą misją.
7 grudnia 1279 r. umarł w Krakowie książę Bolesław Wstydliwy. Długosz wspomina, że biskup krakowski Paweł i niektórzy z panów zaofiarowali Kindze rządy. Kiedy Kinga poczuła się wolna, postanowiła zrezygnować z władzy i oddać się wyłącznie sprawie zbawienia własnej duszy. Upatrzyła sobie klaryski jako zakon dla siebie najodpowiedniejszy. Znała go dobrze, bo już w roku 1245 przyjęła welon i habit klaryski jej ciotka, bł. Salomea, która w tym czasie założyła w Zawichoście pierwszy ich klasztor, w roku 1259 przeniesiony do Skały. Sprawa założenia przez Kingę klasztoru klarysek w Starym Sączu komplikowała się, bo nowy władca Krakowa, Leszek Czarny, nie chciał zgodzić się na tę fundację i odkładał decyzję w obawie, aby nie utracić ziemi sądeckiej, którą Kinga chciała ofiarować klasztorowi na jego utrzymanie. Po czterech latach, w 1284 r., ostatecznie doszło do zgody. Kinga wstąpiła do tego klasztoru już wcześniej (1279), zaraz po śmierci męża. Prawdopodobnie nie zajmowała w klasztorze żadnych urzędów. Jej staraniem była budowa i troska o jego byt materialny. Welon zakonny otrzymała z rąk biskupa Pawła. Jednak śluby zakonne złożyła dopiero, jak to wynika ze szczęśliwie zachowanego dokumentu, 24 kwietnia 1289 roku. Spędziła w Starym Sączu 12 lat, poddając się we wszystkim surowej regule, zatwierdzonej przez Urbana IV w roku 1263.

Święta Kinga - obraz kanonizacyjnyZmarła 24 lipca 1292 r. w Starym Sączu. Beatyfikacja Kingi nastąpiła dopiero za pontyfikatu papieża Aleksandra VIII. Dokonano jej po długim procesie kanonicznym dnia 10 czerwca 1690 r. Dekrety, wydane przez papieża Urbana VIII (1623-1644), zalecały w sprawach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych jak najdalej posuniętą ostrożność i surowość. Kult świątobliwej księżnej trwał jednak od wieków. Sam fakt porzucenia świata i jej wstąpienia do najsurowszego zakonu żeńskiego był dowodem heroicznej świętości Kingi. Pamięć dzieł miłosierdzia chrześcijańskiego, jak również instytucji pobożnych, których była fundatorką, były bodźcem do oddawania jej kultu. Była powszechnie czczona przez okoliczny lud jako jego szczególna patronka. Do jej grobu napływali nieustannie pielgrzymi. Liczne łaski, otrzymane za jej wstawiennictwem, rozsławiały jej imię. Kult bł. Kingi znacznie wzrósł po jej beatyfikacji. Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy (31 sierpnia 1715 r.). Jest także patronką diecezji tarnowskiej.
Kanonizacji Kingi dokonał św. Jan Paweł II w Starym Sączu dnia 16 czerwca 1999 r., podczas swojej przedostatniej pielgrzymki do Polski. Mówił wtedy między innymi: "Mury starosądeckiego klasztoru, któremu początek dała św. Kinga i w którym dokonała swego życia, zdają się dziś dawać świadectwo o tym, jak bardzo ceniła czystość i dziewictwo, słusznie upatrując w tym stanie niezwykły dar, dzięki któremu człowiek w sposób szczególny doświadcza własnej wolności. Tę zaś wewnętrzną wolność może uczynić miejscem spotkania z Chrystusem i z człowiekiem na drogach świętości. U stóp tego klasztoru, wraz ze św. Kingą proszę szczególnie was, ludzie młodzi: brońcie tej swojej wewnętrznej wolności! Niech fałszywy wstyd nie odwodzi was od pielęgnowania czystości! A młodzieńcy i dziewczęta, których Chrystus wzywa do zachowania dziewictwa na całe życie, niech wiedzą, że jest to uprzywilejowany stan, przez który najwyraźniej przejawia się działanie mocy Ducha Świętego".

W ikonografii przedstawiana jest w stroju klaryski lub księżnej, w ręku trzyma makietę klasztoru ze Starego Sącza, czasami bryłę soli, bywa w niej pierścień.
 
 
Litania do św. Kingi

Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,

Święta Maryjo, - módl się za nami.
Święta Boża Rodzicielko,
Święta Panno nad pannami,
Święty Ojcze Franciszku,
Święta Matko Klaro,
Święta Kingo,
Cudowna czcicielko Najświętszej Maryi Panny,
Od dzieciństwa pobożnością promienna,
Kwiecie niewinności,
Lilio panieńskiej czystości,
Oblubienico Chrystusowa najwierniejsza,
Uczennico i naśladowczyni bł. Salomei,
Królowo przez Polaków ukochana,
Królowo dla ubogich miłosierna,
Królowo za nieszczęśliwymi u króla orędująca,
Królowo dla swych podwładnych w dobrych uczynkach oddana,
Królowo solą kraj nasz ubogacająca,
Patronko i Matko skołatanej Ojczyzny,
Pocieszycielko i Matko strapionych,
Opiekunko chorych,
Przywilejem cudów obdarowana,
Mężna wzgardzicielko berła, korony i marności światowych,
Chwalebna córko św. Matki Klary,
Odważna naśladowczyni cnót św. Ojca Franciszka,
W życiu zakonnym rozmiłowana,
W ubóstwie franciszkańskim doskonała,
Klejnocie posłuszeństwa,
Panu Jezusowi na ofiarę całkowicie oddana,
W pokucie i umartwieniu heroiczna,
W modlitwie żarliwa,
W milczeniu zakonnym wzorowa,
Miłością siostrzaną jaśniejąca,
Na wszelkie usługi dla bliźnich gotowa,
W pokorze głęboka,
W cichości niezrównana,
W cierpieniach i potwarzach cierpliwa,
W krzyż i Mękę Chrystusa zapatrzona,
Czcią i miłością do Najświętszego Sakramentu pałająca,
Duchowi Świętemu w natchnieniach posłuszna,
Łaskami i świętością życia ubogacona,
Ozdobo Kościoła,
Perło Serafickiego Zakonu,
Uczestniczko szczęścia wiekuistego,
Patronko nasza u tronu Boga,

PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, - przepuść nam, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, - wysłuchaj nas, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, - zmiłuj się nad nami

Módl się za nami św. Kingo.
Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: 


 Boże, Ty obdarzyłeś świętą Kingę hojnym
błogosławieństwem i zachowałeś dziewicą nawet w małżeństwie,
spraw za jej wstawiennictwem, abyśmy dzięki czystości życia zawsze trwali przy Tobie i wstępując w jej ślady mogli dojść do Ciebie.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.B. ważne - co zrobiłby szatan bęąc na najwyższych stanowiskach w świecie ? zobaczmy - b. ciekawe
https://gloria.tv/article/Xfe7MuJBVVhoLUQiZyZzCdbiN

co Islam da Europie ?
https://gloria.tv/video/wFkyQKLkFiYP299sbLjWtHPzB

komu nie podoba się ks. Międlar ? - https://gloria.tv/video/3vsfj9ukfP3PCw3Dxp7kVRjgV

ważne - Politycy nie są zwolnieni z przestrzegania prawa Bożego  tylko 1,5 minuty -
https://gloria.tv/video/2AkzMhQ5Vy5o4mJTkfqkxVZ2u


Wesprzyj nas i odbierz książkę, jakiej nie kupisz nigdzie...


Prawa Strona Internetu

 

​Drodzy Internauci​

 

tej publikacji nie kupisz w żadnej księgarni, mogą ją otrzymać jedynie korespondenci i przyjaciele Instytutu Ks. Piotra Skargi lub czytelnicy portalu PCh24.pl.

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprezentować Ci już drugą książkę zawierającą najlepsze teksty publicystów PCh24.pl.

Ta książka nie tylko dokumentuje naszą pracę w ciągu ostatnich dwóch lat, ale stanowi zarazem jeszcze ważniejsze świadectwo – pokazuje, jak wiele możemy osiągnąć wspólnie.

W naszej książce przeczytasz m.in. o tęczowym obliczu katolicyzmu otwartego, o nadzieji, jaka płynie z Afryki, o źródłach naszej tożsamości, o antypolskim sprzysiężeniu sąsiadów...

Całość podzieliliśmy według tematów, które nas pasjonują: Kościół, państwo, kultura… Na każdym z tych pól trwa walka. Czy wspomożesz nas w niej, Halino ?

Portal PCh24.pl i wszystkie wspaniałe projekty z nim związane – telewizja internetowa, cykle spotkań ze znamienitymi gośćmi, kampanie społeczne czy wreszcie ta książka – nie zaistniałyby, gdyby nie pomoc naszych Przyjaciół i Darczyńców.

Piszemy do Ciebie, aby przekazać ważną wiadomość: Ty też możesz stać się współtwórcą tych sukcesów.

Czy wiesz, że...

Prawa Strona Internetu jest w tym momencie jednym z najważniejszych mediów o profilu konserwatywnym i katolickim. Czyta nas miesięcznie niemal milion użytkowników.

Dlatego możemy skutecznie walczyć z atakami, jakie mainstreamowe media przypuszczają na drogie nam wartości. Wiem, Halino, że są one bliskie także Tobie. Pomóż nam w ich obronie.

Nie możemy jednak spocząć na laurach. Stoimy przed obliczem wielkiego wyzwania. Świat mediów i technologia dynamicznie się rozwijają. Do osiągnięcia sukcesu niezbędna jest Twoja pomoc.

Wystarczy, że klikniesz tutaj, wypełnisz formularz, wspierając pch24.pl dowolną kwotą, a już za kilka dni otrzymasz książkę, a przede wszystkim – zostaniesz członkiem ekskluzywnego grona Przyjaciół PCh24.pl i znacząco przyczynisz się do tryumfu w walce o wolne, uczciwe media.

Prosimy Cię: nie zwlekaj z decyzją. Twoja pomoc jest nam w tym momencie szczególnie potrzebna. A oto, dlaczego...

Finalizujemy obecnie prace nad nową wersją całego portalu, a przecież właśnie udało się nam uruchomić zupełnie nową wersją mobilną. Czy wiesz, że prawie połowa użytkowników czyta nas za pomocą urządzeń mobilnych?

Koszty dobrego dopasowania naszego portalu do wymogów najnowszych technologii są niestety bardzo wysokie. Ale gra jest warta świeczki, bowiem dzięki temu będziemy mogli konkurować z największymi mediami tzw. głównego nurtu, wspieranymi przez wielki kapitał, a nierzadko też przez partie polityczne...

Jeśli nam się uda, będzie to miało przełożenie na:

  • większą wygodę czytania serwisu,
  • lepszą dostępność treści,
  • bardziej intensywną interakcję z czytelnikami – także z Tobą, Halino!
 • a przede wszystkim jeszcze większe grono odbiorców – chcemy uczynić PCh24.pl największym katolickim portalem w Polsce!

Jesteśmy już blisko… ale potrzebujemy Twojej pomocy... Nie czekaj – kliknij tutaj i już teraz wesprzyj portal!

Z serdecznymi pozdrowieniami,
redakcja portalu PCh24.pl
 

P.S. Wspierając portal, przysporzysz sobie dwojakich korzyści: otrzymasz przeznaczoną tylko dla wąskiego grona przyjaciół PCh24.pl książkę Prawa Strona Internetu 2, a także odegrasz wielką rolę w budowie niezależnych polskich konserwatywnych mediów. Nie odkładaj tego na później – kliknij i wesprzyj PCh24.pl dowolną kwotą.Sobota, 23 lipca 2016
ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY
Święto
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Modlitwa przypisywana św. Brygidzie

Wzniesienie umysłu ku Chrystusowi Zbawcy


Bądź uwielbiony, Panie mój, Jezu Chryste, za to, że już wcześniej zapowiedziałeś swoją śmierć, a w czasie Ostatniej Wieczerzy cudownie przemieniłeś chleb w swe chwalebne Ciało i łaskawie rozdzieliłeś Apostołom na pamiątkę swej drogocennej Męki; że obmywając swymi świętymi i czcigodnymi dłońmi ich stopy dałeś najdoskonalszy wzór pokory. 
Chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za to, iż w trwodze przed Męką i śmiercią krwawym potem zrosiłeś swe niewinne ciało, a mimo to dokonałeś zamierzonego dzieła, objawiając w ten sposób najwyższą miłość ku rodzajowi ludzkiemu. 
Bądź uwielbiony, Panie mój, Jezu Chryste, za to, że zostałeś zaprowadzony do Kajfasza i w swej pokorze pozwoliłeś Ty, Sędzia wszystkiego, poddać się sądowi Piłata. 
Chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za zniesione szyderstwa, za to, że odziany w purpurę, zostałeś ukoronowany ostrymi cierniami, że w największej cierpliwości zniosłeś znieważanie Twego chwalebnego Oblicza, zasłanianie oczu i bicie bezbożnymi rękoma po głowie i szyi. 
Chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za to, iż z tak wielką cierpliwością zechciałeś dać się przywiązać do słupa, nieludzko ubiczować, prowadzić cały we krwi i stanąć jak niewinny Baranek przed sądem Piłata. 
Chwała Tobie, Panie Jezu Chryste, za to, że okryty krwią, zostałeś skazany na śmierć krzyżową; za to, że w strasznej męce niosłeś krzyż na swych świętych ramionach, że dozwoliłeś, aby zawleczono Cię okrutnie na miejsce kaźni, aby odarto z szat i przybito do krzyża. 
Wieczna chwała Tobie, Panie Jezu Chryste, iż wśród tak wielkich katuszy spojrzałeś z miłością swymi najsłodszymi oczyma na Twoją Najświętszą Matkę, która nigdy nie popełniła żadnego grzechu ani najmniejszej przewiny, i pocieszając Ją przekazałeś wiernej opiece Twego ucznia. 
Bądź uwielbiony na wieki, Panie mój, Jezu Chryste, iż nawet w chwili konania dałeś grzesznikom nadzieję przebaczenia, obiecując w swym miłosierdziu chwałę raju łotrowi, który się do Ciebie nawrócił. 
Wieczna chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za każdą godzinę, w której na krzyżu wycierpiałeś za nas najokrutniejsze męki i katusze; dotkliwe cierpienia Twoich ran boleśnie godziły w Twą duszę i okrutnie przeszywały Twoje Najświętsze Serce; w końcu pękło Serce i oddałeś szczęśliwie ducha; skłoniwszy głowę, powierzyłeś z całą pokorą ducha w ręce Ojca i chłód ogarnął martwe Twoje ciało. 
Błogosławiony bądź, Panie Jezu Chryste, za to, że swą drogocenną krwią i najświętszą śmiercią odkupiłeś dusze i wyprowadziłeś je z wygnania do życia wiecznego. 
Błogosławiony bądź, Panie mój, Jezu Chryste, za to, że zezwoliłeś, aby dla naszego zbawienia włócznia przeszyła Twój bok i serce, za to, że z boku Twego wylałeś obficie krew i wodę, aby nas odkupić. 
Chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za to, że zechciałeś, aby Twe święte ciało, zdjęte przez Twych przyjaciół z krzyża, zostało złożone na ręce Twej najboleśniejszej Matki; za to, że zezwoliłeś, aby przez Nią zostało owinięte w prześcieradło, złożone w grobie i strzeżone przez żołnierzy. 
Wieczna chwała Tobie, Panie mój, Jezu Chryste, za to, że powstałeś z martwych trzeciego dnia i ukazałeś się żywy wybranym przez Ciebie świadkom; za to, że po czterdziestu dniach na oczach wielu wstąpiłeś do nieba i tam chwalebnie zaprowadziłeś swoich przyjaciół wyzwolonych z otchłani. 
Uwielbienie i wieczna chwała Tobie, Panie Jezu Chryste, za to, że zesłałeś do serc Twoich uczniów Ducha Świętego i pomnożyłeś w ich duszach niezmierzoną miłość Bożą. 
Błogosławieństwo, chwała i uwielbienie Tobie na wieki, Panie mój, Jezu, który zasiadasz na tronie Twego królestwa i w chwale swego Bóstwa, żywy we wszystkich swych najświętszych członkach przyjętych z ciała Najświętszej Dziewicy. Tak właśnie przybędziesz w dzień sądu, aby sądzić dusze wszystkich żywych i umarłych, który żyjesz i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.
 
 
 
Święta Brygida
Brygida urodziła się w 1303 r. na zamku w Finstad koło Uppsali. Jej rodzina była spokrewniona z dynastią królewską w Szwecji. Rodzina ta była bardzo religijna. Ojciec co tydzień przystępował do sakramentów pokuty i Eucharystii. Odbył także podróż do Hiszpanii na grób św. Jakuba w Compostelli.
Według żywotów Brygida miała od dziecka cieszyć się oznakami szczególnej przyjaźni Pana Jezusa. Kiedy miała 7 lat, ukazała się jej Najświętsza Maryja Panna i złożyła na jej głowie tajemniczą koronę. Trzy lata później zjawił się jej Chrystus na krzyżu. Na widok męki Pana Jezusa Brygida miała zawołać: "O, mój kochany Panie! Kto Ci to zrobił? Nie chcę niczego, jak tylko miłować Ciebie!" Kiedy Brygida miała 12 lat, zmarła jej matka (1314). Ojciec oddał kapłanom sumę 200 marek w złocie, co było dużym majątkiem, prosząc, by modlili się o spokój duszy dla małżonki. Po śmierci żony wziął rodzeństwo Brygidy - Katarzynę i Izraela - na swój zamek, a Brygidę oddał na wychowanie do wujenki na zamku w Aspanas. Surowy tryb życia, jaki na zamku wprowadziła wujenka, odpowiadał Brygidzie, która chciała cała należeć do Chrystusa.
Wbrew swojej woli Brygida została wydana w czternastym roku życia za syna gubernatora Wastergotlandu, 19-letniego Ulfa Gotmarssona. Po ślubie przeniosła się na zamek męża (1316). Chociaż utratę dziewictwa opłakiwała rzewnymi łzami, umiała w swoim małżeństwie dostrzec wolę Bożą i starała się być dla męża najlepszą żoną. Trafiła też na dobrego człowieka. Dlatego żyli szczęśliwie razem 28 lat (1316-1344). Pałac Brygidy należał do najświetniejszych w kraju. Było w nim zawsze rojno od gości. Brygida dbała o to, by wszyscy wchodzący w jej progi czuli się dobrze. Kierowała domem i gospodarstwem wzorowo, dbała o służbę, z którą codziennie odmawiała pacierze. Nie pozwalała wszakże na żadne pohulanki i zbyt swobodne zachowania.
Szczególnie jednak była oddana mężowi, okazując mu przywiązanie i wprost matczyną opiekę. Dała mu 4 synów i 4 córki: Martę (1319), Karola (1321), Birgera (1323), Benedykta (1326), Gutmara (1327), św. Katarzynę Szwedzką (1330), Ingeborgę (1332) i Cecylię (1334). Na wychowawców dla swoich dzieci dobierała pedagogów o odpowiednim wykształceniu i głębokiej wierze. Każde dziecko miało inny charakter. Trzeba było ze strony matki wiele subtelności, by uszanować ich osobowość, a nie dopuścić do wypaczenia ich charakterów, bowiem mąż był często poza domem, zajęty sprawami publicznymi. Nie zaniedbała wszakże Brygida wśród tak licznych zajęć rodzinnych troski o własną duszę. Jej kierownikiem duchowym był uczony wiceprzeor cystersów, Piotr Olafsson. Na jej prośbę jeden z kanoników katedry, Maciej, przetłumaczył Pismo święte na język szwedzki, by Brygida mogła w nim się rozczytywać. Na jej życzenie kanonik ten ułożył również komentarze do Pisma świętego.
W 1332 roku Brygida została powołana na dwór króla Magnusa II w charakterze ochmistrzyni. Korzystając z osobistego majątku, jak też z majątku króla, nad którym otrzymała zaszczytny zarząd, hojnie wspierała kościoły, klasztory i ubogich. W 1339 roku utraciła nieletniego syna. Dla uproszenia błogosławieństwa Bożego dla całej rodziny udała się z pielgrzymką na grób św. Olafa (+ 1030). Tradycją w domu były pielgrzymki do Compostelli. I Brygida wraz z mężem udała się na grób św. Jakuba Apostoła (1342). Pielgrzymka trwała rok. Towarzyszył im spowiednik, cysters Svenung, który później opisał całą podróż. Po powrocie z pielgrzymki Ulf wstąpił do cystersów w Alvastra, gdzie zmarł w lutym 1344 r. Brygida była wolna.

Święta BrygidaPostanowiła oddać się wyłącznie służbie Bożej i pełnieniu dobrych uczynków. Długie godziny poświęcała modlitwie. Mnożyła akty umartwienia i pokuty. Naglona objawieniami, pisała listy do możnych tego świata, napominając ich w imię Pana Boga. Królowi szwedzkiemu i zakonowi krzyżackiemu przepowiedziała kary Boże, które też niebawem na nich spadły. W 1352 roku wezwała papieża Innocentego VI, aby powrócił do Rzymu. To samo wezwanie skierowała w imieniu Chrystusa do jego następcy, bł. Urbana V, który też w 1367 roku faktycznie do Rzymu powrócił. Kiedy zaś papież, zniechęcony zamieszkami w Rzymie, powrócił do Awinionu, przepowiedziała mu rychłą śmierć, co się niebawem sprawdziło (+ 1370). Niemniej żarliwie zabiegała o powrót do Rzymu papieża Grzegorza XI. Była hojną dla fundacji kościelnych i charytatywnych. Dom jej stał zawsze otworem dla potrzebujących.
Z poparciem króla, który na ten cel ofiarował posiadłość w Vadstena, i za zezwoleniem Stolicy Świętej, Brygida założyła nową rodzinę zakonną pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, zwaną często "brygidkami". Jej córka, św. Katarzyna Szwedzka, w roku 1374 została jego pierwszą opatką. W roku 1349 Brygida udała się przez Pomorze, Niemcy, Austrię i Szwajcarię do Rzymu, by uzyskać odpust z okazji roku jubileuszowego 1350. Chodziło jej również o zatwierdzenie reguł swojego zakonu. W Rzymie założyła klasztor swojego zakonu.
Korzystając ze swojej obecności w Italii, Brygida przewędrowała wraz z córką cały kraj, nawiedzając pieszo ważniejsze ówczesne sanktuaria: św. Franciszka w Asyżu, św. Antoniego w Padwie, św. Dominika Guzmana w Bolonii, św. Tomasza z Akwinu w Ortonie, św. Bartłomieja w Benevento, św. Macieja w Salerno, św. Andrzeja Apostoła w Amalfi, św. Mikołaja w Bari oraz św. Michała Archanioła na Monte Gargano. Do Rzymu powróciła dopiero w 1363 roku. W 1372 roku udała się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Miała wówczas 70 lat. Po powrocie do Rzymu, zmęczona podróżą, zmarła 23 lipca 1373 r., w dniu, który przepowiedziała. W jej pogrzebie wzięły udział tłumy wiernych. Był to prawdziwy hołd, jaki złożył jej Rzym. Kroniki głoszą, że z okazji pogrzebu św. Brygidy wielu chorych zostało uzdrowionych. Jej ciało poprzez Korsykę, Styrię, Morawy i Polskę sprowadzono do Szwecji, gdzie złożono w klasztorze w Vadstena, który założyła.
Dzięki staraniom córki, św. Katarzyny, została kanonizowana już w 1391 r. W 1489 roku złożono relikwie matki i córki, to jest św. Brygidy Szwedzkiej i św. Katarzyny Szwedzkiej, w jednej urnie. Kiedy Szwecja przeszła na protestantyzm (1595), relikwie te zaginęły bezpowrotnie.

Brygida pozostawiła po sobie księgę Objawień. Wkrótce znała ją cała Europa. Była wielokrotnie przepisywana. W księdze tej św. Brygida spisała przepowiednie dotyczące Kościoła, papieży żyjących w jej czasach, losów państw i ówczesnych panujących oraz odnośnie do przyszłości wielu innych osób. Była przekonana, że pisze to, co jej dyktował Chrystus. Nawoływała do poprawy obyczajów, groziła karami Bożymi. Dzieło to miało wśród teologów sporo przeciwników. Mimo aprobaty papieży Grzegorza XI i Urbana VI, dzieła św. Brygidy były przedmiotem ataków i dyskusji nawet na soborach w Konstancji (1414-1418) i w Bazylei (1431). Brygida, jakby w przeczuciu, ile kłopotu narobi ta księga, dała ją najpierw do przejrzenia teologom. Ostatecznej aprobaty pismom św. Brygidy udzielił Kościół w akcie jej kanonizacji.
1 października 1999 r. św. Jan Paweł II listem motu proprio ogłosił św. Brygidę współpatronką Europy (razem ze św. Katarzyną ze Sieny i św. Teresą Benedyktą od Krzyża). Św. Brygida jest także patronką Szwecji, pielgrzymów oraz dobrej śmierci.

Święta Brygida z córką, św. Katarzyną
W ikonografii św. Brygida przedstawiana jest w ciemnowiśniowym habicie z czerwonym welonem, na nim korona z białego płótna z pięcioma czerwonymi znakami - symbolizującymi pięć ran Jezusa. Czasami siedzi przy pulpicie i spisuje swoje wizje. Jej atrybutami są: heraldyczny lew, korona; księga, którą pisze; ptasie pióro, pielgrzymi kapelusz, serce i krzyż.
 
Posłannictwo św. Brygidy
 
                                           http://adonai.pl/modlitwy/?id=tajemnica&action=2
 
                                              http://tajemnica-szczescia.pl/?go=nabozenstwo
 

 

 

Litania do św. Brygidy

 
Kyrie, elejson! Chryste, elejson! Kyrie, elejson!
Chryste, usłysz nas! Chryste, wysłuchaj nas!

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże
Duchu Święty, Boże
Święta Trójco, Jedyny Boże

Święta Maryjo, módl się za nami
Święta Boża Rodzicielko
Święta Brygido, Wielbicielko Boga
Święta Brygido, Kwiecie niewinności
Święta Brygido, Skarbie wdowieństwa wstrzemięźliwego
Święta Brygido, Pochodnio sprawiedliwości
Święta Brygido, Perło Świętości
Święta Brygido, Skarbnico Cnót Świętych
Święta Brygido, Matko ubogich
Święta Brygido, Opiekunko Sierot
Święta Brygido, Pocieszycielko strapionych
Święta Brygido, Wybawicielko tonących
Święta Brygido, Służebnico Chrystusowa
Święta Brygido, Prorokini cudowna
Święta Brygido, Nawrócenie grzeszników
Święta Brygido, Reformatorko Kościoła Bożego
Święta Brygido, Czcicielko Męki Pańskiej
Święta Brygido, Zwierciadło życia pobożnego
Święta Brygido, Objawieniami uczona
Święta Brygido, Ozdobo Królestwa Szwedzkiego
Święta Brygido, Tarczo Królestwa Polskiego
Święta Brygido, Fundatorko Zakonu Brygidiańskiego
Święta Brygido, Patronko wszystkich do Ciebie się uciekających
Święta Brygido, My grzeszni Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Patronko Święta
Abyś nam doskonałej skruchy żal za grzechy uprosić raczyła
Abyś nam zagniewanego Boga ubłagać raczyła
Abym nam poprawę żywota uprosić raczyła
Abym nas od powietrza, głodu, ognia i wojny obronić raczyła
Abyś nas od nieszczęśliwych przypadków bronić raczyła w naszym życiu
Abym nam pomocnie w godnym rozmyślaniu Męki Zbawiciela w nabożeństwie i czystości jednać raczyła
Abyś Zakon przez Ciebie ufundowany we wszelakiej doskonałości pomnażać raczyła
Abyś nam przy śmierci na ratunek przybywać raczyła

PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Módlmy się:

Boże, który przez zasługi świętych Twoich uwielbiony bywasz i za ich przyczyną grzesznych zbawiasz, zbaw prosimy grzeszne dusze nasze, a za przyczyną Świętej Brygidy, we wszelakich naszych potrzebach dusznych i cielesnych racz nam być w pociesze ku pomocy, który żyjesz i królujesz Boże w Trójcy Jedyny przez nieskończone wieki wieków.


 ŚDM moralnie skażone

               

Ze zgrozą przeczytałem o głupocie kardynała Dziwisza, który popełnił kardynalny błąd gdy

spotkał się ze środowiskiem LGTB.

Grupa "Wiara i Tęcza" w Krakowie zorganizuje w czasie spotkań z papieżem Przystań Pielgrzymów

LGBT. Impreza nie trafiła na listę oficjalnych wydarzeń towarzyszących ŚDM, jednak z

pomysłodawcami spotkał się kardynał Stanisław Dziwisz. A co najwyżej powinna się z nimi

spotkać policja, aby wytłumaczyć im niestosowność zamiarów.

No chyba że pan Dziwisz nieoficjalnie pomysł błogosławi - bo o sprzeciwie jakoś nie słyszę.

Powie mi ktoś że Jezus spotykał się z grzesznikami, wybaczył jawnogrzesznicy.

Jest jednak różnica. W czasach Jezusa propaganda zboczeń skończyłaby się kamienowaniem.

Zresztą to Jezus nauczał, a grzesznicy z drogi grzechu się nawracali.

Dziś LGTB zamierza uczestniczyć w ŚDM nie po to aby się nawrócić, ale po to by

propagować sodomię i inne wynaturzenia jako zjawiska normalne.

Aprobowanie takich zjawisk, do czego prowadzi idiotycznie zachowanie kardynała jest złem,

jest dowodem że ostrzeżenia o fałszywych pasterzach były słuszne.

Przecież tęczowe towarzystwo nie wybiera się tam, aby pokajać się przed Bogiem.

Wprost przeciwnie.

Czy myślicie, że oni tam przyjadą aby powiedzieć że zbłądzili, że zeszli z drogi grzechu?

Nie. Oni tam chcą wymusić akceptację dla zachowań potępionych w Starym Testamencie.

"My jako ludzie wierzący chcemy im powiedzieć, że również jesteśmy Kościołem,

że Kościół ich potrzebuje i są równie ważni. Zakładane przez nas związki i rodziny bywają

tak piękne, że niektóre heteroseksualne osoby mogą nam pozazdrościć - powiedział

przedstawiciel z Przystani Pielgrzymów LGBT."

więcej: http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spoleczenstwo/item/90554-sdm-moralnie-skazone

 

Dr Zbigniew Kękuś ostrzega: nie idźcie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziwisz z kałachem?

 

Dr Zbigniew Kękuś Światowe Dni Młodzieży, sytuacja na 3 tygodnie przed wydarzeniem
KRÓLUJ NAM TRÓJCO ŚWIĘTA
I MATEŃKO NIEPOKALANIE POCZĘTA
BRACIE I SIOSTRO DOKĄD IDZIESZ A TAK IDĄC DOKĄD ZAJDZIESZ ?
                                     R E F L E K S J A
Drodzy bracia i siostry w Jezusie KRÓLU !!!
Pozwólcie na chwilę refleksji gdyż chciałbym podzielić się z wami moim zdaniem
istotnym, wręcz ważnym tematem a mianowicie. Byłem dzisiaj w Gdańsku, na spotkaniu
z przyjacielem a ponieważ przechodziłem przy Bazylice Mariackiej , postanowiłem że
wejdę i przywitam się z najważniejszym przyjacielem KRÓLEM KRÓLÓW JEZUSEM
który czy chcemy czy też nie jest najważniejszą osobą w tym miejscu i w naszym życiu.
Otóż teraz Bazylika służy jako muzeum i wszyscy tylko i wyłącznie zwiedzają. Podziwiają
stary zegar, wierzę widokową, stare ołtarze boczne, rzeźby, figury, grób Płażyńskiego et-cetera.                                          
Nasza policja ćwiczyła jakieś kroki pewnie przed jakąś swoją uroczystością a wierni mieli
na co popatrzeć. Zastanawiam się czy w tym kościele tylko ja sam przyszedłem przywitać
się z GOSPODARZEM tj. KRÓLEM.???
Czy my ludzie już tak mało interesujemy się tym co w takim miejscu jest najważniejsze ???
Nasza wiara jest na samym dnie i jak mocniej skoczymy to się dno oberwie i prosto w dół.
BOŻE DROGI ZMIŁUJ SIĘ NAD LUDZKĄ IGNORANCJĄ W TAKICH MIEJSCACH.
Jeśli nie potrafimy przyklęknąć przed NAJŚWIĘTRZYM SAKRAMENTEM i wykonać znak
krzyża to znaczy że naprawdę jesteśmy na samym dnie wiary i w pogardzie mamy BOGA.
Błagam was zastanówcie się będąc na wczasach, urlopie, pielgrzymce, delegacji  et-cetera
gdy wchodzicie do domu BOŻEGO najpierw przywitajcie się z właścicielem i jednocześnie
gospodarzem tego miejsca a potem zwiedzajcie i podziwiajcie a nie odwrotnie lub w ogóle.
Wstyd mi za was pseudo katolicy i wasze lekceważące zachowanie względem NASZEGO
ZBAWCY I KRÓLA JEDYNEGO. Gdy jedziecie do znajomych to już w progu się ściskacie
a tam gdzie jest KRÓL JEDYNY tam zachowujecie się gorzej  niż bydło w oborze. Nawet
ono potrafi być wdzięczne gospodarzowi za dobre traktowanie.
Jak wy się zachowujecie i jak uczycie swoje dzieci ? Czy wy już naprawdę nie macie wstydu?
Ignorujecie kapłana przechodzącego do chorego który w BURSIE niesie PANA JEZUSA,
ignorujecie kapliczki przydrożne, krzyże przydrożne, cmentarze i wszystko co ma choćby
pozór świętości. Za to bary i kawiarnie oraz zimne piwo jest dla was najważniejsze.
Pan Nasz Powiedział  "każdy kto przyzna się do MNIE przed ludźmi do tego JA przyznam
się przed MOIM OJCEM ". 
Zastanówmy się trochę nad sobą póki jeszcze czas, a nie wiele go już nam zostało i pokochajmy
krzyż i przede wszystkim Tego który za nas oddał swe życie bo tak nas umiłował. Doceńmy to
i nigdy nie przechodźmy obok krzyża obojętnie.
Pozdrawiam wszystkich zwiedzających i odpoczywających na wyjazdach i urlopach.
NIECH BĘDZIE UWIELBIONY CHRYSTUS KRÓL I MARYJA ZAWSZE KRÓLOWA.!!!

KS. JACEK BAŁEMBA : CZAS DOJRZEWANIA W PRAWDZIE
https://gloria.tv/article/m8p6kMrvfX2m5rZppZZtuStL8

________________


We Francji także katolicy świętują koniec ramadanu
https://gloria.tv/article/5VRmcUSjD7Y72shaqfbHsLYN7


____________________


 BRUKSELA : ZAMKNIECIE BRACTWA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW

https://gloria.tv/article/QJGf9dZGsgpn3thmfFrtxy1iE
Marion Marechal-Le Pen: 8-punktowy plan walki z radykalnym islamem

Politycy francuskiego Frontu Narodowego: Marion Marechal-Le Pen i Gilbert Collard

na dzisiejszej konferencji prasowej w gmachu Zgromadzenia Narodowego przedstawili

8-punktowy plan skutecznego zwalczania radykalnego islamu.

 
Posłowie Frontu Narodowego:

• zamierzają złożyć petycję do posłów, by uchwalić rozwiązanie Unii Organizacji Islamskich we Francji (UOIF), Bractwo Muzułmańskie oraz liczne meczety i stowarzyszenia we Francji.


• złożą rezolucję wzywającą do natychmiastowego zawieszenia strefy Schengen, przy czym będzie to krok przed rozpoczęciem procedury wypowiedzenia umowy. Przywrócenie granic jest warunkiem koniecznym skutecznej walki z nielegalną imigracją i przemytem broni.

Marion Marechal-Le Pen: 8-punktowy plan walki z radykalnym islamem
 

• będą prosić o powołanie parlamentarnej komisji śledczej w celu zapewnienia monitorowania zamykania radykalnych meczetów i stowarzyszeń fundamentalistycznych.

 
• będą prosić o powołanie komisji śledczej w sprawie finansowania islamu we Francji i wspierania terroryzmu islamskiego na całym świecie


• zamierzają złożyć projekt ustawy o natychmiastowym wydaleniu cudzoziemców skazanych za zbrodnie i niektóre inne poważne przestępstwa. Cudzoziemcy ci nie mogą korzystać z gościnności i hojności francuskiej


• zamierzają złożyć projekt ustawy reformy prawa do azylu


• zamierzają złożyć projekt ustawy o zniesieniu prawa ziemi i łączeniu rodzin    imigrantów


• zamierzają złożyć projekt ustawy, aby poszerzyć możliwość utraty obywatelstwa, szczególnie dla osób o podwójnym obywatelstwie oraz skazanych za przestępstwa

http://www.dzienniknarodowy.pl/1676/marion-marechal-le-pen-8-punktowy-plan-walki-z-rad/
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani,
mamy jeszcze wolne miejsca na 27 MLADIFEST

DROGIE DZIECI! 35 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI

Echo Medziugorja organizuje pielgrzymkę na 27. Festiwal Młodych – 31 lipca - 7 sierpnia 2016r. (św. Ignacego, św. Alfonsa, Matki Bożej Anielskiej, 1-czwartek św. Jana Vianey’a - objawienie dla Mirjany, 1-piątek urodziny Matki Bożej, 1-sobota Przemienienie Pańskie, 1-niedziela święto Boga Ojca), spotkanie z don Pietro Zorza, w drodze powrotnej pobyt nad morzem i nocleg w Zagrzebiu. Wyjazd z Krakowa wieczorem ok. 20. po spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem. Koszt 380zł i 140 euro
 Prosze przekazać dalej. dzieki ewa

       Pisz do mnie na adres: ewajurasz@ceti.pl


DROGIE DZIECI ! 35 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI
Pielgrzymka do Medziugorja – 27 Festiwal Młodych – 31lipca - 7 sierpnia 2016r.
(św. Ignacego, św. Alfonsa, Matki Bożej Anielskiej, 1-czwartek św. Jana Vianey’a,
1-piątek urodziny Matki Bożej, 1-sobota Przemienienie Pańskie, 1-niedziela święto Boga Ojca)
I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI
1.31.07.16 – (niedziela) – Zbiórka Kraków wieczorem ok. 20.00 w Łagiewnikach – uzależniona jest od zakończenia
spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży.
2. Podróż non-stop. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację, BiH.
3. Od 01.08.16 (poniedziałek) do 06.08.16 (sobota) pobyt w Medziugorju w ramach Festiwalu Młodych. Zakwaterowanie w
wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy. Noclegi z pościelą, wyżywienie - 2 x posiłek dziennie: śniadanie i zazwyczaj
obiadokolacja. Na miejscu można zakupić pieczywo i inne produkty spożywcze.
4. 06.08.16 - (I – sobota) - wyjazd z Medziugorja po zakończeniu Festiwalu. Wywozimy pokój dla Polski i umocnienie
przywożone przez powracających do domu pielgrzymów. Przejazd nad morzem – możliwość kąpieli - na nocleg do Zagrzebia.
5. 07.08.16 (niedziela święto Boga Ojca) - przyjazd do Polski – do Krakowa, w godzinach uzależnionych od wyjazdu z
Zagrzebia, po ok. 12 godzinach jazdy.
II. KOSZT PIELGRZYMKI – 380 zł + 140 Euro (euro płatne w autobusie) i obejmuje:
1. Ubezpieczenie pielgrzymów pakietem „Pielgrzym” w firmie Signal Iduna na kwotę: koszty leczenia - 10 000
euro, nieszczęśliwe wypadki - 7000 zł, bagaż - 800 zł,
2. Noclegi z pościelą. Nie ma jedynek. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają
problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.
3. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w Medziugorju, 1x śniadanie (lub prowiant na drogę) w czasie podróży.
W dni postne środa i piątek wyżywienie postne.
4. Przejazd autokarem marki zachodniej: video, barek, wc.
5. Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne.
6. Koszt założony przy grupie 50 osób i bez Vat na Chorwacji.
III. INFORMACJE PRAKTYCZNE
1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych mimo, że jest
lato: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie - jeżeli krótkie - to poniżej kolan,
żadne szorty czy tym bardziej szorty alla stringi. Bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez
bluzek ukazujących pępek i brzuch. Spodnie normalne, nieobcisłe (żadne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako
rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę
(2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne
buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.
2. WYŻYWIENIE – własny prowiant na drogę, 2 x posiłek dziennie w Medziugorju, 1x śniadanie (lub prowiant na drogę
powrotną) w czasie podróży, termosy, własne lekarstwa.
3. WALUTA - Euro na drobne zakupy, około 50 euro.
4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu. Bagaż podstawowy i przygotowane rzeczy na nocleg w czasie
drogi, (aby nie zabierać całego bagażu na nocleg) może być przygotowany w bagażu głównym spakowanym w bagażnikach.
5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie
tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym,
3 reklamówki jednorazówki na zbieranie śmieci.
7. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z Bośnią i Hercegowiną.
8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ we własnym zakresie.
IV. POBYT W MEDZIUGORJU - Pielgrzymi uczestniczą:
1- w programie 27 Festiwalu Młodych przygotowanym przez Parafię oraz w codziennym międzynarodowym nabożeństwie
rozpoczynającym się o godz. 18.oo modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca świętego, Mszę Świętą,
poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, i dodatkowy program wieczorny Festiwalu.
2- Podczas wejścia na Góry należy pamiętać:
- Podbrdo – Góra Objawień, gdzie Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,
- Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.
3- 02.08.16 - Objawienie dla Mirjany (Niebieski Krzyż), modlitwa za tych, którzy nie doświadczyli miłości Bożej.
4- 05.08.16 - Urodziny Matki Bożej.
Kontakt i informacje: w Redakcji – 501710620; 12/4130350, echo@ceti.pl,
Wpis na listę następuje po wpłacie zaliczki złotówkowej 100 zł, która nie podlega zwrotowi (należy znaleźć za siebie osobę) i
przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego. Na 45 dni przed pielgrzymką należy wpłacić pozostałą resztę.
PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ,
ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ.
Regulamin dla pielgrzymów
Drodzy pielgrzymi! W imieniu wszystkich kapłanów, którzy sprawują posługę w parafii Medziugorje witam was
bardzo serdecznie. Aby wasz pobyt był jak najbardziej owocny proszę bardzo o zapoznanie się z Regulaminem i
1. Msze św. sprawowane są jedynie w kościele parafialnym. W kaplicy adoracji Mszę św. można sprawować
jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu. Zgodnie z zarządzeniem Kościoła zabrania się sprawowania Mszy
św. w pensjonatach, w domach prywatnych, na wzgórzach jak również w jakiejkolwiek wspólnocie czy
kaplicy, znajdującej się na terenie parafii Medziugorje.
2. Publiczne zgromadzenia modlitewne na terenie parafii mogą być organizowane wyłącznie po uzyskaniu
3. Na spotkania z pielgrzymami na terenie kościoła zezwala się jedynie kapłanom pracującym w parafii.
Pozostali, zobowiązani są poprosić o zgodę proboszcza.
4. Nikt nie ma prawa, aby modlić się nad innymi osobami ani w kościele ani na terenie przykościelnym.
5. Księża proszeni są o włączenie się do koncelebry podczas wieczornej Mszy św. Prosimy zabrać ze sobą albę,
stułę i celebret. Proszeni są również o spowiadanie pielgrzymów z danej grupy językowej (dotyczy księży
posiadających stosowną jurysdykcję).
6. Przewodnicy grup pielgrzymkowych proszeni są o umawianie spotkań z kapłanami i wizjonerami w Biurze
7. Uprasza się grupy pielgrzymkowe, by zaangażowały przewodnika, który posiada odpowiednie
przygotowanie do prowadzenia grup pielgrzymkowych w Medziugorju.
8. Przewodnika można wynająć w Biurze Informacji w sanktuarium. Prosimy przewodników grup
pielgrzymkowych, by informowali o przyjeździe grupy i liczbie pielgrzymów w Biurze Informacyjnym.
9. Prosimy, by nie organizować żadnego programu dla pielgrzymów w czasie trwania wieczornego
10. Teren przykościelny, Góra Objawień i Kriżevc to miejsca modlitwy. W związku z tym prosimy o stosowne
zachowanie, zachowanie ciszy i odpowiedni ubiór, tak aby nie przeszkadzać innym podczas modlitwy.
Prosimy również o zachowanie czystości.
11. Prosimy, by nie palić świec na Górze Objawień i na Kriżevcu. Świece można palić jedynie przy krzyżu obok
kościoła. Prosimy również, by nie zostawiać żadnych dewocjonaliów ani na Górze Objawień ani na
12. W kościele i w miejscach modlitwy palenie papierosów jest surowo wzbronione.
13. Mając świadomość Bożej obecności oraz by zachować atmosferę modlitwy i skupienia zabrania się
fotografowania podczas Mszy św. i adoracji.
14. Zabrania się zbierania jakichkolwiek datków z wyjątkiem ofiary zbieranej w czasie Mszy św. Jeżeli zauważą
Państwo podobne praktyki prosimy o poinformowanie Biura Informacyjnego.
15. Intencje mszalne, wota, czy też datki na potrzeby sanktuarium mogą Państwo przekazywać w Kancelarii
Parafialnej.
z Bożym błogosławieństwem
Dr. o. Ivan Sesar, OFM, proboszcz
16. W związku z tłumaczeniem symultanicznym programu wieczornego prosimy organizatorów grup
o dokonywanie stosownych opłat w Biurze Informacyjnym, w wysokości 60 euro/autobus.

 

  
PAN JEZUS DO MIECZYSŁAWY

"Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał Moją naukę, a Ojciec Mój umiłuje go i do niego przyjdziemy".

   EWANGELIA ŚWIĘTEGO MATEUSZA. Mt.11, 25-27 Tajemnice Królestwa objawione prostaczkom.
  "W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:"Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Mój Ojciec. Nikt te
​ż
nie zna Syna tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić".
   
​                   ​
 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Panie Jezu, gdy przychodzę do Kaplicy Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu i wpatruję się w Twoje Najświętsze Ciało, to serce moje płonie z miłości do Ciebie i nie wiem jak nazwać to uczucie. Nie mam temperatury,
ale tak się czuję jakbym ją miała. Nie mam zawrotów głowy, ale ta głowa tak samo czuje się jak serce - wielka i pełna radości.
  Pan Jezus:
     " Ty Moja ukochana i zakochana Mieczysławo - szczęście twoje, twojego serca, oczu i ogólnie mówiąc samopoczucie,
​ ​
jest takie, jak w drodze do Nieba. Pamiętasz - kilka lat temu, gdy widziałaś swoją chrzestną matkę, gdy wchodziła do Nieba, to stan twojej duszy jest taki, że jesteś już u podnóżka Nieba. Ile natrudzić się w życiu trzeba, żeby taki stan duszy otrzymać
​ ​
od Boga. Dla Mnie najważniejsza jest akceptacja wszystkiego co Boże: modlitwa z rozważaniem słów, które wypowiadasz, a czynisz to
​  ​
z miłością do całej Trójcy Przenajświętszej, a z litością nad oprawcami, że kopią sobie dół do piekła. 
Gdy patrzę na ciebie i gdy mówię do ciebie, to ty wszystko rozumiesz i nie dziwisz się, czy to prawda? Gdy otrzymujesz natchnienia, to nie masz chwili wątpliwości, że nie ode Mnie pochodzą. Każdy Święty miał pokusy złego ducha, ale ty masz dużo obrońców w Niebie i nie dopuszczają wątpliwości do ciebie.
A jak nazwać to uczucie serca?
  "MIŁOSNE UWIELBIANIE TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I MATKI MOJEJ, JAKO I TWOJEJ ŻYWEJ DO
​  ​
NIEBA WZIĘTEJ. ONA NIGDY NIE UMARŁA. ONA SPAŁA I PODCZAS ZAŚNIĘCIA ANIOŁOWIE JĄ PRZYNIOSŁY A BÓG OJCIEC JĄ PRZYTULIŁ, UTULIŁ I OBUDZIŁ Z TEGO ZAŚNIĘCIA.
  Nie płacz (płakałam ze szczęścia) - kogo Bóg kocha z wzajemnością tego obdarza tajemniczymi i niepojętymi Łaskami.
​ ​
Na ziemi jeszcze zostałaś, bo prosiłaś i inni za ciebie i o ciebie prosili, bo jesteś im potrzebna na ziemi, a Ja pomagam im przez ciebie".
  Dziękuję serdecznie mój Ukochany Królu. Nie umiem powiedzieć nic oprócz DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA.
                           ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
    Panie Jezu
​ - jak powinnam zareagować na zachowanie Stefanii, która ma wątpliwości, że to Ty do mnie mówisz i wydzwania do innych osób z tymi swoimi wątpliwościami.  Może godzinami przekonywać inne osoby zamiast w tym czasie wszystko omadlać.​
            Pan Jezus:
        " O! Stefania? Toż ta wdowa jest pełna pogardy dla ciebie, a tylko udaje, że czasami potrzebuje ciebie. Ona w żadne Słowo Moje nie uwierzyła, gdy pytałaś Mnie w jej sprawie. To już jest taki człowiek, że narzuca swoje zdanie komuś i tak zawile tłumaczy i czeka, aż ktoś powie, że rozumie, co ta rozmowa znaczy. Ja nie Jestem Bogiem karzącym i dla swoich wiernych Bogiem miłującym. A Stefania nie czyni plotek z miłości, chociaż wie, że w te słowa nie uwierzą, bo w jej sercu demon często gości. Gdyby ona omadlała wszystkie tematy, to zyskałaby w ważnych sprawach więcej ludzkiej aprobaty. 
Mnie nie zależy na jej opinii i niech lepiej siebie za te wątpliwości wini".
                            
​        "W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo pojednania​".
          "Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego".
         
​          ​
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
                   ​Pragnę powiedzieć jak wygląda mój zwykły dzień tygodnia.​
   Wstaję przeważnie o godz. 4 rano, czasami o 3. Najpierw kilka łyków święconej wody ze znakiem Krzyża Świętego,     a potem modlitwa : Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego za dusze w czyśćcu cierpiące i konające, Dziesiątek Różańca w intencji moich dzieci i dziesiątek Różańca za nasze "Radio Chrystusa Króla". Potem praca na laptopie - dużo korespondencji i przepisywanie słów Bożych, które otrzymuję przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy z całodobową adoracją Pana Jezusa. Do Króla chodzę dwa razy w tygodniu, czasami częściej przeważnie po pracy a czasami i rano. Następnie o 6.30 wyjazd do kościoła, modlitwy codzienne z książeczki do Nabożeństwa - Msza św. o 7.30 . Każdą Mszę św.ofiaruję za kapłana celebrującego Mszę św. oraz za tych, za których modlę się "Margaretką".Także dodaję inne intencje. Każdego dnia odmawiam "Margaretkę" a nawet dwie dziennie za wybranych kapłanów.  Po pracy czasami zakupy, czasami dojazd do domu i po obiedzie znowu laptop - czytanie i pisanie. Przed snem - modlitwa:  Anioł Pański i inne różne w zależności od czasu w kalendarzu religijnym - w lipcu Litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa i do Ran Pana Jezusa. Kładę się spać około 24, czasami później. W dzień nigdy moje myśli nie są puste. Modlę się nieustannie: "Chwała Ojcu...." oraz "Wieczny odpoczynek..".Różaniec odmawiam różnie, czasami przed Mszą św. lub po Mszy św., lub gdy jadę do pracy. Opowiedziałam Państwu tak ogólnie, bo dzień nigdy nie jest taki sam. Mieszkam w domu mojej przyjaciółki, która nie chce żadnych zapłat "za nic. Gdy był kapłan w okresie świątecznym "po kolędzie" to powiedział, że jeszcze takiego domu nie widział, ale nie powie adresu nikomu bo będą pielgrzymki.
 W
​ewnątrz​
domu jest dużo obrazów i figur Świętych Osób
​ w kwiatach.​
 
Pan Jezus dał mi tę piękną ŁASKĘ, że mogę rozmawiać z Osobami Świętymi w każdym miejscu, podczas podróży, podczas rozmowy telefonicznej. Przykład: jechałam samochodem do koleżanki ok.1 godziny poza Chicago  a w samochodzie mam piękny Obraz pięknego Króla pasażera, a właściwie Gospodarza samochodu i w pewnym momencie
​(​
jechałam szybko z zakrętami
​)
  Król mówi:" uważaj bo wieziesz Króla". 
Uważam, że każdy mistyk ma Łaskę rozmowy z Panem Bogiem cały czas, tylko nie pisze szczegółów. mk

   Moje intencje na każdy dzień:
Za kapłana celebrującego Mszę św., za kapłanów z Margaretki, oraz:
- poniedziałek: za moją rodzinę, za mnie, moich pracodawców, przyjaciół​ i inne, gdy ktoś mnie poprosi o modlitwę.
- wtorek: w Intencjach Pana Jezusa,
- środa: w intencjach Matki Bożej,
- czwartek: za kapłanów...
- piątek: za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających,
- sobota: za wszystkich Moich korespondentów, przyjaciół, za wszystkich - obecnych i byłych pracodawców.
- niedziela: za kapłanów....

Te intencje omadlam przez cały dzień: "Anioł Pański" - "Koronka za grzeszników" o godz.15​, Różaniec i Litanie. mk


PAN JEZUS:
Ja m
​ó
wi
​ę -​
 rozsy
ł
ajcie Moje pro
ś
by do Rz
ą
du w 
Pol
s
ce i 
​do ​
E
​p​
iskopatu w Pol
s
ce, aby przejrzeli
co si
​ę​
 dzieje w Pol
​s
ce i niech natychmiast uczyni
ą​
 Mnie 
​KRÓ
LEM POLSKI  i powinni
odda
​ć​
 w
​ł​
adz
​ę​
 MNIE 
​KRÓ​
LOWI POLSKI.
O
​ś​
wiadczam, 
​ż
e nikomu nie odbior
ę​
 w
ł​a
dz
y, jak
​ą​
 w tej chwili ma i ani pracy lecz zmieni
ę​
 serca ludzkie i ci sami ludzie będą odmienieni, mi
ł
osierni, dobrzy i wszystko b
ę​
dzie oddane nieograniczonej 
​władzy Jezusowi Chrystusowi KR
Ó
LOWI,
​ ​
a wtedy z was b
​ę
d
ą​
 bra
ć​
 przyklad inne kraje, bo zobacz
​ą​
​ż​
e jest dobr
e to, ​
co wam proponuj
​ę​
.
Je
ś​
li w tym roku nie doczekam si
ę​
 i nie zareaguj
ą​
 na M
​ó​
j APEL i pro
​ś​
by, to w nast
ęp
nym roku nie
b
​ę​
d
​ę​
 zatrzymywa
​ł​
 demon
ó
w - niech robi
​ą​
 co zaplanowali, a co zaplanowali to wszyscy wiedz
​ą​
: cierpienie, kataklizmy i wojny, a Ja b
ę​
de patrzy
​ł​
. Gdy grzech dojdzie zenitu, to B
ó
g Ojciec powie STOP" i ostatnia krew na ziemi pop
ł​
ynie".

​------------------------------------------------​
 
 
 
 
 
 
 
                       Geje ruszają na ŚDM


           Grupa chrześcijan LGBT Wiara i Tęcza powstała pięć lat temu. Jej człon...
 
Organizacja skupiająca osoby o skłonnościach homoseksualnych
zrobi cykl spotkań dla pielgrzymów LGBT. Kościół się dystansuje,
ale nie potępia.
– Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie przebywać około 400 tys. osób.Można szacować, że znajdzie się wśród nich kilka albo kilkanaście tysięcy mniej lub bardziej akceptujących siebie gejów i lesbijek. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będą oni czuć się bezpiecznie i znajdą odpowiedzi na trapiące ich pytania – mówi „Rzeczpospolitej" Misza Czerniak, jeden z liderów grupy Wiara i Tęcza, która organizuje w Krakowie Przystań Pielgrzymów LGBT.
ŚDM w kawiarni
Wiara i Tęcza to grupa chrześcijan będących gejami, lesbijkami, osobami biseksualnymi i transpłciowymi. Uważają, że ich seksualność da się pogodzić z przynależnością do Kościoła oraz przyjmowaniem sakramentów. Organizacja istnieje od pięciu lat i ma grupy lokalne w dziesięciu miastach. Ale Przystań Pielgrzymów LGBT jest pierwszą tak dużą imprezą, którą zorganizuje. Działacze Wiary i Tęczy wzorują się na podobnym wydarzeniu, które miało miejsce podczas ŚDM w Kolonii w 2005 roku. – W niektórych spotkaniach uczestniczyło nawet 200 osób – opowiada Czerniak.
                                              Szanowna Państwo !

Lada moment zakończy się dla nas króciutki czas odpoczynku po ciężkiej trzymiesięcznej zbiórce podpisów na ulicach polskich miast. Jeśli chcemy zwyciężyć, znów musimy ruszyć do walki.

Po przekazaniu do Sejmu 458 103 podpisów musimy zająć się przekonaniem posłów i senatorów do poparcia projektu, który da wszystkim polskim dzieciom prawo do życia od poczęcia.

To nie będzie łatwa praca. Wielu posłów bardziej od życia ludzkiego ceni poparcie w sondażach i wyborach. Wielu obawia się o swoją pozycję w partii. Wszyscy bardzo uważają na słowa, a jeszcze bardziej na przyciski w czasie sejmowych głosowań.

Na szczęście mamy sprawdzone metody wpływu na polityków. Będziemy do nich dzwonić i pytać o to, jak zamierzają głosować podczas czytania projektu "Stop Aborcji. Będziemy przekonywać nieprzekonanych i tłumaczyć, że dzieci nie wolno zabijać. Jeśli jednak posłowie będą zdecydowanie przeciwko życiu, powiemy o tym ich wyborcom w regionach. Do tego będziemy potrzebowali plakatów pokazujących posłów, którzy popierają zabijanie niewinnych.

Proszę Państwa, To wszystko oznacza kolejne setki godzin pracy naszych ludzi w całej Polsce, tysiące przejechanych kilometrów i duże nakłady finansowe. Jednak jesteśmy u progu zwycięstwa. Nie możemy teraz się zatrzymać.

Zwłaszcza, że wrogów mamy nawet w szeregach partii rządzącej. Niedawno rzecznik Prawa i Sprawiedliwości pani Beata Mazurek powiedziała: "Absolutnie nie zgadzamy się na to, by karać kobiety, by dziewczynki rodziły dzieci". Pani Mazurek będzie głosowała przeciwko projektowi "Stop Aborcji", czyli za pozwoleniem na bezkarne mordowanie bezbronnych. Mamy nadzieję, że mówiła tylko w swoim imieniu, choć użyła liczby mnogiej.

Na szczęście są też posłowie bardzo oddani sprawie ratowania niewinnych dzieci. Wielu już teraz opowiedziało się za projektem "Stop Aborcji". Należą do nich poseł Piotr Uściński i posłanka Teresa Glanc. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich otwarte poparcie. Jednak pojedyncze przykłady nie wystarczą. Potrzebujemy zdecydowanej większości.

Dlatego bardzo Państwa proszę o pomoc. Mogą Państwo przyłączyć się do akcji dzwonienia do posłów i senatorów, organizacji pikiet w ich regionach, lub wesprzeć naszą pracę finansowo. Każda forma pomocy jest w tej chwili potrzebna! Ufam, że pomoc przyjdzie także od Państwa !

Pozdrawiam
Kinga Małecka-Prybyło
Fundacja Pro - Prawo do życia

PS. Bardzo liczę na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Praca jeszcze nie jest skończona!

Jak nas wesprzeć?

Dotpay

. PLNPaypal

Przelew na konto

 

79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Fundacja Pro - prawo do życia
ul. Grzybowska 37a lok. 25
00-855 Warszawa
Tytułem: Darowizna na cele statutowe - ratujemy dzieciStanisław Krajski : Warto być damą… i dżentelmenem
https://gloria.tv/article/M1eobQddD4tb2mt4FCuZyitUn


POLECAM ! Na Światowych Dniach Młodzieży odbędą się... spotkania dla katolickich gejów i lesbijek!

https://gloria.tv/article/KRNtwKfaqzLn5u3qnLiMCLKx8

TYLKO JEZUS CHRYSTUS "KRÓL" USUNIE Z ŻYCIA ZIEMSKIEGO TAKIE DEWIACJE, A JEŚLI KARD.DZIWISZ NIE CHCE UZNAĆ SWEGO PANA ZA KRÓLA, TO SAM PRZYCZYNIA SIĘ DO PANOWANIA DEMONÓW NA ZIEMI POLSKIEJ. mk​


CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS,CHRISTUS IMPERAT !Temat: Szczesc Boze - Walczmy z Owsiakiem !!!!!!
-----------------------
​  JEST NAM BARDZO ŻAL, ŻE TYLE MŁODZOEŻY NA DZIEŃ DZISIEJSZY MA ZAPEWNIONĄ WIECZNOŚĆ W PIEKLE. CZY RODZICE ICH WIEDZĄ, CO ROBIĄ ICH DZIECI?
Dlaczego w piekle? Bo gdyby w tej chwili coś im się stało, to oczywiście, że PIEKŁO
​. mk


My POLACY - RODZICE, DZIADKOWIE wstydzimy się za Burmistrza Kostrzyna Andrzeja Kunt i marszałek województwa lubuskiego Elżbiete Polak (PO), którzy deklarowali, że wspierają szefa WOŚP:
"W przyszłym roku również będziemy tutaj z tobą",

Dobrze, ze Owsiak i Jemu podobni jeszcze nie decydują w tym kraju - wstydzimy sie za nich.

Przez "Ordo Iuris" i "CitizenGo będziemy chcieli ukrócic
ochydnosci promowane przez Owsiaka zbierając
100 tys podpisów pod inicjatywą obywatelską, która będzie
 rozpatrzona przez Sejm. “Woodstock” bez retuszu i jest „róbta co chceta”!
169 przestępstw, znieważenie policji, a nawet gwałt! - 2016r.
Mimo niezadowolenia organizatora, lubuska Policja czuwała
nad uczestnikami „Przystanku Woodstock”.
W specjalnym komunikacie podano oficjalne dane
na temat odnotowanych zdarzeń:
- policyjne działania związane z zabezpieczaniem
podoperacji „Woodstock” trwały
od 11 lipca od godz. 8.00 do 16 lipca godz. 16.00 -
w tym czasie zarejestrowano łącznie 169 przestępstw:
118 dotyczy zdarzeń narkotykowych;
33 kradzieży – gł. dokumentów i pieniędzy;
3 - nietrzeźwych kierujących;
4 - znieważeń policjanta;
2 - zawiadomień dotyczących zgwałcenia;
2 - kradzieży pojazdów; 1 - rozboju; 2 -
używania środków pirotechnicznych;
1 - uszkodzenia mienia; 1 - wypadku samochodowego;
1 - paserstwa; 1 - kierowania pojazdem
wbrew zakazowi sądowemu. Odnotowano 189 wykroczeń
– m.in. spożywanie alkoholu, nieobyczajne wybryki, kradzieże.
Zatrzymano łącznie 83 osoby.
Brawo!

  PROMOWANIE HARE KRYSZNA

Dlaczego nie daję Owsiakowi – argumenty w punktach


Decyzja należy do normalnych POLAKÓW


Subject: Grzegorz Braun i prof. JR. Nowak - Prawda o tzw. pogromie kieleckim. 70 rocznica prowokacji

https://www.youtube.com/watch?v=eGrufOGL0cI
POLECAM ! Na Światowych Dniach Młodzieży odbędą się... spotkania dla katolickich gejów i lesbijek!

https://gloria.tv/article/KRNtwKfaqzLn5u3qnLiMCLKx8

TYLKO JEZUS CHRYSTUS "KRÓL" USUNIE Z ŻYCIA ZIEMSKIEGO TAKIE DEWIACJE, A JEŚLI KARD.DZIWISZ NIE CHCE UZNAĆ SWEGO PANA ZA KRÓLA, TO SAM PRZYCZYNIA SIĘ DO PANOWANIA DEMONÓW NA ZIEMI POLSKIEJ. mk​


CHRISTUS VINCIT, CHRISTUS REGNAT, CHRISTUS,CHRISTUS IMPERAT !
Piątek, 22 lipca 2016
ŚW. MARII MAGDALENY
Święto
 
 
 
Homilia św. Grzegorza Wielkiego, papieża
 

Gorąco pragnęła Chrystusa


Przyszedłszy do grobu Maria Magdalena nie znalazła ciała Pana. Pomyślała więc, iż zostało zabrane, i doniosła o tym uczniom. Ci przyszli, zobaczyli i przekonali się, że tak właśnie jest, jak im powiedziała niewiasta. Ewangelia mówi o nich dalej: "Uczniowie zatem powrócili znowu do siebie"; i dodaje: "Maria natomiast stała przed grobem płacząc". 
Z tego widać, jak wielką miłością pałało serce Marii, skoro nawet po odejściu uczniów nie odstąpiła od grobu Pana. W dalszym ciągu szukała Tego, którego nie znalazła. Płakała szukając i ogarnięta żarem miłości gorąco tęskniła za Tym, o którym sądziła, iż został zabrany. I stało się, że tylko ta zobaczyła wówczas Jezusa, która pozostała, aby szukać. Dopełnieniem bowiem czynu dobrego jest wytrwałość, według słów Prawdy: "Kto wytrwa do końca, będzie zbawiony". 
Szukała i nie znalazła. Szukała dalej wytrwale i znalazła; tęsknota rosła w miarę upływu czasu, kiedy zaś stała się wielką, osiągnęła cel swoich pragnień. Święta bowiem tęsknota rośnie, gdy nie znajduje przedmiotu swych pragnień. Gdy zaś czekanie usuwa tęsknotę, oznacza to, iż nie była to prawdziwa tęsknota. Taką właśnie prawdziwą tęsknotę przeżywał każdy, kto zdobył prawdę. Dlatego Dawid powiada: "Dusza moja pragnie Boga żywego, kiedyż przyjdę i ujrzę Boże oblicze". Natomiast Kościół w Pieśni nad pieśniami woła: "Zraniona jestem miłością". Zaś nieco dalej: "Omdlewa moja dusza". 
"Niewiasto, czemu płaczesz! Kogo szukasz?" Zostaje zapytana o przyczynę bólu, aby tym bardziej wzrosła jej tęsknota, aby wymieniając imię poszukiwanego, tym większą zapłonęła ku Niemu miłością. 
Mówi jej Jezus: "Mario". Kiedy zawołał: "Niewiasto", nie został rozpoznany; teraz oto woła po imieniu, jak gdyby chciał powiedzieć: "Rozpoznaj, Kto ciebie rozpoznał!" Maria nazwana po imieniu rozpoznaje Stwórcę i natychmiast woła: "Rabbuni", to jest "Nauczycielu"; albowiem Ten, którego szukała na zewnątrz, pouczał ją wewnętrznie, jak należy Go szukać.
 
 
 
Święta Maria Magdalena
Według biblijnej relacji Maria pochodziła z Magdali - "wieży ryb" nad Jeziorem Galilejskim, ok. 4 km na północny zachód od Tyberiady. Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów (Mk 16, 9; Łk 8, 2). Odtąd włącza się ona do grona Jego słuchaczy i wraz z innymi niewiastami troszczy się o wędrujących z Nim ludzi.
Po raz drugi wspominają o niej Ewangeliści pisząc, że była ona obecna podczas ukrzyżowania i śmierci Jezusa (Mk 15, 40; Mt 27, 56; J 19, 25) oraz zdjęcia Go z krzyża i pogrzebu. Maria Magdalena była jedną z trzech niewiast, które udały się do grobu, aby namaścić ciało Ukrzyżowanego, ale grób znalazły pusty (J 20, 1). Kiedy Magdalena ujrzała kamień od grobu odwalony, przerażona, że Żydzi zbezcześcili ciało ukochanego Zbawiciela, wyrzucając je z grobu w niewiadome miejsce, pobiegła do Apostołów i powiadomiła ich o tym. Potem sama wróciła do grobu Pana Jezusa. Zmartwychwstały Jezus ukazał jej się jako ogrodnik (J 20, 15). Ona pierwsza powiedziała Apostołom, że Chrystus żyje (Mk 16, 10; J 20, 18). Dlatego też jest nazywana apostola Apostolorum - apostołką Apostołów, a Kościół przez długie stulecia recytował w jej święto uroczyste wyznanie wiary. Wschód i Zachód, oddając hołd Magdalenie, obchodzą jej pamiątkę tego samego dnia - 22 lipca.

Nie wiemy, co św. Łukasz miał na myśli, kiedy napisał o Marii Magdalenie, że Pan Jezus wypędził z niej siedem złych duchów. Św. Grzegorz I Wielki utożsamiał Marię Magdalenę z jawnogrzesznicą, o której na innym miejscu pisze tenże Ewangelista (Łk 7, 36-50), jak też z Marią, siostrą Łazarza, o której pisze św. Jan, że podobnie jak jawnogrzesznica u św. Łukasza, obmyła nogi Pana Jezusa wonnymi olejkami (J 11, 2). Współcześni bibliści, idąc za pierwotną tradycją i za ojcami Kościoła na Wschodzie, uważają jednak, że imię Maria miały trzy niewiasty nie mające ze sobą bliższego związku. Dotąd tak w liturgicznych tekstach, jak też w ikonografii Marię Magdalenę zwykło się przedstawiać w roli Łukaszowej jawnogrzesznicy, myjącej nogi Pana Jezusa. Najnowsza reforma kalendarza liturgicznego wyraźnie odróżnia Marię Magdalenę od Marii, siostry Łazarza, ustanawiając ku ich czci osobne dni wspomnienia. Marię Magdalenę nieraz utożsamiano także z Marią Egipcjanką, nierządnicą (V w.), która po nawróceniu miała żyć jako pustelnica nad Jordanem.
Kult św. Marii Magdaleny jest powszechny w Kościele tak na Zachodzie, jak i na Wschodzie. Ma swoje sanktuaria, do których od wieków licznie podążają pielgrzymi. W Efezie pokazywano jej grób i bazylikę wystawioną nad nim ku jej czci. Kiedy zaś Turcy zawładnęli miastem, jej relikwie miały zostać przeniesione z Efezu do Konstantynopola za cesarza Leona Filozofa (886-912). Kiedy krzyżowcy opanowali Konstantynopol (1202-1261), mieli przenieść relikwie Marii Magdaleny do Francji, do Vezelay, gdzie do dnia dzisiejszego doznają czci. We Francji jest jeszcze jedno sanktuarium św. Marii Magdaleny, w La Saint Baume, gdzie według legendy miała mieszkać przez 30 lat w jaskini jako pustelnica i pokutnica, kiedy ją w dziurawej łódce na pełne morze wywieźli Żydzi.

Maria Magdalena jest patronką zakonów kobiecych; Prowansji, Sycylii, Neapolu; dzieci, które mają trudności z chodzeniem, fryzjerów, kobiet, osób kuszonych, ogrodników, studentów i więźniów.

W ikonografii św. Maria Magdalena przedstawiana jest według tradycji, która utożsamiła ją z innymi Mariami. Ukazywana w długiej szacie z nakrytą głową; w bogatym książęcym wschodnim stroju lub jako pokutnica, której ciało osłaniają długie włosy; w malarstwie barokowym ukazywana bez odzieży lub półnago. Jej atrybutami są: dyscyplina, instrumenty muzyczne, krucyfiks, księga - znak jej misyjnej działalności, naczynie z olejkiem, kadzielnica, gałązka palmowa, czaszka, włosiennica, zwierciadło.

 
Litanie do Św. Marii Magdaleny
 
Święta Maria Magdalena

Kyrie, elejson! Chryste, elejson! Kyrie, elejson!
Chryste usłysz nas! Chryste wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże...
Duchu Święty, Boże...
Święta Trójco, Jedyny Boże...
Święta Maryjo, Matko Boża, - módl się za nami.
Święta Mario Magdaleno..
Rodząca się na nowo dla łaski Bożej ....
Patronko pokutujących grzeszników ....
Niewiasto ewangeliczna ...
Niewiasto żyjąca miłością wdzięczności za uzdrowienie z niemocy..
Uczennico Chrystusa Pana, porzucająca wszystko dla swego Nauczyciela ....
Uczennico zawsze gotowa spełniać Boże polecenia ...
Niewiasto pełna szczerych uczuć i gotowa do wszelkich poświęceń ...
Wierna niewiasto, umacniająca wątpiących .....
Apostołko Apostołów, zachwycona nauką Mistrza ...
Duszo oddana kontemplowaniu i przeżywaniu Bożej obecności ..
Nauczycielko prostoty i ofiarności w obliczu Boga ...
Uprzywilejowany świadku zmartwychwstania ...
Zwiastunko wielkanocnej radości ....
Któraś bezgranicznie Bogu zaufała...
Któraś została uwolniona przez Chrystusa z opętania przez złego ducha...
Któraś umiłowała życie na pustyni srogo pokutując....
Któraś z wdzięczności do Chrystusa-wyzwoliciela poszła za Nim bez wahania i podziału serca...
Któraś wyróżniała się towarzysząc Panu w Jego wędrówkach ...
Któraś najtroskliwiej odgrywała rolę przewodnią w świecie niewiast ...
Któraś nie odstępowała Jezusa podczas Jego świętej Męki...
Któraś za Nauczycielem dotarła aż na Golgotę ...
Któraś stojąc wytrwale pod Krzyżem wspierała Matkę Bolesną .... 
Któraś wraz z innymi zdejmowała Najświętsze Ciało Jezusa z krzyża...
Któraś pospieszyła pierwsza z posługą w niedzielny poranek do grobu Chrystusa...
Któraś oczekiwała ze łzami miłości Zmartwychwstania Chrystusa...
Któraś nazwała Jezusa swoim Mistrzem i Panem...
Któraś zasłużyła jako pierwsza widzieć chwalebnego Chrystusa ...
Któraś odsłoniła głębię i niepodzielność swojej miłości Boga ...
Któraś oznajmiła Apostołom tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa...
Któraś zasłużyła widzieć Chrystusa jako Zwycięzcę wstępującego do nieba...
Któraś gorliwie głosiła ewangelię Chrystusa
Któraś towarzyszyła świętemu Janowi do Efezu i stamtąd odeszła do nieba ... 
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie,
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami. 

"Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła." 

P: Módl się za nami, Święta Mario Magdaleno.

W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się: Boże, Twój Syn wybrał Marię Magdalenę na pierwszą zwiastunkę wielkanocnej radości, spraw, abyśmy za jej wstawiennictwem i przykładem głosili Chrystusa Zmartwychwstałego i oglądali Go w Twojej chwale. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen


Te badania przesiewowe mogą być śmiertelnie niebezpieczne

Szanowny Czytelniku,

z mojej perspektywy najwygodniej byłoby, abym w ogóle na ten temat nie mówił, ponieważ spodziewam się, że spadnie na mnie fala krytyki, a może nawet ataków.

Jednak stworzyłem Pocztę Zdrowia dlatego, że miałem wrażenie, iż zbyt wiele informacji o ogromnym znaczeniu ukrywanych jest przed społeczeństwem.

I niestety przykładem tego są badania przesiewowe w kierunku raka piersi.

Pozują nago w słusznej sprawie, ale...

Co roku w październiku tysiące ludzi aktywnie zachęca do badań przesiewowych w kierunku raka piersi, z powodu którego w Polsce umiera 5000, a we Francji nawet 11900 kobiet rocznie.

Stowarzyszenia osób chorych, aktorki i piosenkarki bez wahania angażują się w kampanie reklamowe, nawet odsłaniając nagie piersi „w słusznej sprawie”. Inne panie się nie rozbierają, ale zakładają różowe buty sportowe i uczestniczą w biegach ulicznych, jako wyraz poparcia dla badań.

Oto, jak w nieświadomości zbiorowej zaszczepiana jest koncepcja, wedle której mammografia „ratuje życie”.

Wszystko to byłoby wspaniałe, gdyby było... prawdziwe.

Sierpniowe wydanie Naturalnie Zdrowym Być alarmuje, że według najnowszych danych naukowych jest zupełnie odwrotnie!

Zdaję sobie sprawę, że jest to tak sprzeczne z dominującą opinią, że być może właśnie myślisz:

„Niemożliwe! To niemożliwe, aby badania przesiewowe były niebezpieczne…”.

Nie każdy guz nowotworowy rośnie

Guz może przez całe życie pozostać takiej samej wielkości, a niekiedy może nawet zniknąć samoistnie. Cochrane Collaboration (organizacja zrzeszająca 28 tysięcy naukowców, uznawana przez WHO) szacuje, że 30% zdiagnozowanych w mammograficznych badaniach przesiewowych przypadków raka to tzw. przediagnozowanie.

To oznacza, że te kobiety otrzymują informację, że mają raka, a następnie zostają poddane leczeniu, a gdyby nie przediagnozowanie, nadal byłyby w dobrym stanie zdrowia.

Z sierpniowego numeru Naturalnie Zdrowym Być dowiesz się, jakie nieoczekiwane wyniki przyniosło badanie opublikowane w listopadzie 2015 r. w prestiżowym czasopiśmie JAMA (Journal of American Medical Association)

Zostało ono przeprowadzone przez grupę badawczą prof. Richarda Wilso i naukowców z najbardziej prestiżowego uniwersytetu na świecie, tj. z Uniwersytetu Harvarda.

Badanie trwało… ponad 10 lat i obejmowało aż 16 milionów kobiet. Mówimy więc o badaniu niezwykle wysokiej jakości.

Jakie są wnioski? Warto wspomnieć, że są osoby, które określiły je jako „szokujące”.

Szczegółowo opisujemy je w artykule Naturalnie Zdrowym Być. Można je podsumować jednym zdaniem:

Mammografia nie zmniejsza ryzyka zgonu z powodu raka piersi!

Ale to nie wszystko, gdyż jest coś jeszcze... jeszcze groźniejszego!

Dwa inne niezbędne badania

Naukowcy z niezależnego ośrodka Cochrane w Szwecji1 uważają, że korzyści ze zorganizowanego systemu badań przesiewowych jest dużo mniej niż zagrożeń z niego płynących. Według nich, z powodu tych badań rozpoczyna się wiele niepotrzebnych terapii:

„Na 2000 kobiet poddawanych badaniom przesiewowym w ciągu 10 lat, 10 zdrowych kobiet stanie się z powodu tych badań pacjentkami onkologicznymi i będą leczone bez potrzeby”.

„Te kobiety stracą całą pierś lub jej część oraz zazwyczaj otrzymają radioterapię, a czasem także chemioterapię”.

„Poza tym, około 200 kobiet zdrowych otrzyma „fałszywy alarm”. Stres psychiczny przeżywany przez te kobiety w trakcie oczekiwania na wyniki, które mają potwierdzić. czy naprawdę mają raka, oraz stres w trakcie dalszej opieki medycznej może mieć poważne skutki ”.

Mimo to, z powodu nadmiernie rozpowszechnionej wiary w te badania, wiele osób nie chce spojrzeć prawdzie w oczy.

Jedno proste pytanie może sprawdzić, co naprawdę wiesz o badaniach przesiewowych w kierunku raka piersi. My stawiamy to pytanie wprost. Możesz sprawdzić, czy ośmieliłbyś się je zadać komuś w Twoim otoczeniu…

Powiemy także, że zanim rozważy się poddanie badaniom przesiewowym, należy samodzielnie wykonać dwa absolutnie niezbędne badania.

Zamieszczone w sierpniowym numerze miesięcznika Naturalnie Zdrowym Być opracowanie jest bardzo ważne dla wszystkich kobiet, które stoją przed wyborem badań przesiewowych.

Wedle mojej wiedzy jest to najbardziej kompletna synteza licznych badań z tego zakresu, jakie ukazały się w ostatnich latach. Nasze opracowanie jest obiektywne i bezstronne.

Ale to nie wszystkie zaskakujące (a niezwykle istotne dla Twojego zdrowia) informacje, o których dowiesz się z sierpniowego wydania Naturalnie Zdrowym Być.

Czy wiesz, że...

Wszystko zaczyna się w jelitach: tam buduje się dobre zdrowie, ale także tam zdrowie się psuje.

Dlatego właśnie trzeba wspomóc jelita, aby stały się mocniejsze.

11 produktów, aby zregenerować Twoje jelita

Pozwól, że króciutko wyjaśnię.

Mikroorganizmy zasiedlające przewód pokarmowy (bakterie, drożdże, grzyby, wirusy), żyjące w równowadze dynamicznej, nazywamy „mikrobiotą”.

Mikrobiota wykonuje ważne zadania:

 • syntetyzuje niektóre witaminy (np. witaminę K),
 • umożliwia wchłanianie składników mineralnych,
 • kontroluje układ odpornościowy (70% komórek tego układu znajduje się w jelicie),
 • reguluje nastrój (jelita są bezpośrednio powiązane z centralnym układem nerwowym poprzez nerw błędny).

Podstawa (dobrego) zdrowia

Czytając sierpniowy numer Naturalnie Zdrowym Być dowiesz się, że prawdopodobnie to właśnie różnorodność populacji bakterii jest podstawą naszego zdrowia.

Im uboższa jest mikrobiota, tym większe ryzyko otyłości i związanych z nią powikłań (cukrzycy, przewlekłego zapalenia itd.)2.

Najbogatsze i najstabilniejsze mikrobioty obserwujemy u osób, które spożywają bardzo różnorodne produkty bogate w błonnik3.

Poza tym, zachwiana równowaga między różnymi rodzajami bakterii zwiększa przepuszczalność jelit, przez co zamienia się ono w przepuszczalne sito, co z kolei wiąże się z wieloma innymi chorobami:

 • chorobami zapalnymi jelit4,
 • alergią i egzemą 5,
 • cukrzycą typu 16,
 • reumatoidalnym zapaleniem stawów 7,
 • schizofrenią8 itd.

Aby utrzymać zdrowe jelita, należy przede wszystkim spożywać żywność bogatą w rozpuszczalny błonnik (szczegóły podajemy w artykule na stronie 22).

Jednak jeśli cierpisz na dolegliwości trawienne, to nie wystarczy. W takim przypadku należy:

 • Zażywać L-glutaminę, suplement diety, w ilości od 5 g do 10 g dziennie, w podzielonych dawkach w ciągu dnia.
 • Zażywać następujący suplement diety: błonnik w 100% rozpuszczalny, fruktooligosacharydy (FOS) lub galaktooligosacharydy (GOS). Jednak uważaj, jeśli masz nietolerancję FODMAP. Dowiesz się, że w takim przypadku można zastosować inny błonnik (szczegóły w artykule).
 • Zażywać następujący suplement diety: probiotyki (żywe bakterie), które pozwolą w krótkim czasie wytworzyć duże ilości krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych.

Artykuł w Naturalnie Zdrowym Być pomoże zrozumieć, jaka jest różnica między probiotykami, prebiotykami i synbiotykami, a przede wszystkim pomoże Ci wybrać najbardziej dopasowany produkt z referencyjnej listy 11 suplementów diety.

W sierpniowym numerze także:

Otyłość: czy trzeba się zgodzić na operację?

Tradycyjne leczenie otyłości (czyli stanu, gdy Wskaźnik Masy Ciała wynosi powyżej 30) łączące dietę i sport ma pewne ograniczenia. W przypadku osób otyłych prawdopodobieństwo uzyskania prawidłowej wagi przy zastosowaniu tego leczenia wynosi tylko 1 na 10009.

Dlatego wiele osób otyłych wybiera operację, zwaną „operacją bariatryczną” (np. założenie opaski na żołądek, sleeve gastrectomie lub by-pass), która daje naprawdę imponujące efekty i pozwala wrócić do bardziej aktywnego życia, zwłaszcza życia społecznego, uczuciowego i seksualnego.

Jednak operacja wiąże się także z bardzo poważnymi zagrożeniami.

Dowiesz się, że przede wszystkim trzeba wybrać właściwy rodzaj operacji. W artykule Naturalnie Zdrowym Być opisujemy szczegóły. W uproszczeniu można powiedzieć, im bardziej złożona operacja, tym jest skuteczniejsza. Opaska na żołądek pozwala stracić średnio „tylko” 20 kilogramów w ciągu pierwszych dwóch lat. Po operacji by-pass utrata wagi jest rzędu średnio 45 – 50 kilogramów.

Uraz związany z tego typu operacjami może okazać się bardzo poważny. Wyniki badań są zatrważające. Badanie na grupie 8000 pacjentów, którym założono opaskę na żołądek, wykazało, że ryzyko samookaleczenia wzrosło dziesięciokrotnie, a ryzyko popełnienia samobójstwa wzrosło czterokrotnie.

Dlatego, zanim osoba zdecyduje się na operację, należy podejść do tego tematu z niezwykłą ostrożnością. Przede wszystkim należy pamiętać, aby oprócz operacji zapewnione było wsparcie dietetyczne, a także wsparcie psychologiczne. Mamy dość radykalną sugestię, którą podajemy na koniec artykułu.

W sierpniowym numerze Naturalnie Zdrowym Być także:

 • Chroniczne bóle: dwa zestawy ćwiczeń core stability dla stabilności stawów. Jeśli dopiero je zaczynasz, nie ma potrzeby zbyt długich ćwiczeń. Wykonuj raczej krótkie (od 10 do 30 sekund), za to regularne sesje, korzystając ze zdjęć zamieszczonych w artykule (na stronie 14).
 • Gemmoterapia: czy pączki roślin naprawdę mogą leczyć? Wyciągi z pączków roślin opanowały sklepowe półki z suplementami diety. Co o nich myśleć? A przede wszystkim, na jakie choroby są wskazane? Łącząc wybrane pączki, uzyskujemy bardzo ciekawe możliwości, zwłaszcza jeśli cierpisz na egzemę, lęki lub alergie (więcej na stronie 10).
 • Moment śmierci. Czytając zadziwiającą wypowiedź lekarza z zakresu opieki paliatywnej, dowiesz się, że dokładny moment śmierci być może wcale nie jest przypadkowy. Dowiesz się, że istnieje 6 etapów, aby zakończyć żałobę (a nie 4 etapy, jak zwykło się sądzić). Przeczytasz o tym na stronie 18.
 • Żyć w dobrym zdrowiu... ponad 110 lat. Amerykanka Susannah Mushatt Jones i Włoszka Emma Morano łączyło coś bardzo wyjątkowego: obie dożyły 116 lat. Pytane o swoją długowieczność tłumaczyły ją tym samym: przez całe życie co rano jedzą jajka. Dowiesz się jednak, że sekretem każdej z nich był inny sposób przygotowywania jajek. Przeczytasz o tym na stronie 116.

W numerze ponadto:

 • Kamienie nerkowe: uważaj na suplementację wapnia.
 • Czarnuszka siewna poprawia płodność u mężczyzn.
 • Niedoczynność tarczycy i wole: czy brakuje Ci witaminy A (pięć oznak, które o tym świadczą).
 • Bezsenność: metoda zasypiania o ustalonej porze, inspirowana tym, jak sypia ludność Namibii i Boliwii.
 • Zbyt częste mycie i stosowanie środków higieny może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Tak wiele ważnych tematów znajdziesz w sierpniowym numerze, jeśli tylko zdecydujesz się zostać Czytelnikiem Naturalnie Zdrowym Być.

Uwaga!

Dodatkowo po zaprenumerowaniu miesięcznika otrzymasz w prezencie kompendium: „Rak – wszystkie naturalne rozwiązania”.

Prezent: książka „Rak – wszystkie naturalne rozwiązania”

Przeczytasz w niej o wyspie „antyrakowej” i dowiesz się:

 • jakie pożywienie zapobiega rozwojowi nowotworów;
 • jak spowodować „samobójstwo” komórek rakowych;
 • jak oczyścić i odtruć Twój organizm;
 • jak się odżywiać podczas przyjmowania chemii;
 • jakie badania krwi wskażą, czy masz zwiększone ryzyko zachorowania na raka.

Ponadto poznasz całą prawdę o fitoestrogenach, a także wszystko, o czym musisz wiedzieć, gdyby lekarz kiedykolwiek powiedział Ci, że cierpisz na raka piersi lub raka prostaty.

Zebrane i przygotowane przez ekspertów informacje pomogą Ci zapobiec wystąpieniu choroby nowotworowej, ale i wskażą, jak żyć z rakiem i go pokonać. Dziś rak przestał już być synonimem kresu życia.

Tę książkę otrzymasz – w prezencie – wraz z prenumeratą Naturalnie Zdrowym Być.

Nie podejmujesz żadnego ryzyka

Dokonując prenumeraty Naturalnie Zdrowym Być, nie podejmujesz żadnego ryzyka. Gdybyś – z jakiegokolwiek powodu – nie był zadowolony z prenumeraty, możesz w dowolnym momencie z niej zrezygnować, powiadamiając nas o tym mailowo na adres kontakt@pocztazdrowia.pl. Zostaną Ci wówczas zwrócone pieniądze za wszystkie niewysłane jeszcze numery.

Jednak to nie wszystko...

Dokonując prenumeraty do 22 lipca br., do godziny 23:59,

możesz w ramach oferty powitalnej między innymi:

 • skorzystać z wyjątkowego rabatu.
 • PLUS otrzymać bezpłatnie książkę: „Rak – wszystkie naturalne rozwiązania”.

Jest to oferta ograniczona czasowo (obowiązuje tylko do 22 lipca br., do godziny 23:59), więc najlepiej skorzystaj z niej jeszcze dziś.

…Zostało tylko kilka dni, żeby zamówić prenumeratę miesięcznika Naturalnie Zdrowym Być wraz z najnowszym numerem.

Kliknij, aby sprawdzić warunki prenumeraty

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

PS Pozostało Ci niewiele czasu: tylko do najbliższego piątku, 22 lipca, do północy, żeby w zarezerwować nowy numer Naturalnie Zdrowym Być w wersji elektronicznej lub papierowej, do wyboru, na specjalnych, bardzo korzystnych warunkach tylko dla Czytelników Poczty Zdrowia.

Źródła:

1) Gøtzsche PC1, Nielsen M.,Screening for breast cancer with mammography, Cochrane Database Syst Rev. 2011 Jan 19;(1):CD001877.

2) Emmanuelle Le Chatelier et a.- Richness of human gut microbiome correlates with metabolic markers - Natur 500, 541–546 (29 August 2013) doi:10.1038/nature12506

3) Julien Tap, Jean-Pierre Furet, Martine Bensaada, Catherine Philippe, Hubert Roth, Sylvie Rabot, Omar Lakhdari, Vincent Lombard, Bernard Henrissat, Gérard Corthier, Eric Fontaine, Joël Doré et Marion Leclerc - Gut microbiota richness promotes its stability upon increased dietary fibre intake in healthy adults - Environmental Microbiology, en ligne le 3 septembre 2015. DOI: 10.1111/1462-2920.13006

4) Frank DN, St Amand AL, Feldman RA, Boedeker EC, Harpaz N, Pace NR. Molecular-phylogenetic characterization of microbial community imbalances in shuman inflammatory bowel diseases. Proc Natl Acad Sci U S A. 2007 Aug 21;104(34):13780-5. Epub 2007 Aug 15.

5) Noverr MC, Huffnagle GB. The 'microflora hypothesis' of allergic diseases. Clin Exp Allergy. 2005 Dec;35(12):1511-20.

6) Vaarala O - Human intestinal microbiota and type 1 diabetes. Curr Diab Rep. 2013 Oct;13(5):601-7. doi: 10.1007/s11892-013-0409-5.

7) Jose U. Scher and Steven B. Abramson - The microbiome and rheumatoid arthritis - Nat Rev Rheumatol. 2011 Aug 23; 7(10): 569–578.

8) Drexhage RC, Weigelt K, van Beveren N, Cohen D, Versnel MA, Nolen WA, Drexhage HA. Immune and neuroimmune alterations in mood disorders and schizophrenia. Int Rev Neurobiol. 2011;101:169-201. doi: 10.1016/B978-0-12-387718-5.

00007-9.

9) Fildes A, Charlton J, Rudisill C, Littlejohns P, Prevost AT, Gulliford MC. Probability of an Obese Person Attaining Normal Body Weight: Cohort Study Using Electronic Health Records. Am J Public Health. 2015 Sep;105(9):e54

   "UKRAINA" W CZASIE WOJNY I TERAZ​......

 
 
To była jedna z największych zbrodni w nowożytnych dziejach ludzkości. Skala bestialstwa i brutalności nie miała sobie równych. Śmierć poniosło ponad 200 tys. Polaków. Dokładnej liczby nie znamy, gdyż trzeba do niej dodać ludność zastrzeloną podczas próby przekroczenia granicy z Generalną Gubernią oraz tych, którzy w obawie przed pogromem dobrowolnie zgodzili się na wyjazd do niewolniczej pracy w III Rzeszy.

Nigdy nie doszło do rozliczenia tej tragicznej historii, a dzisiejsze władze zarówno Polski jak i Ukrainy przedkładają obecne cele polityczne nad godność i pamięć ofiar. W efekcie u naszych wschodnich sąsiadów odradza się kult Stiepana Bandery, a w Polsce narasta poczucie krzywdy i niesprawiedliwości.

Jak doszło do rzezi na Wołyniu, jaki był jej przebieg i co ona dziś dla nas oznacza opowiada dr Lucyna Kulińska - wybitna badaczka losów Polaków na Kresach oraz zbrodniczej działalności nacjonalistycznych organizacji ukraińskich.
 


 Judaizm i Pan Jezus i Matka Boska

Czy Pan Jezus i Matka Boska byli Żydami? [Tuba Cordis 26 I A.D. 2014]

 

https://gloria.tv/video/ioigBgrSeb2Z4cM4nPxu6gGCH
 
 

Judaizm odrzuca Chrystusa jako Mesjasza

 
https://gloria.tv/video/zP2DLY3Fgqw21NfPpQVku6CKW
Środa, 20 lipca 2016
BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA
 
 
Z dzieła Tutelaris Silesiae
 

Swoim nieskalanym życiem pociągnął ludzi do Boga

Czesław, narodowości polskiej, otrzymał w Rzymie habit zakonny z rąk świętego Dominika razem ze świętym Jackiem i zasłynął w Polsce, a szczególnie na Śląsku, wieloma znakami i cudami. On to właśnie około 1241 roku, kiedy nawała Tatarów grasowała po Polsce i Śląsku, znajdując się w grodzie sławetnego miasta Wrocławia, razem z innymi wierzącymi w Chrystusa swoimi modlitwami wspaniale obronił miasto przed szaleństwem wrogów. Przy jego czcigodnym grobie dotknięci różnymi chorobami odzyskują na wezwanie jego imienia i dzięki jego zasługom zdrowie, dając przy tym w różnoraki sposób wyraz swojej wdzięczności. 
Śląsk zasłużył sobie u Boga na ten dar, by posiadać Czesława, chwalebnego wyznawcę Chrystusa. Nie można było dać Śląskowi nic bardziej miłego, potrzebnego i Boskiego. Podobnie jak z oceanu, jak powiadają, wychodzi słońce, tak Czesław na kształt jaśniejącej gwiazdy przyszedł z Polski, aby zajaśnieć nie tylko nad Wrocławiem, ale nad całym Śląskiem. Swoim nieskalanym i niebiańskim życiem pociągnął zagubionych ludzi do godziwych i dobrych obyczajów, uczciwych zaś i zacnych zagrzewał kazaniami. Swoimi modlitwami wyświadczył Wrocławowi wiele dobra. 
Jest on przykładem wszelkich cnót. Zacnością swego życia i głoszeniem Ewangelii odwrócił od nieprawości i zbrodni niemało ludzi występnych i niegodziwych, a skłonił ich ku miłowaniu Chrystusa i gorliwości w pobożnym życiu. Wielu również pociągnął do życia zakonnego. Kiedy napominał, jego słowa tchnęły łagodnością. A kiedy sławił cnoty, z jego ust promieniowała wielka mądrość i dar wymowy. Stąd też nie tylko pracował skutecznie dla własnego zbawienia, ale również, dzięki swoim słowom i przykładom, dla zbawienia niemałej liczby innych ludzi. On jest heroldem zbawienia i świadkiem Chrystusa, tym, który "dał świadectwo Prawdzie". 
Jeżeli przystało zakonnikowi odznaczać się cnotą, dojrzałymi uczynkami i łaską z niebios, to wszystko znaleźć można u błogosławionego Czesława, który w samej rzeczy jest godny wielkiej sławy. Wszechpotężny Bóg nie przestaje go przyozdabiać wielkimi cudami, których z dnia na dzień przybywa coraz to więcej.
 
Błogosławiony Czesław
Czesław urodził się około roku 1180 w Kamieniu Opolskim. Miał być krewnym św. Jacka. Wydaje się raczej mało prawdopodobne - co przekazują legendy - że studiował w Pradze, Paryżu i Bolonii i że miał studia uwieńczyć podwójnym doktoratem z teologii i prawa kanonicznego. Wiemy tylko, że należał obok św. Jacka Odrowąża i Hermana Niemca do księży z otoczenia biskupa krakowskiego, Iwona Odrowąża. Miał zajmować stanowisko kustosza kolegiaty sandomierskiej. Gdyby tak było, wskazywałoby to na rycerskie (szlacheckie) pochodzenie Czesława, gdyż wówczas tylko takich przyjmowano do kapituły.
Jako kapłan diecezjalny w 1220 lub 1221 r. wstąpił do dominikanów. Habit otrzymał z rąk samego św. Dominika. W roku 1222 roku przybył z innymi współbraćmi, w tym ze św. Jackiem Odrowążem, do Krakowa. Tam przyjął ich uroczyście Iwo Odrowąż w otoczeniu kleru i ludu. Pierwsi dominikanie zamieszkali w Krakowie, oddając się pracy kaznodziejskiej i duszpasterskiej. W roku 1225 biskup Pragi zaprosił dominikanów do stolicy Czech. Wysłano tam Czesława z kilkoma ojcami. Czesław stał się więc założycielem rodziny dominikańskiej na ziemi czeskiej.
Po założeniu klasztoru w Pradze (1225) udał się do Wrocławia. Tamtejszy biskup, Wawrzyniec, powitał go niemniej ciepło, jak to w Krakowie uczynił Iwo. Dominikanie otrzymali parafialny kościół św. Wojciecha. Zachował się do dzisiaj dokument przekazania świątyni z 1 maja 1226 r. Tam Czesław pozostał jako przeor do roku 1231, kiedy to został przez kapitułę wybrany na prowincjała (1233-1236). Jako prowincjał brał udział w kapitule generalnej w Bolonii i w kanonizacji św. Dominika w Rzymie (1234). Po złożeniu urzędu pozostał nadal przeorem w klasztorze wrocławskim, aż do swojej śmierci (ok. 1242).
Jan Długosz przytacza barwną legendę, jak Czesław swoją modlitwą uratował Wrocław od najazdu Tatarów i całkowitego zniszczenia w roku 1241. Kiedy miasto zostało zajęte przez najeźdźców, część wrocławian postanowiła bronić się poza murami obronnego grodu. Czesław był duszą całej obrony, podobnie jak bł. Sadok w Sandomierzu, a później ks. Augustyn Kordecki podczas oblężenia Jasnej Góry. Podanie głosi, że Czesław modlił się o ocalenie miasta wychodząc często na jego wały i zachęcając dzielnych obrońców do oporu. Gdy Wrocław wyszedł obronną ręką z tej wojennej zawieruchy, mieszkańcy przypisywali uratowanie miasta modlitwom i wstawiennictwu Czesława, którego wiara złamała siły nieprzyjacielskie. Należy to uważać raczej za legendę, gdyż Wrocław został poważnie spalony właśnie w 1241 r. przez Tatarów. W innych zaś latach Mongołowie tak daleko już nie podeszli.

Błogosławiony Czesław

Według tradycji wrocławskiej Czesław miał umrzeć 15 lipca 1242 r. Datę tę przyjmuje tradycja dominikańska. Zaraz po śmierci odbierał cześć jako święty. Nad jego grobem w kościele dominikanów we Wrocławiu wystawiono niebawem ołtarz. Cześć od dawna mu oddawaną zatwierdził papież Klemens XI 18 października 1713 roku. Ciało bł. Czesława spoczywa w dominikańskim kościele św. Wojciecha w osobnej kaplicy. Kiedy w czasie zdobywania Wrocławia w roku 1945 cały kościół legł w gruzy, zachowała się jedynie kaplica z relikwiami bł. Czesława. Jest on patronem Wrocławia.


W ikonografii przedstawiany z kulą ognistą lub ze słupem ognia nad głową, który według tradycji ukazał się podczas oblężenia Wrocławia przez Tatarów. To niecodzienne zjawisko spowodowało ich odwrót. Atrybutami Błogosławionego są: krzyż misyjny, kielich, otwarta księga Ewangelii, laska pielgrzyma, lilia, monstrancja, puszka z komunikantami, różaniec.
 
 
 
 
 
 
Litania do Błogosławionego Czesława
 
 
 
 

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson,
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami!
Synu odkupicielu, Boże, zmiłuj się nad nami!
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami!
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami!

Święta Mario, Bogarodzico - módl się za nami!

Błogosławiony Czesławie, święty nasz rodaku - módl się za nami!
Błogosławiony Czesławie, odważny wyznawco wiary katolickiej,
Błogosławiony Czesławie, ozdobo i chlubo Śląska i całej Polski,
Błogosławiony Czesławie, obrońco i orędowniku nasz przed Bogiem,
Błogosławiony Czesławie, pobożny krzewicielu czci Matki Bożej,

Błogosławiony Czesławie, założycielu klasztorów kaznodziejskich,
Błogosławiony Czesławie, misjonarzu nawracający błędnowierców i grzeszników,
Błogosławiony Czesławie, Wspaniały kwiecie czystości,
Błogosławiony Czesławie, mistrzu życia wewnętrznego i czynnego,
Błogosławiony Czesławie, wzorze poświęcenia i cnót bohaterskich,

Błogosławiony Czesławie, pogromco złych nałogów,
Błogosławiony Czesławie, robotniku Boży, pracujący dla dobra ludzkości,
Błogosławiony Czesławie, szczodrobliwy żywicielu ubogich,
Błogosławiony Czesławie, pocieszycielu smutnych i nieszczęśliwych,
Błogosławiony Czesławie, lekarzu chorych na duszy i ciele,

Błogosławiony Czesławie, gorliwy nauczycielu i wychowawco młodzieży,
Błogosławiony Czesławie, siewco kultury chrześcijańskiej,
Błogosławiony Czesławie, roztropny gospodarzu w sprawach doczesnych i wiecznych,
Błogosławiony Czesławie, cudowny wybawco miasta Wrocławia,
Błogosławiony Czesławie, niebieski opiekunie Ojczyzny naszej,

któryś częstą modlitwą łączył się z Bogiem,
któryś oddawał się pokucie i umartwieniu,
któryś panował nad sobą i był pełen pogody,
któryś wnikał w położenie bliźnich dla niesienia im pomocy,
któryś szedł wytrwale drogą prawdy i przeciwności,

abyśmy pracowali nad ulepszeniem i zbawieniem duszy,
abyśmy się strzegli pychy, chciwości i samolubstwa,
abyśmy unikali grzechów i wszelkiej podłości,
abyśmy byli zgodnym, rozważnym, wiernym Bogu narodem,

abyśmy się strzegli bezbożności i barbarzyństwa,
abyśmy sumiennie spełniali swe obowiązki,
abyśmy przeszli życie dobrze czyniąc,
abyśmy z Tobą Boga wiekuiście chwalili.

PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓL, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓL, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Módl się za nami błogosławiony Czesławie, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:

Czcigodny nasz rodaku, Błogosławiony Czesławie, Orędowniku i Patronie, błagaj Wszechmocnego Boga, abyśmy doskonalili ducha naszego, byli jak najbardziej rozważnym, obowiązkowym, uczciwym, zgodnym, zawsze wiernym Bogu narodem!

Módl się za nami, żeby rychło zabliźniły się nasze rany przez wojnę narodowi naszemu zadane, aby nad Polską i całą ludzkością jaśniała tęcza sprawiedliwego i trwałego pokoju. AmenTemat: Jaka jest prawdziwa wiara Donalda Trampa?
http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/item/3333-jaka-naprawde-jest-wiara-donalda-trumpa-paula-white-ujawnia.htm

​Na świecie nie ma rozdziału polityki od religii. Pan Bóg jest politykiem także, bo:
- król Jan Sobieski zwyciężył (politycznie) Turków, gdyż poprosił Niebo (religia) i Pan Bóg uczynił  
  cud zwycięstwa Polaków nad Turkami     

- w 1920 r. rząd polski uległ najeźdżcom Rosyjskim wielotysięcznym (polityka) a Matka Boża powiedziała
   NIE - Bóg musi zwyciężyć (religia)
i cudownie ocaliła Warszawę i Polskę całą (religia)​

 
            
 MATKA BOŻA SZKAPLERZNA 16 lipiec 2016r.

     
 
    Mateńko Boża z Góry Karmel- bardzo prosimy o Błogosławieństwo Twoje dla Polski.
 
Matka Boża Szkaplerzna z Góry Karmel.

            Wy Polacy: Mój - Nasz narodzie wybrany jesteście ciągle poniewierani.
                      Nieustająco was bronimy i waszym wrogom szkodzimy.
        Jaka szkoda, że ciągle Mnie wywyższa i Jana Pawła II - Zakon Redemptorystów,
       a nie zauważa Mego Syna Jezusa Chrystusa Króla, który brzydzi się ich zamysłów. 
   Oni są w większości fałszywymi duchownymi, gdyż uwierzyli Knesetowi, a nie Jezusowi Królowi.
                            Ja nieustannie boleję i płaczę, i do ich serc kołaczę.
     Ja nie jestem Bogiem, lecz Mój Syn, który gdy będzie KRÓLEM nie policzy ich win.
          Niech czym prędzej zwracają się do Mego Syna Jezusa Chrystusa Króla,
                                bo niedługo mieć będziecie wojenną awanturę.
     A wtedy, to już nikt wam nie pomoże, gdyż Bóg Ojciec jest obrażony na wasze Zakony.
            Tak dużo CUDÓW u was uczyniłam, ale to Boga Ojca z płaczem prosiłam.
               Pamiętajcie - Bóg Wszechmogący w Trójcy Przenajświętszej Jedyny 
                                 zna wasze myśli, zamysły, pomysły i czyny,
     ale gdy Syn będzie wywyższony na KRÓLA - nie policzy żadnej waszej winy. Wasza Matka".
 
      Uważam, że jeśli takich pięknych słów Matki Bożej Królowej zachęcającej do Pokoju w Polsce i na świecie nie posłuchają
​B​
iskupi i
​R​
ząd to już są prawdziwie demoniczni i wybierają dla siebie piekło jak Hlond a dla Polski i świata zgubę i zniszczenie bezpowrotne. mk.
 
Matka Boża​: 
 
Nie możecie Mieczysławie niczego zarzucać, bo ona jest posłuszna Duchowi Świętemu, który kieruje jej myślami i ręką, a gdy dyktuje jej słowa Jezus Chrystus to wasze oszustwa są dla niej udręką.
 
 ​
Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej 
Bogarodzico Dziewico! Królowo Szkaplerza świętego i Matko nasza! Nieustannie przywołujesz nas do Siebie. 
 Pani i Królowo nasza! 
Jak niegdyś przez dar Szkaplerza świętego ocaliłaś swój umiłowany Zakon Karmelitański od rozbicia i upadku, a nam wszystkim dałaś znak szczególnej opieki, tak dzisiaj stań na drogach ludzkości odchodzącej od Boga, jako znak pojednania i ratunku dla świata. Bądź ocaleniem dla całej ziemi, Kościoła i naszego narodu. Odnów znaki i powtórz cuda! Otrzyj łzy cierpiącym, ochraniaj niewinność dzieci, broń wiary świętej w sercach młodzieży; rodzinom naszym uproś pokój i miłość wzajemną i ducha ofiary! Naszej całej Ojczyźnie, którą tak bardzo umiłowałaś, błogosław od tronu Twej łaski. Niech będzie pociechą dla Twego Serca. Wyjednaj nam dar wytrwania w wierze ojców naszych, byśmy Cię mogli chwalić teraz i w wieczności. Amen
​.​
 Wizytówka RCHK_1

Komunikat techniczno organizacyjny

LIPIEC 2016 r.

  

 1. Serwer 100GB koszt 615,00 - jest już opłacony do 06/2017

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę i to dzięki Wam mogłem w terminie uregulować tą płatność. Bóg zapłać 

  

2. Jest jeszcze do opłacenia drugi serwer na home.pl, cena wg faktury proforma to 1601,46 zł, z terminem płatności 23 lipca br. jest to wysoka opłata, a po roku ta opłata może być znów większa.

  

Dlatego powstał pomysł, aby uruchomić własny serwer tym bardziej, że firma orange.pl udostępnia światłowód 600 MB/s na naszej posesji, oczywiście to przedsięwzięcie łączy to się z dodatkowymi kosztami.

  

Jednorazowy koszt wydajnego serwera to wydatek minimum 3500 zł, 1/3 tej kwoty jest już uzbierana z dotychczasowych waszych darowizn na rzecz Radia Chrystusa Króla, jednak brakuje jeszcze około 2/3 tej kwoty.

  

Aby można było uruchomić taki serwer dla potrzeb naszego radia potrzebna jest Wasza pomoc, mamy mało czasu, termin ważności dotychczasowego serwera upływa 23 lipca br.

  

Do tego dnia musimy zapłacić za serwer, albo kupić i postawić nasz serwer, musimy przenieś domeny i przenieść materiały audio i video z wynajmowanego serwera home.pl i innych na nasz serwer w siedzibie naszego radia.

  

Nasze materiały audio i video są rozsiane po różnych serwerach na całym świecie, a ich objętość to około 400 GB, które chcemy zgromadzić w jednym miejscu na jednym serwerze w siedzibie naszego radia.

  

Serdecznie pozdrawiam

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie

Krzysztof z Łodzi

  

----------------------------------------------------------------------------------------

  

Jeśli uważasz, że to radio jest dla ciebie i ma przyszłość

podaje konta bankowe, na które można przysłać ofiarę:

  

Właściciel konta:

Krzysztof Kaczmarek, 93-342 Łódź

Konto w Banku Pocztowym:

23 1320 1537 3525 3369 3000 0001

Kod SWIFT dla zagranicy:

POCZPLP4

Numer rachunku z kodem IBAN

PL 23 1320 1537 3525 3369 3000 0001

Adres BANKU dla zagranicy:

Bank Pocztowy,

85-959 Bydgoszcz,

ul. Jagiellońska 17

Tytułem:

Darowizna

  

WYDRUKUJ TRADYCYJNY PRZEKAZ

  

albo skorzystaj przez

 

clip_image001

  

Moje konto PayPal: krzysztof_z_lodzi@onet.pl

  

Możesz wpłacić dowolną walutą

obsługiwaną przez PayPal-a.

  

Jeśli wybierzesz opcje KREWNI/ZNAJOMI to wyślesz pieniądze bez prowizji i cała kwota dotrze do mnie.

 

 O wysłanej darowiźnie poinformuj nas: radio@radiochrystusakrola.pl

  

 Za wszelkie dobrowolne ofiary,

Bóg zapłać. Krzysztof z Łodzi
Christopher A. Ferrara : Pierwszy demotyczny papież [w historii] gorszy maluczkich

https://gloria.tv/article/oQQf5fSMPXbz1BqoZzfZY2a1B
______________________


FRANCISZEK : ” Chcę być echem i rzecznikiem najgłębszych pragnień ludów tubylczych”

https://gloria.tv/video/5W63ihReUYEU2ovZTnugiYCK6

Sobór Watykański II i Trzecia Tajemnica Fatimska

https://www.youtube.com/watch?v=WHjKCfuq9fU
 

ELITY ŻYDOWSKO-POLSKIE - KTO NAPRAWDĘ RZĄDZI POLSKĄ?

 https://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8
 

Jakiej narodow. są tzw. elity w Polsce: Kopacz, DuDa, sędziowie, PKW, politycy, celebryci,,aktorzy ?

 
 
 https://www.youtube.com/watch?v=_M2_adOOkMM

BARDZO PROSIMY KAPŁANÓW, ABY POMOGLI WIERNYM I POŁĄCZYLI WSZYSTKICH RÓŻACEM ....​ Temat: Matka Boża prosi - aby milion Polaków odmawiało różaniec, aby uratować Polskę!
https://gloria.tv/video/KN3adgNSMtfP2jZkY3aqrEh6f


przepiękna Matka BOża z Góry Karmel
https://gloria.tv/video/SwYRiMs97KWd4vYRouKyxXWuE


ks. Jacek Międlar - niesamowity patriota
​ ​
obejrzyjcie koniecznie 5 minut w obronie ks.Jacka
​ 
https://gloria.tv/video/56o3BffsQtxc4nE2MhrZ9oRQg

a tu właśnie to piękne kazanie, ponieważ w obronie Polski to oczywiście    niektórym się nie podoba
https://www.youtube.com/watch?v=othqEDU2zl8


co Islam da Europie ?
https://gloria.tv/video/wFkyQKLkFiYP299sbLjWtHPzB

ważne - Politycy nie są zwolnieni z przestrzegania prawa Bożego  tylko 1,5 minuty -

https://gloria.tv/video/2AkzMhQ5Vy5o4mJTkfqkxVZ2u
        ​
..
PRAWDZIWE oblicze przystanku WOODSTOCK


​       OTO MŁODZIEŻ W POLSCE, ALE CZY POLSKA?  OTO PRZYSZŁOŚĆ POLSKI I ŚWIATA !!!
  Dlaczego nie reaguje od kilku lat rząd w Polsce? Czy zależy im, aby taka przyszłość Polski była?
 DLACZEGO NIE ALARMUJĄ BISKUPI DO RZĄDU - CZY TAKA MŁODZIEŻ IM SIĘ PODOBA? LUBICIE TO?
   Dlaczego tego demona Owsiaka nikt nie uka
rz​
e? To komu zależy - jakim władzon, żeby Polacy byli        ciągle pijani, a po pijanemu
​,​
aby zabijali się, aby Po
​l​
ska nie rozwijała się, aby ....umierała.
Cały Episkopat powinien tam być i nawracać odszczepieńców, bo po to ich powołał Pan Bóg, a oni milcząc akceptują grzech młodzieży, bo nie ma ich tam. W kościołach nie ma biskup​ów,
​ 
u Owsiaka nie ma biskupów, to gdzie są? Jezusa Chrytusa nie chcą uznać KRÓLEM, bo porządek szybko by zrobił z młodzieżą...... i z biskupami. Nie bójcie się o swoje stołki - Jezus Chrystus KRÓL zmieniłby wasze serca na dobre, miłosierne i sprawiedliwe - prawdziwie apostolskie.
​TO PRAWDA, NAJBARDZIEJ RODZICE SĄ WINNI ZA WYCHOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY, ALE ONI BARDZIEJ OBCYCH SŁUCHAJĄ. RODZICE POWINNI BYĆ WZOREM DLA SWOICH DZIECI - TO JAKIM SĄ WZOREM?
mk.
                
----------------------------

Wyslane do Pana Prezydenta Rządu, Sejmu, Senatu, wszystkich medii

oraz POLONII - rezultaty Owsiaka - róbta co chceta - edukacja młodziezy

 
 
 
PRAWDZIWE oblicze przystanku WOODSTOCK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masowa impreza organizowana w skandalicznych warunkach przez Owsiaka, rok rocznie dochodzi do takich naruszeń prawa, że każdy inny organizator poszedłby dawno siedzieć. Teren imprezy masowej jest jednym wielkim rynkiem narkotykowym, dopalaczowym i alkoholowym.
https://www.google.pl/search?q=Owsiak+-+woodstock+-fotki&rlz=1C1NNVC_enPL491PL496&tbm=isch&imgil=Ms1f7aKHhktI7M%253A%253B9alyQMYC7LasXM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fmimowszystko.org%25252Fpl%25252Faktualnosci%25252Fbiezace%25252F190%25252CJestesmy-na-Przystanku-Woodstock.html&source=iu&pf=m&fir=Ms1f7aKHhktI7M%253A%252C9alyQMYC7LasXM%252C_&usg=__XVL0aeVQdaU_-NeOhxVDMgpANv0%3D&biw=1366&bih=667&ved=0ahUKEwiP97zF1uTNAhXJbZoKHSlUDpkQyjcIUg&ei=9QiAV8-oC8nb6QSpqLnICQ#tbm=isch&tbs=rimg%3ACT0jMK61gJA_1IjjgCrUfIHfcovEL8ZMM-Tb3jT1s3bMvzV9IYGRZFBveujlUnr_1zkbHObxtdSFeVTmWGAe5iKIDO3yoSCeAKtR8gd9yiEVgb8sis9ESfKhIJ8Qvxkwz5NvcRoZdrC406ogQqEgmNPWzdsy_1NXxFtE_1uu8zyCfSoSCUhgZFkUG966EbFqN2IjiEvMKhIJOVSev_1ORsc4R5HUTx9DgEs0qEglvG11IV5VOZRGyjscL_1FO8uyoSCYYB7mIogM7fEf1NFaDqHCIC&q=Owsiak%20-%20woodstock%20-fotki

oraz
 
https://www.google.pl/search?q=fotki+-+woodstock+-+katolik&rlz=1C1NNVC_enPL491PL496&tbm=isch&imgil=fTZfIKvLOQqx1M%253A%253BOyo-US3XSwNirM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fkefir2010.wordpress.com%25252F2013%25252F08%25252F15%25252Fprzystanek-woodstock-2013-bez-cenzury-na-ostro-18-video%25252F&source=iu&pf=m&fir=fTZfIKvLOQqx1M%253A%252COyo-US3XSwNirM%252C_&usg=__3Xy1WdJYp8XchqD_2Qw2a3mLnxU%3D&biw=1366&bih=667&ved=0ahUKEwievonK5tnNAhXIJ5oKHQKFDroQyjcITQ&ei=YFV6V56OKcjP6ASCirrQCw#tbm=isch&tbs=rimg%3ACbp4JK6thf1vIjj_16TcAJmVS20d8t8rGGkrJCunMYnoCg8iAJvaWU7LUO6rNrObUexi4DMvXVcMEiNbulyDRflXP5yoSCf_1pNwAmZVLbERNNpVf2d0vsKhIJR3y3ysYaSskRt7HEM9ejyqsqEgkK6cxiegKDyBEY4b8eNb0LBCoSCYAm9pZTstQ7ETpPzf2HinJHKhIJqs2s5tR7GLgR0voNLAqP0KcqEgkMy9dVwwSI1hGSB-_1wAWifESoSCe6XINF-Vc_1nEcUc9FRbRPyh&q=fotki%20-%20woodstock%20-%20katolik


Znaki ostrzegawcze !!!!!!!!!
 
 
Ks. Natanek-co się stanie gdy Prezydent zrobi intronizację?

https://www.youtube.com/watch?v=NAm8K55y3H0      

​  
  ++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Rozmowa z Igorem Striełkowem o Polsce i Polakach

https://pracownia4.wordpress.com/2016/07/14/rozmowa-z-igorem-strielkowem-o-polsce-i-polakach/  

​  
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Upadek Francji. Niszczenie zabytkowych, chrześcijańskich kościołów i budowa tysięcy meczetów! (WIDEO)

Czytaj więcej na:
http://prawicowyinternet.pl/upadek-francji-niszczenie-zabytkowych-chrzescijanskich-kosciolow-i-budowa-tysiecy-meczetow-wideo/

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 Nie dajcie się wysłać na wojnę...

https://www.facebook.com/jacektadeusz.ciechanowski/videos/1146361092042437/

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ks.Piotr Natanek - zaraz WOJNA !!!         https://www.youtube.com/watch?v=CVx9mABlNPE

​​
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 
 RZĄD BEZRADNY ? - WZRASTA DŁUG POLSKI.

 

    http://sds5.wp.tv/2933195-h.webm

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++  

Ks. Natanek. Kim są "dwaj panowie, którym nie powinniśmy służyć"  https://www.youtube.com/watch?v=IqLwFuzGOvM
​ NIE WIEM, PO CZYM POZNAJĄ WYZNAWCY MAHOMETA, ŻE JEST BOGIEM - CZY CZYNI CUDA? BO TO JEST PRZEDE WSZYSTKIM PODSTAWA DO UZNANIA KOGOŚ BOGIEM. mk​
​  To ile tych cudów uczynił Mahomet i gdzie o tym jest napisane? Czy są świadkowie? Bóg powinien być bez grzechu, a prorok Mahomet miał kilka żon no i był tylko Prorokiem a nie Bogiem.​ Żaden Bóg nie zabija. Na świecie jest Bóg i demon. Bóg nakazuje żyć, a demon nakazuje zabijać. mk

 
Archidiecezja Melbourne: 
Mahomet to prorok, Koran to święta
​ ​
objawiona księga

                Archidiecezja Melbourne: Mahomet to prorok, Koran to święta objawiona księga
 
 
 
 

Katolicka archidiecezja Melbourne w Australii opublikowała

​ ​
„międzyreligijne” pozdrowienie muzułmanów, w którym „islamski
​ ​
prorok” Mahomet określony jest mianem „instrumentu
​ ​
Bożego
​ ​
miłosierdzia”.

 

 

Krótki dokument jest sygnowany jest przez ks. Denisa Stanleya,

​ ​
wikariusza ds. ekumenicznych i stosunków międzyreligijnych
​  ​
archidiecezji. Okazją dla wychwalania Mahometa i islamu stało się
​ ​
przypadające na 4. lipca zakończenie postnego dla muzułmanów
​ ​
miesiąca ramadan.

 

 

Ks. Stanley cytuje na początku słowa Allaha z Koranu, by „wykazać”,że celem „posłania” Mahometa miało być krzewien miłosierdzia.

 

„Prorok Mahomet został więc posłany jako instrument Bożego

​ ​
miłosierdzia” wnioskuje z koranicznych cytatów ksiądz 

 

Dalej kapłan wychwala Koran jako dzieło Pana Boga. Stwierdza

​  ​
dosłownie , że „święty Koran został pierwszy raz objawiony [sic!] w
​ ​
miesiącu ramadan”. Duchowny twierdzi następnie, że katolicy imuzułmanie wierzą w tego samego Boga.

 

 

Pisze: „Podczas gdy świętujecie Id al-Fitr [zakończenie ramadanu -

​ ​
red.], niech nasz [sic!] Miłosierny Bóg pomaga nam wszystkimkroczyć zawsze ścieżką dobroci i współczucia”.

 

 

Dokument archidiecezji skomentował między innymi dyrektor

​ ​
organizacji Jihad Watch, Robert Spencer. Jego zdaniemprzedstawianie przez organy Kościoła katolickiego Mahometa jakoprawdziwego proroka, a Koranu jako objawioną i świętą księgę,podczas gdy każdego dnia chrześcijanie giną na całym świecie

 

z rąk muzułmanów właśnie w imię wierności Mahometowi, jest po

​ ​
prostu „obsceniczne”.

 


 http://www.pch24.pl/archidiecezja-melbourne--mahomet-to-prorok--
 
 koran-to-swieta-objawiona-ksiega,44663,i.html#ixzz4Efq2klGA
 
Dopóki nie porzucicie lewackiej ideologii, będziecie mieli zamachy!

 

           
Dopóki nie porzucicie lewackiej ideologii, będziecie mieli zamachy!
 
 Każdy obserwator życia publicznego – dziennikarz, publicysta, polityk – który mówi, że jest w szoku po krwawym zamachu w Nicei, powinien zostać uznany za idiotę. Już chwilę po każdorazowym zamachu dokonywanym przez islamskich terrorystów wiadomo bowiem, że na tym się nie skończy. Nie ma cienia wątpliwości, że będą kolejne akty terroru i kolejne
ofiary, bo taka jest logika dżihadu. 

Opętani totalitarną islamską ideologią mordercy nie spoczną dopóki z Europy nie znikną

 

ostatni chrześcijanie, będący ich faktycznym celem, a całe zlaicyzowane społeczeństwa

 

Starego Kontynentu - zdominowane przez muzułmanów demograficznie i zastraszone

 

brutalną przemocą - nie przejdą na islam.

 

więcej: http://www.pch24.pl/-dopoki-nie-porzucicie-lewackiej-ideologii--bedziecie-mieli-

 

zamachy-,44678,i.html

 

Atak terrorystyczny w Nicei: ciężarówka wjechała w tłum. 84 ofiary śmiertelne

http://www.pch24.pl/atak-terrorystyczny-w-nicei--ciezarowka-wjechala-w-tlum--84-ofiary-smiertelne,44659,i.html
 
 
 

Nowe fakty w sprawie zamachu w Nicei! Terrorysta nie był obywatelem Francji, a imigrantem z Afryki

 

 http://www.pch24.pl/nowe-fakty-w-sprawie-zamachu-w-nicei--

 

terrorysta-nie-byl-obywatelem-francji--a-imigrantem-z-

 

afryki,44683,i.html#ixzz4EUssj4Fs

 
 

Znamię bestii - dlaczego nie wolno go przyjąć!

www.youtube.com/watch?v=BeSiSGfo-dk
 

Watykan Rozpoczął Chipowanie Ludzi

https://youtu.be/3V22MbaWofA

OTO EFEKT
​DEMONICZNYCH ​
RZĄDÓW RZĄDZĄCYCH. NIE CHCĄ UCZYNIĆ JEZUA CHRYSTUSA
KRÓLEM
, TO TE SAME AWANTURY CIĄGLE BĘDĄ, AŻ DO "III WOJNY ŚWIATOWEJ".​mk

Strzały w Ankarze, zamknięte mosty w Stambule. Premier: próba wojskowego zamachu stanu live

22:19 15-07-2016 WP.PL
 
http://wiadomosci.wp.pl/lbid,11042,title,Strzaly-w-Ankarze-zamkniete-mosty-w-Stambule-Premier-proba-wojskowego-zamachu-stanu,nazywo.html
 


W Turcji nastąpiła próba zamachu stanu - poinformował premier tego kraju. W Stambule żandarmeria wojskowa częściowo zamknęła dwa mosty nad cieśniną Bosfor, łączące Europę z Azją. Jednocześnie ze stolicy Turcji, Ankary, napływają doniesienia o strzelaninie. Na ulice miasta miały wyjechać wozy opancerzone, a nad Ankarą widziano śmigłowce oraz myśliwce.

Turcja jest członkiem NATO, posiada drugą pod względem liczebności - po amerykańskiej - armię paktu


Pensacola, USA : Satanistyczne modły w amerykańskiej radzie miasta!

https://gloria.tv/article/enif5jPK5C6j4tqkyyPFULmSw


_____________________


 Pan Jezus: "Naród Żydowski nigdy nie był posłuszny Bogu Ojcu ... "
https://gloria.tv/article/ezgJipUDbXd42sakdjjTdWjvx

AI będzie władało wszystkimi językami UE

 
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/26734/ai-bedzie-wladalo-wszystkimi-jezykami-ue
 
 
Dlatego też powstał niezwykły projekt o nazwie QT21, którego celem jest stworzenie maszyny posiadającej sztuczną inteligencję, zdolną do superszybkiego i niezwykle precyzyjnego tłumaczenia informacji z jednego języka na drugi. Realizacją tego ciężkiego, lecz wykonalnego zadania podjęło się niemieckie Centrum Badawcze dla Sztucznej Inteligencji. 

Temat: Uwaga! Rakiety Putina na Polskę!

​ DZIWNE, ŻE EPISKOPAT W POLSCE MILCZĄC POWTARZA BŁĘDY ZDRAJCY HLONDA. PRZED BOGIEM NIKT NIE UCIEKNIE JAK CHCIAŁ UCIEC HLOND.​ DRODZY BISKUPI - RATUJCIE SWOJE DUSZE I NARÓD POLSKI, BO WROGOWIE Z ZACHODU, ZE WSCHODU I Z POŁUDNIA JUŻ ATAKUJĄ JAK ZAPOWIEDZIAŁ PAN JEZUS. NIE CZEKAJCIE AŻ NA NASZEJ POLSKIEJ ZIEMI ZACZNIE SIĘ III WOJNA ŚWIATOWA. mk

Uwaga! Rakiety Putina wycelowane w NATO w tym na Polskę!
TYLKO JEZUS CHRYSTUS KRÓL ZAPROWADZI POKÓJ NA ŚWIECIE I MIĘDZY LUDŹMI I ZAPANUJE JEDNA RELIGIA CHRYSTUSOWA - BOGA NAJWYŻSZEGO - PROWADZĄCA DO WIECZNEGO SZCZĘŚCIA. mk
Satanistyczny zamiar związania Matki Bożej piekłem

https://gloria.tv/article/LcXEy4kjALba4KqXPNNVg3M8W
___________


Archidiecezja Melbourne: Mahomet to prorok, Koran to święta objawiona księga

https://gloria.tv/article/79cHCRvN7GVH5t3NmpWBQ7uXL
Niedziela, 17 lipca 2016
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 
 
 
 
 
(Łk 10,38-42)
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba <mało albo="" style="font-family: "Open Sans", sans-serif; font-weight: normal; line-height: 26px; text-align: justify; background-color: rgb(255, 255, 255);">tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.
 
https://www.youtube.com/watch?v=FZL9tOVb5f0
 
 
Z listu św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, do Magnezjan
 

Trzeba być chrześcijaninem nie tylko z imienia

Ignacy, zwany również Teoforem, Kościołowi w Magnezji nad Meandrem, błogosławionemu łaską Boga Ojca w Chrystusie Jezusie, naszym Zbawicielu, pozdrowienie oraz życzenia obfitego zbawienia w Bogu Ojcu i w Jezusie Chrystusie. 
Skoro tylko dowiedziałem się o waszej doskonałej miłości względem Boga, uradowany wielce, postanowiłem przemówić do was w wierze Jezusa Chrystusa. Ozdobiony zaszczytnym imieniem, ja, więzień, śpiewam chwałę Kościołów i życzę im jedności z ciałem i duchem Jezusa Chrystusa, życiem naszym wiekuistym, życzę zjednoczenia w wierze i miłości, która jest ponad wszystkim, a zwłaszcza jedności z Jezusem i Ojcem. W Nim, opierając się i wyzwalając od wszelkich zakusów Księcia tego świata, zdołamy dojść do Boga. 
Doznałem radości zobaczenia was w osobie waszego biskupa, zasłużonego przed Bogiem, Damasa, a także w osobach zacnych kapłanów: Bassusa i Apoloniusza oraz mego współsługi diakona Zotiona, którego obecnością obym się zawsze mógł cieszyć. Jest bowiem poddany biskupowi jak łasce Bożej, a kolegium prezbiterów - jak przykazaniom Jezusa Chrystusa. 
Ale i wam nie godzi się nadużywać młodego wieku waszego biskupa, lecz ze względu na moc Boga, otoczyć go wszelką czcią. Dowiedziałem się zresztą, że święci kapłani nie nadużyli jego młodego wieku, ale roztropni w Bogu, poddali się biskupowi, nie tyle jemu, ale Ojcu Jezusa Chrystusa, który jest Biskupem wszystkich. Przeto dla chwały Tego, który nas umiłował, należy zachować posłuszeństwo bez jakiegokolwiek udawania; bo nie widzialnego biskupa się okłamuje, ale usiłuje się wprowadzić w błąd niewidzialnego. Sprawy te nie dotyczą tylko człowieka, ale Boga, który zna rzeczy ukryte. 
Trzeba więc nie tylko nazywać się chrześcijaninem, ale być nim w rzeczywistości. Tymczasem istnieją tacy, którzy się powołują wprawdzie na biskupa, ale wszystko czynią bez niego. Tacy nie mogą mieć dobrego sumienia, a ich zgromadzenia nie są ważne ani zgodne z przykazaniem Pana. 
Wszystko bowiem ma swój koniec i dwie rzeczy stoją przed nami: "śmierć i życie", a każdy pójdzie na "swoje miejsce". Podobnie jak dwie monety, jedna Boża, druga należąca do świata, a każda z nich ma własny swój znak: niewierni - znak tego świata, wierni zaś, którzy trwają w miłości - znak Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa. Jeśli na wzór Jego Męki nie jesteśmy gotowi umrzeć dla Niego, to nie ma w nas Jego życia.
 
 
 
      
 

„O Panie mój, błagam Cię... racz nie omijać Twego sługi” (Rdz 18, 3)

Istotnym tematem pierwszego czytania i ewangelii na dzisiejszą niedzielę jest zamieszkiwanie Boga wśród ludzi i gościnność, jaką Mu ofiarowują.

Pierwsze czytanie (Rdz 18, 1-10a) opowiada o niezwykłym zjawieniu się Pana Abrahamowi w postaci trzech tajemniczych osobistości, wyrażających w sposób widzialny niewidzialny majestat Boga. Szczególna gościnność, z jaką Abraham ich przyjmuje, oraz suto zastawiony stół, który przygotował dla nich, wykazują, że patriarcha przewidywał jakieś niezwykłe wydarzenie Boże. „O Panie — mówi on oddając im pokłon do ziemi — jeśli jestem tego godzien, racz nie omijać Twego sługi” (tamże 3). Te słowa bardziej niż zaproszeniem są prośbą, która wyraża troskę o ugoszczenie Pana, przyjęcie Go we własnym namiocie, i zatrzymanie u siebie. Abraham okazuje się tutaj także jako „przyjaciel Boga” (Iz 41, 8), obcujący z Nim z najwyższym uszanowaniem, a równocześnie z pokorną poufałością i żywym pragnieniem służenia Mu. Przy końcu obiadu obietnica syna, mimo późnego wieku Abrahama i Sary, jasno ukazuje nadludzką naturę trzech osobistości, z których jedna mówi tak, jak by przemawiał sam Bóg (tamże 13). Dawna tradycja chrześcijańska widziała w tym objawieniu — trzech ludzi, jakich pozdrowił Abraham jako jedną osobę — figurę Trójcy, Jakkolwiek by było, pozostaje prawdą, że „Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mambre” (tamże 1), rozmawiał z nim i spoufalił się do tego stopnia, że zasiadł u jego stołu.

Również ewangelia dzisiejsza (Łk 10, 38-42) ukazuje Boga zasiadającego z człowiekiem do stołu, lecz już w postaci całkiem nowej, to jest w postaci Jego Syna, który stał się ciałem i zamieszkał między ludźmi. Scena miała miejsce w Betanii, w domu Marty, gdzie goszczono Jezusa z troską bardzo podobną do tej, jaką Abraham okazał swoim gościom. Jak on, Marta pospiesznie przygotowuje wystawny obiad; lecz siostra nie podziela jej krzątania, naśladuje raczej troskę Abrahama, by rozmawiać z Bogiem, korzysta z odwiedzin Mistrza, siada u Jego stóp i słucha Go. W rzeczywistości, chociaż zamiary Marty były najlepsze, a jej krzątanina wyrazem miłości, istnieje lepszy sposób przyjęcia Pana, jak sam oświadcza, a mianowicie ten, który wybrała Maria. Istotnie, kiedy Bóg nawiedza człowieka, czyni to przede wszystkim po to, by mu udzielić swoich darów, swego słowa, człowiek zaś nie powinien sądzić, że ważniejszą rzeczą jest działanie niż słuchanie słowa Pana. O wiele więcej znaczy to, co Bóg czyni i mówi do ludzi, niż to, co ludzie mogą uczynić dla Niego. „Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego!” (tamże 41-42). Takiego wyboru powinny dokonywać nie tylko dusze kontemplatywne, lecz powinien — w pewnej mierze — przyswoić go sobie każdy chrześcijanin, nie zabierając się do działania, zanim na modlitwie nie przeżyje słowa Pańskiego. Tylko w ten sposób będzie zdolny żyć Ewangelią — nawet wówczas, gdy wykonywać ją jest trudno i kiedy to wymaga ofiary. Św. Paweł mógł powiedzieć z radością: „w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół” (Kol 1, 24; II czytanie), rozważał bowiem do głębi ewangelię krzyża, a wniknąwszy w tajemnicę Chrystusa, znalazł siłę do przeżywania jej w sobie.

Wysłuchaj, Panie, mego wewnętrznego głosu, jaki z gorącym pragnieniem skierowałem do Twoich uszu. Zlituj się nade mną i wysłuchaj mnie. Do Ciebie mówiło moje serce: szukałem Twojego oblicza. Istotnie, nie ludziom pokazałem się, lecz w ukryciu, gdzie Ty sam słuchasz, mówiło do Ciebie moje serce: nie szukałem u Ciebie jakiejś nagrody poza Tobą, lecz Twojego oblicza. Będę szukał oblicza Twego, Panie. Będę trwał nieustannie w tym szukaniu; nie będę szukał niczego, co przedstawia małą wartość, lecz Twego oblicza, o Panie, by miłować Cię bez nagrody, bo nie znajduję nic cenniejszego (św. Augustyn).

O Panie, wzbudź we mnie gorące pragnienie słuchania Ciebie! Tak mocno nieraz odczuwam potrzebę milczenia! Pragnę tylko umieć, jak Magdalena, trwać u Twoich stóp, o Mistrzu uwielbiony, pożądając chciwie zrozumieć do głębi, przenikać, coraz więcej, tajemnicę miłości, jaką przyszedłeś nam objawić. Spraw, aby w czasie działania, kiedy spełniam zadanie Marty, moja dusza trwała zawsze w adoracji, pogrążona jak Magdalena w kontemplacji, zwrócona do tego zdroju i spragniona. W ten sposób, Panie, patrzę na apostolstwo. Tylko wówczas będę mogła promieniować Tobą i dawać Cię duszom, gdy pozostanę w łączności z Twoim boskim źródłem. Spraw, abym zbliżyła się jak najbardziej do Ciebie, Mistrzu umiłowany, abym była zjednoczona z Twoją duszą i zgodna we wszystkim z Twoimi poruszeniami, by następnie, jak Ty, pełnić wolę Ojca (zob. bł. Elżbieta od Trójcy Św.).

O. Gabriel od św. Marii Magdaleny, karmelita bosy
Żyć Bogiem, t. II, str. 422
         

        

 Modlitwa o powiększenie wiary

 

Panie, przyjmij słowa, które teraz kieruję do Ciebie, Ty, który mówisz w milczeniu. Proszę Cię, pozwól mi poznać moją najgłębszą naturę. Pochyl się nade mną i obdarz mnie poznaniem; ten dar rozbłyśnie nad wszystkimi moimi braćmi. Mój duch należy do Ducha Świętego; dlatego głoszę moją wiarę, z której czerpię życie i światło, jesteś godzien chwały, Panie.
Modlitwa z III wieku

Dlaczego cały Episkopat nie chce mówić ani słyszeć o Chrystusie KRÓLU?


Panie Jezu - dlaczego cały Episkopat w Polsce nie chce mówić, ani słyszeć o Bogu ​Jezusie ​Chrystusie KRÓLU? Tylko raz w roku pozwala ​ oficjalnie​
wspominać i modlić się do Chrystusa Króla. Gdyby przestrzegali "Dwa Przykazania Miłości" to i nas by uczyli kochać Boga i bliźniego - a kochać to każdego dnia, a nie tylko raz w roku.

Pan Jezus:

"Naród Żydowski nigdy nie był posłuszny Bogu Ojcu, który wywyższył ich ponad wszystkie inne narody, a oni pyszni i zarozumiali stawiali na pierwszym miejscu swoje wymogi. To oni dawali Bogu Ojcu swoje warunki i nie chcieli się uniżyć. Tak jest do tej pory. Ja nie mówię o wszystkich Izraelitach, lecz ich przywódcy w dalszym ciągu uważają się za naród wybrany i wyznaczony przez Boga Ojca do rządzenia światem bez Boga. Oni uważają, że Bóg Ojciec dał im na zawsze prawo dyktowania światu swoich warunków i dlatego nie chcieli przyjąć Mnie do swego grona. Najbardziej drażniła ich nazwa "Chrystus Król" i tak jest do dnia dzisiejszego. A teraz chcą panować nad całym światem - utworzyli różne demoniczne organizacje, aby pod jednym hasłem NWO (masoni i ASTANA) zapanować i rządzić demonicznymi wymysłami. A gdy będzie Jezus Chrystus KRÓLEM oni będą musieli być wreszcie posłuszni Królowi Jezusowi Chrystusowi. Ale powiadam wam - kto z Bogiem walczy, to ma miejsce wyznaczone w piekle i będzie posłuszny lucyferowi.  
 A ponieważ w Episkopacie większość biskupów jest pochodzenia żydowskiego, to nie chcą mówić o Chrystusie Królu, bo z tematami Bożymi nigdy nie zgadzali się Żydzi.
Zawsze chcą być mądrzejsi od Boga.

 

Panie Jezu błagamy Ciebie o pomoc i pokierowanie nami Polakami w tym zamęcie religijnym i politycznym.​

 Pan Jezus:

W tym roku zaczną się dziać różne tajemne wydarzenia, ale tylko wasze modlitwy i wywyższenie Mnie na KRÓLA POLSKI zredukują reakcje waszych wrogów.
Komu potrzebna wojna? Tylko masonerii, biznesmenom broni, a przecież dużo nowej broni naprodukowali.
Niestety masonerii nie stanie się zadość, bo BÓG zniweczy ich demoniczne radości.

JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT i tak będzie na zakończenie życia na Ziemi. Ludzie przez czas Apokalipsy będą odmienieni a Ja zapytam: i po co wam to było?

Czy nie lepiej żyć w zgodzie z Bogiem i ze sobą? Czy do tej pory nic was nie nauczyło?

Bóg stworzył człowieka na podobieństwo swoje, a demoniczni ludzie tworzą nowego człowieka na przekleństwo swoje. Głupota ludzka nie ma granic, a mądrość człowieka nie jest dobrze wykorzystana i nie będzie z tego nic."
                          

OWIECZKI OTO WASI PASTERZE

  

http://racjapolskiejlewicy.pl/owieczki-oto-wasi-pasterze/6639

 
Temat: OWIECZKI OTO WASI PASTERZE

  OTO PASTERZE KTÓRZY REPREZENTUJĄ SWEGO PANA,  ZBAWICIELA I SĘDZIEGO SPRAWIEDLIWEGO, ALE NIE CHCĄ BOGA WYWYŻSZYĆ NA KRÓLA, BO SAMI SIĘ OBRALI KRÓLAMI I TWIERDZĄ, ŻE JEZUS CHRYSTUS JEST ICH SŁUGĄ. ICH - BO NIE NASZYM WIERNYCH. NAWET TO SKANDALICZNE KŁAMSTWO MIELI ODWAGĘ OPUBLIKOWAĆ. JAK ONI SIĘ NIE WSTYDZĄ LUDZI I JAK ONI SIĘ NIE BOJĄ BOGA? SKORO PAN JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE WIĘKSZOŚĆ BISKUPÓW NIE JEST JEGO, TO JESZCZE JEST DŁUGA LISTA. mk

OWIECZKI OTO WASI PASTERZE

Żydomasoneria i żydobiskupi w Kościele katolickim w Polsce ! / Masoneria , Żydzi i księżaKard. Robert Sarah wzywa wiernych do klękania do Komunii świętej. „Liturgiczne lenistwo pochodzi od szatana”.

 

Kardynał Robert Sarah podczas konferencji „Sacra Liturgia” w Londynie wzywał biskupów do powrotu do odprawiania Mszy ad orientem, a wiernych – do klękania do Komunii Świętej.

W swoim wystąpieniu kardynał zachęcił wszystkich katolików, aby przyjmowali postawę klęczącą podczas otrzymywania Ciała Pańskiego. „Klękanie podczas Komunii Świętej (chyba, że jest się chorym) to podstawa” – zauważa kard. Sarah.

(…) Wzmianka o tym, że to papież Franciszek zachęcił do głębszego przyjrzenia się tradycyjnej liturgii, wprawiła w zdumienie wielu uważających papieża za dość liberalnego w kwestii podejścia do liturgii. Kard. Sarah jednak podkreślił: „Nasz Ojciec Święty papież Franciszek ma ogromny szacunek dla liturgicznej wizji, jaką zapoczątkował papież Benedykt XVI”.

Kardynał ostrzegł wszystkich księży, aby być czujnym na pokusę liturgicznego lenistwa, bo  pochodzi ona od szatana

******

cardinal_Robert_SarahPrefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów to najwyższy po papieżu autorytet w tym zakresie. Podczas wtorkowego wystąpienia w Londynie przemawiał do księży i biskupów, wzywając ich, aby na powrót przyjęli dawną tradycję odprawiania Mszy Świętej twarzą zwróconą ad orientem czy do absydy. Podkreślił, że będzie to wymagało roztropności i katechezy, ale można by te zmiany wprowadzić już w Adwencie tego roku. „Uważam, że to bardzo ważny krok, aby zapewnić, że podczas celebracji Mszy świętej to Bóg jest najważniejszy” – powiedział kard. Sarah. „Drodzy bracia, powinniśmy wsłuchiwać się w lament Boga, który przemawia do nas słowami proroka Jeremiasza: „do Mnie zaś obracają się plecami, a nie twarzą” (Jr, 2,27). Odwróćmy się znów twarzą do Boga! – zaapelował.

W swoim wystąpieniu kardynał zachęcił także wszystkich katolików, aby przyjmowali postawę klęczącą podczas otrzymywania Ciała Pańskiego. „Klękanie podczas Komunii Świętej (chyba, że jest się chorym) to podstawa” – zauważa kard. Sarah. „Na Zachodzie to sposób na cielesne adorowanie Pana, naszego Boga. To sam w sobie akt modlitwy. Jeśli klękanie lub przyklęknięcie znikło z naszej liturgii, musi być natychmiast przywrócone, szczególnie podczas przyjmowanie naszego Pana w świętej Komunii.

Kard. Sarah poinformował, że papież Franciszek poprosił go, aby prefekt rozpoczął studia nad „reformą reformy” liturgicznej.

Wystąpienie kardynała to według Dana Hitchensa, redaktora naczelnego „Catholic Herald”, „największe liturgiczne oświadczenie od czasu motu proprio ‚Summorum Pontificum’ Benedykta XVI, który dopuścił odprawianie Mszy Świętej w rycie trydenckim”.

Wzmianka o tym, że to papież Franciszek zachęcił do głębszego przyjrzenia się tradycyjnej liturgii, wprawiła w zdumienie wielu uważających papieża za dość liberalnego w kwestii podejścia do liturgii. Kard. Sarah jednak podkreślił: „Nasz Ojciec Święty papież Franciszek ma ogromny szacunek dla liturgicznej wizji, jaką zapoczątkował papież Benedykt XVI”.

Kardynał podziękował wielu celebransom za oddawanie chwały Bogu poprzez ich liturgię, ale wyraził także ubolewanie z powodu wielu nadużyć, jakie mają miejsce w Kościele. „W ciągu ostatnich kilku dekad zaobserwowałem, że podczas celebracji wielu Mszy św. bardziej uwydatnia się wkład ludzki, prawie zapominając o Bogu” – powiedział. „Eucharystia to zbyt wielki dar, aby tolerować dwuznaczności i jej umniejszanie.” Jednym z takich nadużyć jest sytuacja, w której ksiądz usuwa się na bok, a Komunii udzielają nadzwyczajni szafarze.” Taką sytuację kardynał określił jako „zaprzeczanie roli kapłaństwa”.

W swoim apelu kardynał zachęcał nie tylko do odprawiania Mszy św. ad orientem i do klękania do Komunii św., ale także do powrotu do śpiewania hymnów gregoriańskich. „Musimy śpiewać sakralne pieśni, a nie świeckie” – powiedział.

Kard. Sarah podkreślił także ogromną odpowiedzialność duchowieństwa za Eucharystię. „Tak jak nasz dobry przykład buduje praktyki liturgiczne, tak samo nasze złe zachowanie, nieostrożność czy błędy ranią Kościół i jego Świętą Liturgię!” Przy okazji ostrzegł wszystkich księży, aby być czujnym na pokusę liturgicznego lenistwa, bo – jak powiedział – pochodzi ona od szatana.
Za: www.gosc.pl
Bóg Ojciec : Gdy będzie wprowadzana jedna światowa religia,
będzie to robione ostrożnie, tak aby nie robić wrażenia...
https://gloria.tv/article/EgN1KeYC3tq33AnAa1bRnpSsd

Prawda i Sprawiedliwość, prof. dr hab. Bogusław Paź racjonalizmu w Polsce nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=-cA7N2Hm_2cRzeź Wołyńska, a żydowskie korzenie PiSBp Thomas J. Tobin: Dwuznaczność „Amoris Laetitia” jest zamysłem Ojca Świętego

https://gloria.tv/article/gndDBiPMnTjc2uYZ9HwxjqNZt

__________


 Ks.J. Bałemba : Unikajmy meandrów zwichnięcia dyskursu w kierunku personalno-plotkarskim
(typowa metoda agentów, manipulatorów i intrygantów).

https://gloria.tv/article/tXC59S3zN65f56fNzsto8AM1
Q  Zbrojna neutralność, albo śmierć narodu.
                      Grzegorz Braun
 
Protestanckie zniszczenie Mszy Św.
 
 


Prezydent Chin do rodaków i armii: Szykujcie się do wojny

                           

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej w odezwie do armii i rodaków ostrzegł ich, by szykowali się do wojny. To efekt wyroku Trybunału Arbitrażowego w Hadze, który orzekł na niekorzyść Chin.

 Chodzi o wyrok Trybunału, który uznał roszczenia Chin do znacznej części Morza Południowochińskiego za bezzasadne. Na obszarze wspomnianych wód chińskie władze często przeprowadzają ćwiczenia wojskowe, które m.in. przez Stany Zjednoczone są odbierane jako prowokacje.

 – Chiny nie mają prawnych podstaw dla głoszenia swych historycznych praw do zasobów akwenów morskich objętych „linią dziewięciu kresek” (chodzi o granice wytyczone w 1947 roku przez czangkajszekowskie Chiny) – orzekł Trybunał.

Trybunał dodał również, że chińskie okręty patrolujące te wody są częstym zagrożeniem dla innych (głównie filipińskich) łodzi rybackich. Taki obrót spraw rozwścieczył chińskie władze, które zapowiadają teraz, że nie uznają wyroku haskiego trybunału, ponieważ – jak przekonują – nie ma on jurysdykcji nad tą sprawą.

Ponadto chiński prezydent Xi Jinping oświadczył w emocjonalnym przemówieniu do swoich rodaków i chińskiej armii, by przygotowali się do wojny, ponieważ Chiny nie zamierzają zrezygnować ze swoich „historycznych praw” do morza Południowochińskiego.

http://pikio.pl/prezydent-chin-szykujcie-sie-do-wojny/


ZACZĘŁO SIĘ NIESPOKOJNIE W POLSCE........​
​ TO WIDZICIE JAKI WROGI NARODOWI POLSKIEMU JEST RZĄD W POLSCE I EPISKOPAT? WYBRALI WOJNĘ - CIERPIENIE I ŚMIERĆ POLAKÓW, CZYLI ZAGŁADĘ POLSKI. WOLĄ BOGA "OBAMĘ, MERKEL" I OKRUCIEŃSTWO DLA POLSKI, NIŻ UZNAĆ PANA BOGA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLEM, KTÓRY JEST JEDYNYM RATUNKIEM NA OCALENIE POLSKI I ŚWIATA BEZ UŻYCIA BRONI.​
NAJBARDZIEJ JEDNAK SĄ WINNI KS.T. RYDZYK, GDYŻ WSZYSTKO ZROBIŁ, ABY ZOSTAŁ PREZYDENTEM A. DUDA, KTÓREMU NIE ZALEŻY NA POLSCE, GDYŻ NIE JEST POLAKIEM.

 

Zaczęło się! Obama Zamówienia amerykańskich żołnierzy do Polski na wojnę Rosji!

 
 
 
OTO RZĄDZĄCY KOŚCIOŁEM KATOLICKO - ŻYDOWSKIM, KTÓRZY NADALI IMIĘ JEZUSOWI BOGU "SŁUGA" A SAMI WYBRALI WIECZNE POTĘPIENIE I GNIEWAJĄ SIĘ, JEŚLI IM O TYM SIĘ MÓWI.
 
DRODZY BISKUPI TRZEBA UPOMINAĆ BRATA, ABY NIE ZAPOMNIAŁ ŻE JEST - PROCHEM !​
 
​ mk​

 OTO PASTERZE KTÓRZY REPREZENTUJĄ SWEGO PANA,  ZBAWICIELA I SĘDZIEGO SPRAWIEDLIWEGO, ALE NIE CHCĄ BOGA WYWYŻSZYĆ NA KRÓLA, BO SAMI SIĘ OBRALI KRÓLAMI I TWIERDZĄ, ŻE JEZUS CHRYSTUS JEST ICH SŁUGĄ. ICH - BO NIE NASZYM WIERNYCH. NAWET TO SKANDALICZNE KŁAMSTWO MIELI ODWAGĘ OPUBLIKOWAĆ. JAK ONI SIĘ NIE WSTYDZĄ LUDZI I JAK ONI SIĘ NIE BOJĄ BOGA? SKORO PAN JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE WIĘKSZOŚĆ BISKUPÓW NIE JEST JEGO, TO JESZCZE JEST DŁUGA LISTA. mk

OWIECZKI OTO WASI PASTERZE

Wszyscy oni doszli do władzy popierani przez UB, SB, WSI,  aparat partyjny PRL większość z nich była TW do dzisiaj nie ujawniono ich powiązań ze służbami specjalnymi PRL-u. Archiwa zostały przejęte przez Kościół lub zniszczone na zlecenie, co grozi za zniszczenie akt według KK: ZNISZCZENIE LUB UKRYCIE DOKUMENTU Art. 276 Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.   

Józef Glemp  Józef Glemp    – były  Prymas Polski – pochodzenie żydowskie – (nie żyje) jego brat nazywa się Glemb, komunista, PZPR-owski pułkownik LWP, w 1989 r. kandydował z listy PZPR (nie żyje)
 Bronisław Dąbrowski  Bronisław Dąbrowski    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie –( nie żyje)
 Tadeusz Gocławski Tadeusz Gocławski    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Józef Kowalczyk Józef Kowalczyk   – Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski  Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Franciszek Macharski  Franciszek Macharski – Finkelstein    -   Kardynał – pochodzenie żydowskie – doceniony przez żydomasonerię, odznaczony „Orderem Oficera Legii Honorowej”
 Józef Michalik Józef Michalik – Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – Były Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski obrońca pedofilów. Skompromitowany aferami pedofilskimi i aroganckim wypowiedziami dla prasy. To na jego polecenie komendant Policja gnębił swojego podwładnego za to że ten wypisał Michalikowi mandat.
 Henryk Muszyński  Henryk Muszyński – Jaks    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Kazimierz Nycz  Kazimierz Nycz    -   Kardynał – pochodzenie żydowskie
 Edmund Piszcz Edmund Piszcz    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Marian Przykucki Marian Przykucki    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie –(nie żyje)
 Bolesław Pylak Bolesław Pylak – Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Jerzy Stroba Jerzy Stroba    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – ( nie żyje)
 Ignacy Tokarczuk Ignacy Tokarczuk    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – (nie żyje)
 Stanisław Wielgus Stanisław Wielgus    -   Arcybiskup – narodowość polska – nienawistnie atakowany przez syjonistyczne media
 Wojciech Zięba Wojciech Zięba    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Damian Zimon  Damian Zimon    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Władysław Ziółek Władysław Ziółek    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Roman Andrzejewski  Roman Andrzejewski    -   Biskup – pochodzenie żydowskie –(nie żyje)
 Bohdan Bejze Bohdan Bejze    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – ( nie żyje)
 Jan Chrapek Jan Chrapek – Kohn    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – (nie żyje)
 Bronisław Dembowski Bronisław Dembowski – Winkiel    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Czesław Domin Czesław Domin    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – (nie żyje)
 Edward Frankowski Edward Frankowski    -   Biskup – narodowość polska
 Stanisław Gądecki Stanisław Gądecki – Hartmann    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – Przewodniczący Episkopatu
 Sławoj Leszek Sławoj Leszek Głódź – Izaak Nowin    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Kazimierz Górny Kazimierz Górny    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Władysław Jędruszuk Władysław Jędruszuk    -   Biskup – pochodzenie ukraińskie – (nie żyje)
 Romuald Kamiński  Romuald Kamiński    -   Biskup – narodowość polska
 Piotr-Libera Piotr Libera – Biskup – pochodzenie żydowskie
 Edward-Materski Edward Materski    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – (nie żyje)
 Jan-Mazur  Jan Mazur    -   Biskup – narodowość polska
 Wiesław-Mering  Wiesław Mering    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – agent  SB,   Tajny Współpracownik SB „Lucjan”
 Stanisław-Napierała  Stanisław Napierała – Biskup – narodowość polska
 Alfons-Nossol  Alfons Nossol    -   Arcybiskup – pochodzenie niemieckie
 Stanisław-Nowak  Stanisław Nowak    -  Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Alojzy-Orszulik  Alojzy Orszulik    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – pierwsza szklana w Episkopacie
 Juliusz-Paetz  Juliusz Paetz    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – pederasta, oskarżony o molestowanie kleryków
 Tadeusz-Pieronek---Mosze-Mi Tadeusz Pieronek – Mosze Michlis – Biskup – pochodzenie żydowskie – modernista, judaizator Kościoła Rzymsko-Katolickiego, członek powiązanej ze światową żydomasonerią i żydofinansjerą, żydomasońskiej i antypolskiej Fundacji im. Stefana Batorego” – fundacja założona w Nowym Jorku przez żyda, masona, spekulanta giełdowego George’a Sorosa, nowojorskiego finansistę (o węgierskim rodowodzie, stąd m.in. nazwa fundacji). W PRL została ona zarejestrowana w dniu 7 maja 1988 roku w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga. Były to czasy reżimu agenta sowieckiego Wojciecha Jaruzelskiego.
 Tadeusz-Rakoczy  Tadeusz Rakoczy    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Kazimierz-Romaniuk  Kazimierz Romaniuk    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Tadeusz-Rybak  Tadeusz Rybak    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Edward-Samsel  Edward Samsel    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – ( nie żyje)
 Andrzej-Suski   Andrzej Suski    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Jan-Szlaga  Jan Szlaga    -   Biskup – pochodzenie niemieckie – (nie żyje)
 Stanisław-Szymecki  Stanisław Szymecki    -   Arcybiskup – narodowość polska
 Andrzej-Śliwiński  Andrzej Śliwiński    -   Biskup – pochodzenie żydowskie – ( nie żyje)
 Adam Śmigielski  Adam Śmigielski    -   Biskup – narodowość polska (nie żyje)
 Jan-Śrutwa  Jan Śrutwa    -   Biskup – pochodzenie ukraińskie
 Wacław-Świerzawski  Wacław Świerzawski  -   Biskup – narodowość polska
 Szczepan-Wesoły  Szczepan Wesoły    -  Arcybiskup – pochodzenie żydowskie
 Jan-Wieczorek  Jan Wieczorek    -   Biskup – pochodzenie żydowskie
 Józef-Życiński  Józef Życiński – Reiffstein    -   Arcybiskup – pochodzenie żydowskie – modernista, judaizator Kościoła Rzymsko-Katolickiego ( nie żyje)
  

Szanowne owieczki nam w redakcji ciśnie się na usta jedno pytanie dlaczego wszyscy oni będąc pochodzenia żydowskiego przybrali Polsko brzmiące nazwiska, rozumiecie dlaczego, a to dla tego żeby mogli nas okradać i tuszować łajdactwa Knesejmu i na odwrót, ale nie jako  Żydzi lecz Polacy w którym zasiadają ich pobratymcy wyznawcy Talmudu. To jest zmowa przeciwko nam Polakom niczego nie podejrzewającym w swojej naiwności. Proceder trwa już od przed II wojny kiedy Rabini nakazali swojej młodzieży wstępować do seminarium. Program strzyżenia ogłupionych z indoktrynowanych religijnie tubylców spowodował ruinę naszego kraju, kiedy wy się opamiętacie i zaczniecie myśleć samodzielnie. Przestańcie dawać na tace tym przebierańcom niech te spasione nieroby wezmą się do roboty w Biedronce są wolne etaty.

EŚLI PREMIER SZYDŁO JEST POLKĄ, TO POWINNA PAMIĘTAĆ, ABY POLSKA  ROZWIJAŁA SIĘ.​ OJ - NIEŁADNIE PANI PREMIER, ŻE PANI WYDAJE WYROK                       ŚMIERCI NA BEZBRONNE DZIECI POLSKIE. KOBIETA MATKA
                - JEST ZA ZABIJANIEM DZIECI? mk.

Szydło o aborcji: Nie ma w tej chwili takiego tematu, mówi matka, syna księdza już za rok.

​P​
​IS - POLSKI?​
 Szydło o zakazie aborcji: Nie ma w tej chwili takiego tematu  
                                                                                Diakon Tymoteusz Szydło - ten z lewej.
 
 
Nie ma w tej chwili takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie; nie zajmujemy się tym - powiedziała w środę premier Beata Szydło, pytana o obywatelski projekt zakazujący aborcji, który we wtorek trafił do Sejmu. 

 
 
 
Komitet "Stop Aborcji" złożył w Sejmie projekt ustawy, pod którym zebrał ponad 450 tys. podpisów. Projekt wprowadzić ma całkowity zakaz aborcji (która obecnie dopuszczalna jest w trzech przypadkach). Autorzy projektu podkreślają, że obecna "oferta aborcyjna" musi zostać zastąpiona systemem wsparcia, który zapewni każdemu dziecku potrzebną pomoc, a rodzinom - poczucie bezpieczeństwa. Propozycja obejmuje nowelizację czterech ustaw i trzech rozporządzeń oraz przygotowanie jednego nowego rozporządzenia.
Beata Szydło, pytana na konferencji prasowej, jak będzie głosowała w sprawie tego projektu i jak rząd przygotowany jest do realizacji zobowiązań, które nałożyłyby na niego przepisy tej ustawy, powiedziała, że w tej chwili nie ma takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie.
"Na razie się tym nie zajmujemy" - podkreśliła premier.
Czyli na razie, dalej niech sobie dzieci giną, co nas to obchodzi.
 
Obywatelski projekt przewiduje również m.in. refundację świadczeń z zakresu hospicyjnej opieki perinatalnej, rozwinięcie domowej pediatrycznej opieki długoterminowej, wsparcie psychologiczne dla rodziców dzieci dotkniętych niepełnosprawnością lub śmiertelną chorobą oraz świadczenia opiekuńcze bez konieczności rezygnacji z pracy przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Przyspieszyć miałby ponadto procedury adopcyjne dzieci poczętych w wyniku zgwałcenia lub niepełnosprawnych.
 
Tyle podpisów, prawie pół miliona, a PiS mówi nie ma takiego tematu ! Szok. Zdrajcy. 
 
 I jak tam, katoliccy wyborcy PiS? Kukle was nie swędzą? Znowu nabraliście się na patriotyczne klechdy sezonowe i daliście się zrobić w męski organ płciowy. A przecież ostrzegaliśmy!
"Nie ma w tej chwili takiego tematu" - to oburzające. Temat jest, Pani Premier, od lat i czeka na prawych i sprawiedliwych. Nie tylko tych spod pełnej pychy partyjnej nazwy, lecz takich, którzy staną w obronie życia bez ściemniania i patrzenia na chwilowe słupki poparcia. Kiedy czytam takie wypowiedzi Szydło jest mi strasznie wstyd. Temat jest!!
Przez tę zwłokę cały czas giną niewinne istoty, prawda?
Poza tym co jeszcze jest potrzebne aby zająć się "tematem"? Mają rząd, sejm, senat, media i Kościół po swojej stronie.
PiS będzie zdrajcą całkowitym jeżeli tego nie poprze, nie obroni życia.Ks. Piotr Natanek - Ewangelia współcześnie 13.07.2016

 
Wstęp do Kazania 13.07.2016 środa. Prezydent USA Barack Obama skandalicznie upomina Prezydenta Andrzeja Dudę. Wypowiedż Ks.Piotra Mari Natanka w temacie . Przyjechałeś tu ponoć żeby budować jakąś flankę wschodnią a nie mieszać się do naszej Polskiej tożsamości.
Sobota, 16 lipca 2016
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL
 
 
 
 
 
                                                                     https://www.youtube.com/watch?v=IRdxn4q8H4Y
 
 
 
 
Z przemówienia papieża Pawła VI
 

Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła

Najświętsza Maryja Panna została bez wątpienia ozdobiona tym wewnętrznym charyzmatem światła, jakiego wymagały Jej niewinność oraz posłannictwo. Jasno bowiem wynika z Ewangelii, jaką znajomością spraw Bożych i intuicją prorocką był napełniony Jej duch. Jednakże Bogurodzica posiadała wiarę, która zakładała nie bezpośrednią oczywistość poznania, lecz przyjmowanie prawdy na podstawie objawiającego Słowa Bożego. "W ten sposób" - stwierdza Sobór Watykański II - "także Błogosławiona Dziewica szła naprzód w pielgrzymce wiary". Ewangelia również zwraca uwagę na Jej pracowitą i pełną zasług drogę, kiedy przekazuje wspaniałą pochwałę Jej ducha i cnoty, wypowiedzianą przez Elżbietę: "Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła". 
Ta zaś główna cnota Dziewicy jest potwierdzona na tych kartach Ewangelii, które przekazują kim Ona była, co powiedziała i co uczyniła. Tym bez wątpienia Maryja pociąga nas do swej szkoły przykładu, byśmy wśród postaw Jej niezrównanej duszy wobec Misterium Chrystusa, jakie się w Niej dokonało, znajdowali cechy właściwe ludziom, którzy pragną być osobami poświęconymi Bogu według Bożej ekonomii zbawienia. Chodzi tu o takie cechy i postawy, jak: zasłuchanie, poszukiwanie, przyjmowanie, podejmowanie ofiary; chodzi o rozważanie, pytanie i oczekiwanie, o wewnętrzne posiadanie siebie, o spokojną i wolną pewność sądu, a wreszcie o modlitwę i trwanie w komunii. To wszystko było oczywiście właściwe duszy Maryi, która jako jedyna była pełna łaski i przeniknięta Duchem Świętym. A ponieważ, tak jak my, kierowała się wiarą, Jej postawy i cechy są nam tak bliskie, że możemy je nie tylko podziwiać, lecz i naśladować. 
Wasza droga jest trudną, surową i stromą drogą życia ascetycznego, tak dalece oddanego wyłącznemu poszukiwaniu wzniosłej sztuki modlitwy oraz wciąż pogłębiającej się wspólnoty z Bogiem, że czyni was rzeczywiście poszukiwaczami jedynej pełni, jedynego pokoju i jedynej miłości w zjednoczeniu duszy z Bogiem. 
Najświętsza Dziewica niech utwierdzi was w waszym karmelitańskim powołaniu; niech zachowa w was smak rzeczy duchowych; niech wyjedna nadprzyrodzone charyzmaty właściwe świętym i poznanie trudnych do osiągnięcia rzeczy boskich wraz z ich niewyrażalnymi doświadczeniami ciemnych nocy i światłem jaśniejących dni; niech udzieli wam pragnienia świętości i świadczenia o eschatologicznej wartości królestwa niebieskiego; niech sprawi, byście byli Kościołem Bożym, braterską wspólnotą i wzorem; wreszcie, niech wprowadzi was kiedyś w posiadanie chwały naszego Pana, Jezusa Chrystusa, którego już teraz pragnie całe wasze konsekrowane życie.
 
                 
 
 
Dzisiejsze wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel, znanej już z tekstów Starego Testamentu - z historii proroka Eliasza (1 Krl 17, 1 - 2 Krl 2, 25). W XII wieku po Chrystusie do Europy przybyli, prześladowani przez Turków, duchowi synowie Eliasza, prowadzący życie kontemplacyjne na Karmelu. Również w Europie spotykali się z niechęcią. Jednakże Stolica Apostolska, doceniając wyrzeczenia i umartwienia, jakie podejmowali zakonnicy, ułatwiała zakładanie nowych klasztorów.

Maryja ofiarowuje szkaplerz karmelitański św. Szymonowi StockowiSzczególnie szybko zakon rozwijał się w Anglii, do czego przyczynił się m.in. wielki czciciel Maryi, św. Szymon Stock, szósty przełożony generalny zakonu karmelitów. Wielokrotnie błagał on Maryję o ratunek dla zakonu. W czasie jednej z modlitw w Cambridge, w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r., ujrzał Bożą Rodzicielkę w otoczeniu Aniołów. Podała mu Ona brązową szatę, wypowiadając jednocześnie słowa:

Przyjmij, synu, szkaplerz twego zakonu, jako znak mego braterstwa, przywilej dla ciebie i wszystkich karmelitów. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia, ratunek w niebezpieczeństwach, przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania.

Szymon Stock z radością przyjął ten dar i nakazał rozpowszechnienie go w całej rodzinie zakonnej, a z czasem również w świecie. W XIV wieku Maryja objawiła się papieżowi Janowi XXII, polecając mu w opiekę "Jej zakon" karmelitański. Obiecała wówczas obfite łaski i zbawienie osobom należącym do zakonu i wiernie wypełniającym śluby. Obiecała również wszystkim, którzy będą nosić szkaplerz, że wybawi ich z czyśćca w pierwszą sobotę po ich śmierci. Cały szereg papieży wypowiedziało się z pochwałami o tej formie czci Najświętszej Maryi i uposażyło to nabożeństwo licznymi odpustami. Wydali oni około 40 encyklik i innych pism urzędowych w tej sprawie.
Do spopularyzowania szkaplerza karmelitańskiego przyczyniło się przekonanie, że należących do bractwa szkaplerza Maryja wybawi z płomieni czyśćca w pierwszą sobotę po ich śmierci. Tę wiarę po części potwierdzili papieże swoim najwyższym autorytetem namiestników Chrystusa. Takie orzeczenie wydał jako pierwszy Paweł V 29 czerwca 1609 r., Benedykt XIV je powtórzył (+ 1758). Podobnie wypowiedział się papież Pius XII w liście do przełożonych Karmelu z okazji 700-lecia szkaplerza. Nie ma jednak ani jednego aktu urzędowego Stolicy Apostolskiej, który oficjalnie i w pełni aprobowałby ten przywilej. O przywileju sobotnim milczą najstarsze źródła karmelitańskie. Po raz pierwszy wiadomość o objawieniu szkaplerza pojawia się dopiero w roku 1430.
Nabożeństwo szkaplerza należało kiedyś do najpopularniejszych form czci Matki Bożej. Jeszcze dzisiaj spotyka się bardzo wiele obrazów Matki Bożej Szkaplerznej (z Góry Karmel), ołtarzy i kościołów. We Włoszech jest kilkaset kościołów Matki Bożej z Góry Karmel, w Polsce blisko setka. Wiele obrazów i figur pod tym wezwaniem zasłynęło cudami, tak że są miejscami pątniczymi. Niektóre z nich zostały koronowane koronami papieskimi. Szkaplerz w obecnej formie jest bardzo wygodny do noszenia. Można nawet zastąpić go medalikiem szkaplerznym. Z całą pewnością noszenie szkaplerza mobilizuje i przyczynia się do powiększenia nabożeństwa ku Najświętszej Maryi Pannie.
Szkaplerz nosili liczni władcy europejscy i niemal wszyscy królowie polscy (od św. Jadwigi i Władysława Jagiełły poczynając), a także liczni święci, również spoza Karmelu, m.in. św. Jan Bosko, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Wincenty a Paulo. Sama Matka Boża, kończąc swoje objawienia w Lourdes i Fatimie, ukazała się w szkaplerzu, wyrażając przy tym wolę, by wszyscy go nosili. Na wzór szkaplerza karmelitańskiego powstały także inne, jednakże ten pozostał najważniejszy i najbardziej powszechny. W wieku 10 lat przyjął szkaplerz karmelitański także św. Jan Paweł II. Nosił go do śmierci.
Święto Matki Bożej z Góry Karmel karmelici obchodzili od XIV w. Benedykt XIII (+ 1730) zatwierdził je dla całego Kościoła. W Polsce otrzymało to święto nazwę Matki Bożej Szkaplerznej.

Szkaplerz karmelitańskiSzkaplerz początkowo był wierzchnią szatą, której używali dawni mnisi w czasie codziennych zajęć, aby nie brudzić habitu. Spełniał więc rolę fartucha gospodarczego. Potem przez szkaplerz rozumiano szatę nałożoną na habit. Pisze o nim już reguła św. Benedykta w kanonie 55 dotyczącym ubrania i obuwia braci. Wszystkie dawne zakony noszą po dzień dzisiejszy szkaplerz. Współcześnie szkaplerz oznacza strój, który jest znakiem zewnętrznym przynależności do bractwa, związanego z jakimś konkretnym zakonem. Tak więc istnieje szkaplerz: brunatny - karmelitański (w. XIII); czarny - serwitów (w. XIV), od roku 1860 kamilianów; biały - trynitarzy, mercedariuszy, dominikanów (w. XIV), Niepokalanego Serca Maryi (od roku 1900); niebieski - teatynów (od roku 1617) i Niepokalanego Poczęcia Maryi (w. XIX); czerwony - męki Pańskiej; fioletowy - lazarystów (1847) i żółty - św. Józefa (w. XIX).
Ponieważ było niewygodnie nosić szkaplerz taki, jaki nosili przedstawiciele danego zakonu, dlatego z biegiem lat zamieniono go na dwa małe kawałki płótna, zazwyczaj z odpowiednim wizerunkiem na nich. Na dwóch tasiemkach noszono go w ten sposób, że jedno płócienko było na plecach (stąd nazwa łacińska scapulare), a druga na piersi. Taką formę zachowały szkaplerze do dnia dzisiejszego. W roku 1910 papież św. Pius X zezwolił ze względów praktycznych na zastąpienie szkaplerza medalikiem szkaplerznym.
W przypadku szkaplerza karmelitańskiego na jednym kawałku powinien być umieszczony wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej, a na drugim - Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jedna część powinna spoczywać na piersiach, a druga - na plecach. Szkaplerz musi być poświęcony według specjalnego obrzędu.

Szkaplerz, będący znakiem maryjnym, zobowiązuje do chrześcijańskiego życia, ze szczególnym ukierunkowaniem na uczczenie Najświętszej Maryi Dziewicy potwierdzanym codzienną modlitwą Pod Twoją obronę.
 
 
 
 
                                                               
 
 
                                           https://www.youtube.com/watch?v=FjZAqruY7mA
 
                                          http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=plakat
 
 
 

Litania do Matki Bożej Szkaplerznej

 
Królowo Karmelu, która zapewniłaś, że kto pobożnie szkaplerz nosi nie zostanie potępiony,
Królowo Karmelu, pociecho w godzinie śmierci,
Królowo Karmelu, nadziejo umierających,
Królowo Karmelu, ochłodo dusz czyśćcowych,
Królowo Karmelu, która obiecałaś Twym wiernym sługom otworzyć bramy nieba w pierwszą
sobotę po ich śmierci,
Królowo szkaplerza świętego, Pani nieba i ziemi,
Królowo szkaplerza świętego, tronie mądrości,
Królowo szkaplerza świętego, źródło miłosierdzia, - Ciebie z ufnością błagamy.
Królowo szkaplerza świętego, ukojenie i pociecho nieszczęśliwych,
Królowo szkaplerza świętego, jedyna ucieczko nasza,
Królowo szkaplerza świętego, w naszych niepokojach i niebezpieczeństwach,
Królowo szkaplerza świętego, w naszych doświadczeniach,
Królowo szkaplerza świętego, w naszych niepowodzeniach
Królowo szkaplerza świętego, w naszych zniechęceniach,
Królowo szkaplerza świętego, w wątpliwościach i pokusach,
Królowo szkaplerza świętego, we wszystkich naszych potrzebach,
Królowo szkaplerza świętego, Opiekunko naszej Ojczyzny,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam odrodzić się w duchu i w prawdzie,
Królowo szkaplerza świętego, zniwecz w naszym kraju obojętność religijną,
Królowo szkaplerza świętego, oddal od nas wszelkie zło,
Królowo szkaplerza świętego, daj światło błądzącym,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam wiarę ojców naszych,
Królowo szkaplerza świętego, daj światło Ducha Świętego kierującym naszym państwem,
Królowo szkaplerza świętego, daj miłość i zgodę rodzinom naszym,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam czystą młodzież i niewinne dzieci,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam pełne poświęcenia powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam świętych kapłanów i misjonarzy,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam wytrwać w służbie Bożej aż do śmierci,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam żyć duchem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus,
Królowo szkaplerza świętego, daj nam świętych i błogosławionych,
Królowo szkaplerza świętego, otaczaj opieką Kościół i Ojca świętego,
Królowo szkaplerza świętego, okryj szkaplerzem świętym całą Polskę,
Królowo szkaplerza świętego, prowadź nas wszystkich do Najświętszego Serca Jezusowego,
Królowo szkaplerza świętego, oczyść i rozpal nasze serca, abyśmy stali się godni Twego
orędownictwa,
Królowo szkaplerza świętego, jedyna nasza po Bogu Nadziejo,
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
PANIE JEZU CHRYSTE KRÓLU, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
P. Módl się za nami, Królowo szkaplerza świętego.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
Módlmy się: